دنیای امروزه دنیای رقابت در بستر اینترنت هست طراحی سایت فروشگاه اینترنتی هم تقریبا مهمترین بخش از طراحی سایت هست که به شما کمک میکند فروشگاه خود را بدون محدودیت مکانی در دسترس سایر کاربران قرار دهید . کاملا مشخص هست صاحبان مشاغل و فروشگاه هایی که از چند سال قبل به دنبال طراحی سایت به صورت اصولی و درست بوده اند راه خود را از رقبا خود جدا کرده اند و طراحی سایت فروشگاهی باعث شده که بتوانند تحول و پیشرفت بسیار بیشتری داشته باشند

طراحی سایت فروشگاهی

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

مهمترین مزیتی که طراحی سایت فروشگاهی برای شما ایجاد میکند در دسترس بودن شما برای قشر بسیار زیادی هست که احتمالا در روش سنتی شما را به سختی پیدا می کنند .مزایی دیگر آن در دسترس بودن به صورت 24 ساعت روز و 7 روز هفته هست . تمام مراحل به صورت سیستمی انجام می شود و مورد بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید استفاده از سایر سایت های دیگر هست مانند سایت ترب و وب سایت های مشابه ترب که می توانید استفاده کنید. طراحی سایت فروشگاهی برای هر کسب ‌و کاری جزو امکانات بسیار مهمی می‌باشد که اگر فروشگاه‌ها از این امکان برخوردار باشند می‌توانند به کسب‌ و کار خود با سرعت بیشتری گسترش دهند. طراحی سایت فروشگاهی دارای مزایای بسیاری می‌باشد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

هر طراحی سایت فروشگاهی باید نکات مهمی را رعایت کنند تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن به هدفی که می‌خواهند دست پیدا کنند باید ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

1.ریسپانسیو بودن سایت

همانطور که مطلع هستید بیشتر افراد کارهای خود را با استفاده از گوشی و تبلت انجام می‌دهند. حال در نظر بگیرید وقتی سایت شما ریسپانسیو نباشد یعنی متناسب با نمایشگر گوشی نباشد اغلب کاربرانتان را از دست می‌دهید. بنابراین توجه کنید که یکی از نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی ریسپانسیو بودن سایت می‌باشد که باید اهمیت بسیار زیادی به آن دهید.

2.سرعت بارگذاری بالا

اولین موردی که کاربران با آن مواجه می‌شوند سرعت بارگذاری سایت می‌باشد که اگر از سرعت بالایی برخوردار باشد کاربران به ادامه بازدید از سایت می‌پردازند اما اگر از سرعت پایینی برخوردار باشد کاربران سایت مورد نظر را بسته و به سراغ سایت ‌های دیگری می‌روند.

3.ظاهر و گرافیک سایت

ظاهر طراحی سایت شباهت بسیار زیادی به مغازه‌ها دارند و محصولاتی که در آن قرار می‌دهید مانند ویترینی است که در مغازه‌ها چیده می‌شود شما باید تلاش کنید تا بازدیدکنندگان جذب ظاهر سایت شوند.

4.سئو و بهینه سازی عالی

یکی از نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی که باید بسیار به آن توجه کنید سئو و بهینه سازی عالی می‌باشد. از آن‌جایی که افراد، گوگل را منبع معتبر می‌دانند به همین منظور همه‌ی موارد خود را در آن جستجو می‌کنند و از سایت‌هایی که در صدر نتایج روبه‌رو می‌شوند بازدید می‌کنند.

5.داشتن محتوای مفید

محتوا یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر طراحی سایت باید به آن توجه کند و مطالبی را که به نیاز افراد پاسخ می‌دهد را در اختیار آن‌ها قرار دهد. به همه‌ی موارد مهم در محتوا توجه کنید و آن‌ها را رعایت کنید تا یک محتوای مناسبی را تولید کنید.

