با ما تماس بگیرید: 66514140 021

مقالات فناوری و طراحی سایت

اولین و بزرگترین شرکت طراحی سایت

مقالات فناوری و طراحی سایت

10 آذر1399

CSS چیست؟

HTML با وجود CSS زیبا می‌شود و از حالت خشکی خارج می‌شود. در واقع وظیفه HTML ساخت سایت و وظیفه CSS رسیدگی به ظاهر سایت می‌باشد و همه عناصر از چیدمان گرفته تا رنگ بندی و کارهای مربوط به ظاهر سایت، بر عهده این ابزار می‌باشد.

09 آذر1399

اینترنت اشیا IOT

اینترنت اشیا IOT به هر دستگاه فیزیکی موجود در دنیای هستی اشاره دارد در واقع به سیستم هایی اشاره دارد که از توانایی تبادل اطلاعات بهره می برند و سرعت پیشرفت این تکنولوژی به شدت روبه افزایش می باشد.

08 آذر1399

تگ head در HTML

جایگاه تگ head ، بعد از تگ HTML و قبل از تگ body می‌باشد. این تگ می‌تواند تگ‌های بسیار مهم را در بر بگیرد مانند تگ base، تگ title، تگ اسکریپت Script، تگ link و...

05 آذر1399

html و آشنایی با تگ های آن

یکی از مهمترین تگ‌ها، تگ html می‌باشد که متن بین تگ باز و بسته آن برای توضیح دادن صفحات WEB به کار می‌رود. کل کدهای html شما باید در میان این دو تگ قرار بگیرد. در واقع با استفاده از این به مرورگر می‌گوییم که صفحه مربوطه، صفحه HTML می‌باشد.

04 آذر1399

ورود Html به دنیای وب

اولین نشان رسمی که در اینترنت در دسترس عموم قرار گرفت به اسم برچسب HTML شناخته می شد که برای اولین بار در اینترنت در دهه ی 90 در اینترنت ذکر شد.

03 آذر1399

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی آینده

برنامه نویسان مختلف برنامه مختلفی را به زبان های مختلفی پیاده سازی کردند از جمله C++,C و .. اما نکته ای که این زبان را از بقیه متمایز می کند، انعطاف پذیری آن می باشد که غیر قابل مقایسه می باشد. انعطاف پذیری غیر قابل قیاس آن هم به این دلیل می باشد که گزینه های بیشتری از نیاز، برای انجام یک کار ساده را دراختیار شما قرار می دهد.

01 آذر1399

تاثیر هوش مصنوعی بر طراحی سایت

هوش مصنوعی Artificial intelligence به بخشی از علوم کامپیوتر گفته می‌شود که می‌تواند بیش‌تر از انسان‌ها کار کنند. هوش مصنوعی به ماشین‌ها و کامپیوترها اجازه می‌دهند تا وظایف انسانی را به راحتی و حتی بهتر از آن‌ها انجام دهند.

27 آبان1399

DNS چیست و چگونه کار می‌کند؟

DNS که مخفف Somain Name System یک پروتکلی است که در حوزه اینترنت می‌باشد. از آن جایی که DNS یک پل ارتباطی بین دامنه و هاست می‌باشد. در واقع DNS کمک می‌کند تا دامنه‌ها را به IP تبدیل کند.

26 آبان1399

هشدار not secure

وقتی طراحی سایت امن نباشد در کنار آن عبارت not secure زده می‌شود که به همرا قفلی به رنگ سبز در آدرس سایت نمایش می‌دهد برای این که از این خطا جلوگیری کنید حتما باید گواهی SSL تهیه کنید.

25 آبان1399

آی فریم Iframe چیست؟

iframe مخفف inline Frame می‌باشد که با استفاده از این تگ می‌توان به نمایش تمامی محتوا و اطلاعات موجود در لینک داخل طراحی سایت پرداخت. لازم به ذکر است که شما نباید از این تگ به دفعات زیادی استفاده کنید چرا که باعث می‌شود خطرات امنیتی را به وجود آورده و صفحه شما را کند کند.

24 آبان1399

داده کاوی ( Data Mining ) چیست؟

داده کاوی که ترجمه Data Mining می‌باشد به ما کمک می‌کند تا داده‌هایی که مناسب ما نیست را حذف کرده و اطلاعات مفید را حفظ کنیم و به تصمیم گیری نهایی سرعت ببخشیم.

21 آبان1399

تهیه بکاپ هفتگی در سرور مجازی

یکی از روش‌های بکاپ گیری Full backup می‌باشد که از همه اطلاعات موجود مانند دیتابیس، ایمیل، تنظیمات مربوط به هاست و... بکاپ گرفته می‌شود که قطعا برای بکاپ گرفتن همه اطلاعات مورد نظر در این روش نیاز به فضای بیش‌تری می‌باشد تا اطلاعات را در آن ذخیره کند.

20 آبان1399

تگ picture در HTML

برای قرار دادن تگ تصاویر در طراحی سایت از تگ img و تگ Picture استفاده می‌کنیم. تگ picture یا تگ تصویر که برای نگهداری یک یا چند تصویر به کار می‌رود که می‌توان حالت‌های مختلفی را در آن ایجاد کرد.

19 آبان1399

سوشیال لاگین

سوشیال لاگین Social Sign-in به یک روش ورود گفته می‌شود که با استفاده از اطلاعات شخصی از شبکه اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر برای وارد شدن به طراحی سایت به کا می رود.

18 آبان1399

فرانت اند Front End چیست؟

فرانت اند در واقع به بخش نرم افزار در طراحی وب سایت گفته می‌شود که توسط کاربران و بازدید کنندگان قابل مشاهده است با استفاده از کدهایی به طراحی زیبا پرداخته شده است که برای کاربران بسیار جذاب می‌باشد.

17 آبان1399

گوگل دوپلکس Duplex Google چیست؟

گوگل داپلکس همانند یک انسان می‌باشد و در کارهایی مانند قرار ملاقات گذاشتن و... کسب و کارهایی که با مشتریان با تلفن در ارتباط هستند بسیار مناسب است.