طراحی سایت با react

طراحی سایت با react

در این مقاله شما متوجه خواهید شد که کار با ری اکت برای طراحی سایت از محبوب ترین و ویژه ترین روش ها برای یک طراح سایت می باشد.

در واقع ری اکت به صورت کلی یک کتابخانه از زبان جاوااسکریپت می باشد که از شاخص ترین کتابخانه ها برای ایجاد یک وب سایت و یا برنامه می باشد، و کار با ری اکت یک نوع هماهنگی ما بین جاوااسکریپت و کدهای اچ تی ام ال ایجاد می کند،در ادامه این مقاله به تعریف جامع از ری اکت می پردازیم امید است که شما با همراهی ما به پاسخ سوالات خود برسید.

آنچه باید از ری اکت بدانیم؟

شما برای ایجاد یک رابط کاربری می توانید از ری اکت استفاده کنید،و یکی از برجسته ترین ویژگی ری اکت این است که توسعه دهندگان وب سایت ها با به کار گیری از اری اکت می توانند نیاز به رفرش سایت خود را لغو کنند یعنی این کتابخانه باعث می شود که داده ها به صورت خودکار رفرش شود،گفتنی است که این ویژگی به تازگی در این کتابخانه پدید آمده است.

برای مثال فرض کنید شما یک سایت در حیطه فروش کیف و کفش دارید،شما با استفاده از این کتابخانه مشاهده خواهید کرد که دیگر کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند دیگر برای بازسازی و بروز شدن داده ها انتظار نمی کشند.

ری اکت از (virtual tree reconciliation)برای ایجاد تغییر در داده ها استفاده می کند،در این روش برای نوسازی داده ها به صورت کلی انجام نمی شود چرا که سرعت آن بسیار کم است،در ری اکت با یکسری تغیرات در(Dom)،تغیراتی که ضروری هستند این عمل صورت می گیرد. نکته حائز اهمیت در اینجا است که قوانین و اصول جی اس هم اکنون به مکانیسمی متشابه به کتابخانه ری اکت دست پیدا می کنند. یک اتفاق خوب که در کتابخانه های ری اکت افتاده است این است که،اکثر استفاده کنندگان از این کتاب‌خانه گفته اند که جذاب کار برایشان دوچندان شده است،چرا که این شما بااستفاده از این ابراز می فهمید که هیچ شباهتی به فناوری های گذشته ندارد،این ابزار فقط در صورت احساس نیاز در بخش های از وب سایت شما به کمک کردن شما می پردازد،و حتی یک فاکتور گیری کلی از کدهای شما به شما می دهد.

آیا کار با ری اکت سختی دارد؟

وب سایت های شما از کامپوننت هایی که در کتابخانه ری اکت وجود دارد استفاده می کنند و در ادامه خواهیم دید که (single responsibility)در آخر به بیت های بسیار کوچک تبدیل و تقسیم بندی می شوند.

برای فهم این قسمت مثالی خواهیم زد،لیست کاریه مولفه ها به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:
یک لیست کامل از کلیه کارها
ایجاد یک عنوان برای هردسته از کارهای مربوطه
ایجاد کردن یک لاین از کارهای انجام شده
معرفی وظایف فرعی از کارهای مربوطه
ایجاد و نمایش یک دکمه برای تکمیل کارها

وب سایت اصلی ری اکت به کاربران این توصیه را خواهد داد که برای استفاده از ابزارهای ری اکت،و یا استفاده از زیر مجموعه های ری اکت برای طراحی سایت خود می بایست با طراح سایت خود یک هماهنگی ایجاد کنید،چرا که ممکن است طراح های سایت شما در بخش هایی از سایت شما از اسمایه متشابهی با ابزار های ری اکت داشته باشند.

با بررسی کلی از کامپوننت های ری اک به این درک خواهیم رسید که همان عملکردی را دارند که دیگر توابع در اکثر زبان های برنامه نویسی دارند،چرا که ما می بایست مولفه ها را با یک مقداری ورودی گرده‍م آوریم و همچنین با یک مقداری خروجی آن ها را خارج کنیم،و در آخر باید گفت که ابزار های کامپوننت ها را می توان دوباره مورد استفاده قرار داد و در کنار آن از کامپوننت های دیگر هم استفاده کرده و آن ها را نیز در خود جای دهند.

طراحی سایت با react

نحوه ی کار با کتابخانه ری اکت برای طراحی سایت

در ادامه این مقاله به بررسی استفاده از این کتابخانه جاوااسکریپت را که به تازگی به محبوبیت چشم گیری دست پیدا کرده کی پردازیم. باید بدانید که برای طراحی اپلیکیشن در این بخش باید یک جاوااسکریپتی را فراهم آورید که به تمامی عملکرد های شما پاسخ دهی کند.

در ادامه شما شاهد عملکرد توابع و رویدادها می شوید،به عنوان مثال،تابع(function)یک تابعی است که برای بلوک کد ها نام گذاری می کند و اگر بخواهیم یک رویداد مثال بزنیم شما را با (even) آشنا خواهیم کرد،در واقع این یک رویدادی است که در صفحه شما به وجود می آید،مثل کلیک،مثل ضربه زدن و....در ادامه شما بر روی یک رویداد کلیک می کنید و یک تابع اجرا می کنید.

حالا شما با بعضی از عناصر بنیادی در زبان جاوااسکریپت اشنا شده و حتی آن ها را یادگرفتید.

چگونه در ادامه از ری اکت استفاده کنیم؟

شما در حال حاضر می دانید که ری اکت یکی از کتاب‌خانه های جاوااسکریپت می باشد،که کار را برای شما آسان تر و قابل فهم تر می کند،شمل با استفاده از ری اکت می توانید کدهای اچ تی ام ال خود را در جاوااسکریپت وارد کنید. در ادامه شما متوجه می شوید که صفحه ای که در آن قرار دارید یک (function)است،و در ادامه شما دیگر نیازی به برچسب ندارید ،در آخر کار شما به پایان می رسد و شما یک طراحی سایت با کمک ری اکت انجام دادید،که در آن از تعداد کمتری از برچسب ها استفاده شده است،و لازم است که بدانید شما با استفاده از این کتابخانه می توانید برچسب های خودتان را بسازید که این امر در دیگر کتابخانه ها ممکن نیست.

در ادامه شما چه کارهای دیگری می توانید در ری اکت انجام دهید؟

کتابخانه ری اکت به شما این امکان را می دهد که شما تمامیه اجزار های لازم را به یک سیستم تبدیل کنید،و آن ها را به یک چیزی مانند مستند تبدیل کنید در اینجاست که هرکس که طراحی کار کند می تواند از آنها بهره‌مند شود،شما با ایجاد یک تغییر در کامپوننت ها متوجه می شوید که کلیه بخش های پروژه شما بروز می شود.

و گفتنی است که شما با مشخص کردن استایلی از اجزای خود،به تعاملی کردن آن ها بپردازید،و با اضافه کردن هرچیزی،همچنان درون همان مولفه باقی خواهد ماند.

مزیت های استفاده از ری اکت چیست؟

در بحث پایانی در این بخش باید گفت که شما باید بدانید که ری اکت خیلی گسترده تر از محدوده خوده جاوااسکریپت می باشد،چنین دیدی از آن نداشته باشید که ری اکت یک چارچوب است،چرا که استفاده از این کتابخانه یک دسترسی به شما می دهد که پروژه های سنگین را به بخش های کوچک تقسیم کنید،و پس از ترکیب کردن آنها،به اشتراک بگذارید. این را بدانید که ری اکت یک مکان برای اجرای ایده های شما می باشد.