6.صفحه اول

صفحه اول مهم‌ترین صفحه برای جذب کاربران می‌باشد و مانند ویترینی می‌باشد و افراد با برخورد با صفحه اول تصمیم به بازدید از سایت می‌گیرند صفحه اول سایت باید معرف و بیان کننده کسب ‌و کار باشد.

7.درباره ما

صفحه درباره ما برای هر سایتی دارای اهمیت می‌باشد چرا که افراد دوست دارند بدانند آن کسب ‌و کار چطور به آن‌جا رسیده و تجربیات صاحب مشاغل را بدانند.

8.تماس با ما

مورد دیگری که افراد به آن‌ها نیاز دارند و باید در سایت قرار داده شود بخش تماس با ما یعنی قرار دادن اطلاعات تماس و برقراری ارتباط می‌باشد. برخی افراد دوست دارند تا با تماس تلفنی سوالاتی که برایشان پیش می‌آید را مطرح کنند.

9.صفحه خدمات

در این بخش شما باید به طور کامل از خدماتی که ارائه می دهید توضیحاتی را برای افراد بیان کنید. ترجیحا به همراه تصاویر و ویدیو باشد تا افراد به راحتی متوجه خدمات شما شوند.

10.صفحه محصول

برای طراحی سایت فروشگاهی مهم‌ترین بخشی که باید در آن قرار داده شود بخش محصولات می‌باشد که در آن محصولاتی که به فروش می‌رسد را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. در این بخش باید به توضیحات دقیق آن محصولات بپردازید و تصاویر با کیفیتی را از خود محصول ارائه دهید.

11.صفحه مقالات

همانطور که گفته شد محتوا یکی از بخش‌های مهمی می‌باشد که وجود آن در هر سایتی ضروری است. شما باید مشتریان خود را بشناسید و با توجه به نیازهای آنان در مورد کسب‌ و کار مربوط به شما محتواهایی را تولید کنید و در قسمت مقالات قرار دهید.

12.داشتن اینماد

زمانی که شما اقدام به ساخت سایت فروشگاهی کردید باید به موارد امنیتی نیز توجه کنید چرا که افراد وقتی می‌خواهند خرید آنلاین نمایند باید اطلاعات کارتی خود را در اختیار سایت قرار دهند که حتما باید از امنیت سایت مطمئن شوند تا با خیال راحت اقدام به خرید کنند.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

امکانات سایت‌های فروشگاهی

هر سایت فروشگاهی برای بهتر شدن شرایط فروش و راحتی کار افراد باید مواردی را در سایت خود رعایت کنند که از جمله امکانات طراحی سایت فروشگاهی عبارتند از:
• سیستم سبد خرید
• دسته‌بندی محصولات
• امکان قرار دادن نظرات افراد
• لیست علاقه‌ مندی‌ها
• قرار دادن قیمت‌های محصولات
• قابلیت اتصال به درگاه بانکی
• مقایسه محصولات مشابه
• امکان جستجوی سریع
• فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

طراحی وب سایت فروشگاهی

به طور مثال الان شما شاهد این موضوع هستید که طراحی سایت فروشگاهی روزانه بالغ بر 20000 بازدید دارد و در بدترین شرایط اگه تنها یک درصد از این بازدید منجر به خرید شود رقم تراکنش مالی شما از طراحی سایت به ارقام میلیاردی می رسد. اگر شما جزء آن دسته از مدیران فروشگاه اینترنتی هستید که قصد ایجاد فروشگاه اینترنتی برای شغل خود در طراحی سایت از پلاگین های اختصاصی استفاده می کند شما باید به این موضوع توجه کنید که طراحی سایت فروشگاهی یک موضوع است وپشتیبانی آن یک موضوع دیگر.

