جنگو یک چارچوب وب منبع باز است که به زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است. این نام که به نام جنگو راینهارت، نوازنده گیتار جاز گرفته شده است، توسط برخی از بزرگترین وب سایت های جهان از جمله اینستاگرام، موزیلا و ناسا استفاده می شود، اما همچنین به اندازه کافی سبک است که برای پروژه های جانبی آخر هفته و استارت آپ ها انتخاب محبوبی باشد. رویکرد "شامل باتری" آن به این معنی است که یک وب سایت قدرتمند می تواند به سرعت در دستان یک توسعه دهنده ماهر ایجاد شود.

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده وب، می‌دانید که برنامه‌های کاربردی وب باید به اندازه کافی قوی باشند تا بتوانند ترافیک را مدیریت کنند، ایمن باشند و باید بر اساس کدی ساده و در عین حال زیبا و قابل نگهداری ساخته شوند. جنگویی که اساساً مبتنی بر پایتون است، همه این مزایا را ارائه می دهد و از این رو یکی از محبوب ترین فریم ورک های موجود در بازار است. حرفه ای در توسعه وب بدون آموزش عملی در چارچوب جنگو ناقص خواهد بود.

چگونه جنگو را یاد بگیریم

جنگو به‌عنوان یک چارچوب وب «شامل باتری‌ها» با مجموعه‌ای از ویژگی‌های داخلی و منحنی یادگیری نسبتاً شیب‌دار برای تازه‌واردان عرضه می‌شود. در این مطلب، ما در مورد چیزهایی که باید قبل از ارائه جنگو به درستی بدانید و پیوندهایی به منابع توصیه شده صحبت می کنیم.

html, css

صفحات وب از اچ تی ام ال و سی اس اس ساخته شده اند. قبل از شروع تلاش برای جنگو، دانستن نحوه ساخت و استقرار وب سایت های ثابت بسیار توصیه می شود. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک ورود Html به دنیای وب شوید.

پایتون

جنگو به طور کامل به زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است، بنابراین جای تعجب نیست که دانش پایتون بخشی از لیست پیش نیازها باشد. اما سوال این است که چقدر پایتون باید بدانید؟

بدیهی است که هر چه بیشتر بهتر است، اما ما توصیه می کنیم که برای استفاده از جنگو نیازی نیست متخصص پایتون باشید. حداقل، باید نحوه نصب بسته های پایتون (مانند جنگو)، استفاده از یک محیط مجازی، واردات و کلاس ها را بدانید. می توانید از انواع منابع آموزشی آنلاین یا حضوری و کلاسی استفاده کنید ویا در صورت کمبود وقت می توانید از کتاب های آموزشی طراحی سایت با پایتون استفاده نمایید.

چگونه جنگو را یاد بگیریم

آموزش جنگو

برای یادگیری جنگو می توانید از بسیاری از منابع مختلف مثل کتاب ها ، فیلم ها ، کنفرانس ها و جلسات استفاده کنید.

کتاب

کتاب های زیادی وجود دارد که جنگو را آموزش میدهد، کتاب منبعی در دسترس است که اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه می دهد.

فیلم های آموزشی

در اینترنت و فضای مجازی ویدیو های بسیاری در رابطه با آموزش جنگو و موضوعات مرتبط با ان یافت می شود حتما از آنها استفاده کنید.

جلسات حضوری

استفاده از تجربه افرادی که همزمان با شما در حال یادگیری جنگو هستند و یا تجربه بیشتری در این زمینه دارد کمک بسیار بزرگی در راستای پیشرفت شما خواهد بود.

آیا جنگو بهترین فریمورک وب است؟

نمی توان به صورت قطعی یک فریمورک را به عنوان بهترین فیلمبرداری وب در نظر داشت اما برای توسعه دهندگان ای که با پایتون فعالیت های خود را انجام می دهند و همچنین افرادی که در آغاز راه هستند و قصد انتخاب بهترین زبان‌های برنامه نویسی و طراحی سایت با پایتون را دارند یکی از بهترین انتخاب هاست.

این فریم ورک با داشتن کامپوننت ها به شما امکان انجام عکس رک آر های توسعه وب را می دهد با توجه به می تواند موارد جدید را نیز پشتیبانی می کند به عنوان یکی از فریم ورک های محبوب در جهان نامیده می شود.

آیا جنگو بهترین فریمورک وب است

بخشهای اصلی جنگو

1. ‏urls :

درخواست هایی که از طریق هر url فرستاده میشود با استفاده از تنهایی کتاب پردازش می‌شوند اما نوشتن یک تابع جداگانه برای مدیریت هر منبع قابلیت نگهداری بیشتری را به همراه خواهد داشت. با استفاده از url هدایت می شوند.

2. views :

در واقع کار ویواین چنین است که آن یک تابع کنترل کننده درخواست است. ویو درخواست های http را دریافت و پاسخ های http را برمیگرداند.

3. models :

مدل ها ساختار داده های یک اپلیکیشن را بیان می کند. تعدادی مکانیزم به منظور مدیریت و کوئری ها در پایگاه داده ارائه میدهند.

4. templates :

در رابطه با تمپلت گفت که یک فایل متنی است که ساختار یا چیدمان یک فایل مثل یک صفحه html را تعریف میکند. تمپلت این امکان را می دهد که ان را برای تعریف ساختار هر نوع فایلی به کارگرفت.