راهکارهای آسان سازی در خرید محصولات

به دلیل اینکه هدف اصلی سایت های فروشگاهی آنلان خرید به صورت آنلاین می باشد، بیشتر طراحان تمرکز خود را بر روی ساده سازی فرآیند فروش در طراحی سایت می کنند، در حالیکه این کار بسیار اشتباه می باشد از ابتدای ورود به سایت تمامی مراحل باید کاربردی آسان داشته باشد و به صورت بهینه طراحی شده باشد تا در نهایت منجر به خرید کاربران از وب سایت شود. همچنین توجه به مرحله ی پرداخت نیز از مراحل بسیا رمهم به شمار میاید ای بخش نیز باید کوتاه و آسان طراحی شده باشد، زیرا مشتری ها و کاربران وب سایت فروشگاهی ممکن است در هر رده ی سنی و سطح تحصیلاتی باشند به همین خاطر در حین خرید نباید دچار سردرگمی شوند.

مواردی که در طراحی سایت فروشگاهی باید رعایت کرد :

1- برای معرفی محصولات خود در وب سایت زیاده روی نکنید .اطلاعات برای هر محصول در هر وب سایتی مهم و ضروری می باشد اما توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات هر چه کوتاهتر باشد مخاطبان بسیاری را به خود جلب می کند .
2- از قرار دادن عکس هایی که دارای کیفیت پایینی می باشند برای معرفی محصول خود استفاده نکنید .استفاده از عکس های با کیفیت در طراحی سایت و طراحی وب سایت امری مهم می باشد و اگر تصاویر دارای کیفیت پایین باشد باعث کاهش علاقه مشتری به ماندن در وب سایت می شود .
3- نکته مهم دیگر در در طراحی وب سایت فروشگاهی این است که پروسه خرید و پرداخت محصول طولانی نباشد و روند خرید برای مشتری به آسانی صورت گیرد .
4- در طراحی سایت فروشگاهی به بهینه سازی و سئو سایت دقت کنید چرا که اگر وب سایت بهینه شده باشد باعث افزایش مشتری و درآمد وب سایت خواهد شد .

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی

دسترسی راحت به اینترنت در سراسر جهان باعث شده است تا روزانه هزاران و یا میلیون ها سرچ در موتورهای جستجو انجام شود در این حالت وب سایتی برنده است که در نتایج جستجو در صفحات نخست قرار گیرد ، زیرا در این صورت به راحتی می توانید تعداد کاربران و مخاطبان بسیار زیادی را به وب سایت خود جذب کرده و علاوه بر معرفی حرفه و مشاغل خود به درآمدزایی بیشتر نیز بپردازید. این نکات را گفتیم تا به اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی پی ببرید. در رابطه با اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی باید بگوییم، شما باید از نظر موتورهای جستجوگر شناسایی شده باشد و در جایگاه مناسبی قرار گرفته باشد تا بتوانید به فروش آنلاین محصولات خود بپردازید و درآمدزایی کنید، اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی برای کسب نتایج خوب در مورتورهای جستجو خود را نشان می دهد و پس از آن به صورت مداوم با قرار دادن محتواهای کاربردی آن را تقویت کنید. وب سایت های طراحی شده توسط نونگار پردازش دارای سئو بسیار بالایی می باشند زیرا از همان ابتدای اجرای اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی جدی گرفته می شود. مثالی ساده برای اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی این است که هنگامی که شما به جستجو در ایتنرنت می پردازید غالبا لینک های برتر گوگل را انتخاب می کنید و کمتر پیش می آید به صفحات بعدی مراجعه کنید به این ترتیب اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی پر رنگ می شود چرا که دنبال کسب بازدید کنندگان بیشتر برای تبدیل آن ها به مشتری هستید بنابراین قرار گرفتن در صدر لیست نتایج حیاتی می باشد.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

هر شرکت طراحی سایت با توجه به شرایط خاص خود همچنین درخواست مشتری‌هایشان قیمت طراحی سایت فروشگاهی را مشخص می‌کند. برخی شرکت‌ها با CMS و قالب‌های رایگان و آماده استفاده می‌کنند و برخی‌ دیگر با قالب‌های سفارشی با توجه به درخواست کارفرما طراحی می کنند. علاوه بر آن عوامل مختلفی دیگری بر قیمت و تعرفه برآورد شده بستگی دارند که می توان به پشتیبانی، خدمات سئو و... اشاره کرد. بنابراین نمی‌توان هزینه مشخصی را بیان کرد شما باید با مراجعه حضوری و مشاوره گرفتن از آن‌ها و بیان خواسته‌های خود به تعرفه طراحی سایت مورد نظر دست پیدا کنید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی

برای طراحي سایت فروشگاهي ابتدا باید هدف خود را از ورد به عرصه رقابت مشخص کنید. همانطور از نام سایت فروشگاهی مشخص است، شما با انجام این کار وارد بازار خرید و فروش آنلاین می شوید. زمانی که هدف شما ایجاد یک فروشگاه بزرگ با سود بالا باشد، نمی توانید وب سایت خود را با فروشگاه ساز های آنلاین طراحی کنید. در این شرایط نیاز به طراحی یک فروشگاه حرفه ای با توجه به خدمات خود دارید. در زمینه خرید و فروش طراحی بصری و بخش گرافیک وب سایت اهمیت فوق العاده ای دارد. برای آشنایی با ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اینجا وارد شوید.

اولین گزینه ای که کاربران فروشگاه های آنلاین مشاهده می کنند، ظاهر جذاب وب سایت شما می باشد. باید بعد از هدف گذاری، سلایق کابران خود را شناسایی کنید و با توجه به نیازهای آن ها امکانات فروشگاه خود را پیاده سازی کنید. در کنار یک طراحی حرفه ای باید اصول افزایش بازدید را بشناسید و یک سیستم فروش حرفه ای برای خود طراحی کنید.

با توجه به آمار جدید اکثریت کاربران فروشگاه های اینترنتی از تلفن همراه استفاده می کنند. با توجه به این موضوع باید وب سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید. ریسپانسیو بودن به معنی سازگاری وب سایت با انواع ابزار های مورد استفاده است. اگر وب سایت فروشگاهی شما با محیط تلفن همراه سازگار نباشد به صورت بهم ریخته و نا مرتب نمایش داده می شود و کاربران نمی توانند به راحتی از ان استفاده کنند.

وب سایت فروشگاهی حرفه ای

یک وب سایت فروشگاهی حرفه ای یا اختصاصی باید چیزی فراتر از سایت های آماده باشد. قابلیت های یک فروشگاه آنلاین باید به گونه ای باشد که کاربران به راحتی از جذابیت و سادگی آن استفاده کنند. در بحث فروش و خدمات و وب سایت های فروشگاهی و خدماتی رابط کاربری بسیار اهمیت دارد. برای کاربران هنگام خرید بسیار مهم است تا مراحل ثبت نام و ثبت خرید را به سادگی انجام دهند. البته ایجاد حس اطمینان نیز در جایگاه خود اهمیت ویژه ای دارد.

ایجاد یک بستر برای معرفی محصولات و خدمات به شیوه کاملا روشن و شفاف برای افزایش بازدید وب سایت بسیار مهم است. با توجه به این که امروزه فروش و ارائه خدمات به صورت فیزیکی بسیار محدود است، کسب و کار هایی موفق هستند که بتوانند در زمینه فروش آنلاین نیز با قدرت عمل کنند. استفاده از فروشگاه های آنلاین این امکان را فراهم می کند تا بسیاری از محدودیت ها از بین برود. در این شرایط دیگر شما محدود به منطقه و جایگاه خاصی نیستید و می توانید به راحتی دامنه کاربران خود را افزایش دهید. رفتار کاربران را بررسی کنید و با توجه به نیاز های آن ها مشکلات وب سایت خود را برطرف کنید. در زمان سفارش وب سایت فروشگاهی نیاز های خود را دسته بندی کنید، با توجه به الویت ها، آن ها را در فروشگاه خود پیاده کنید. بعد از طراحی نیاز به یک پشتیبان دارید. پشتیبان وب سایت به شما کمک می کند تا با توجه به آمار به دست آمده از رفتار کاربر تمام نواقص را از بین ببرید.