کاربرد و مزایای وب 3 (WEB3) چیست؟

کاربرد و مزایای وب 3 (WEB3) چیست؟

در این بخش در مورد نسل جدیدی از اینترنت صحبت کنیم که( وب3.0) نام دارد،می توان گفت که (وب3.0) به صورت غیر متمرکز با استفاده از تکنولوژی و فناوری های جدید و مختلف فعالیت می کند،برای درک بهتر از وب 3.0 می توان گفت که با تصور آن که وب 3.0یکی از انواع اینترنت است. این نوع جدید از اینترنت،تنها قدرت این را دارد که ورودی ها را به سرعت درک و تفسیر کند،بلکه توانایی این را دارد که کلیه ی متون و صدا ها را درک کند،گفتنی است که برخی می گویند قدرت تکامل در اینترنت با کشف وب 3.0 اتفاق افتاده است. در ادامه با زبان تکونولوژی با شما در رابطه با وب 3.0و کاربردهای آن صحبت خواهیم کرد.

مختصری از تکنولوژی وب 1.0تا وب 3.0 بدانید در رابطه با موضوع وب3.0باید بدانید که قرار نیست با محتوای جدیدی آشنا بشوید،چرا که بنا بر گفته های یکی از برترین توسعه دهندگان در شاخه برنامه نویسی حمایت و تایید خود را نسبت به وب 3.0اعلام کرد اما توضیحاتی که از آن در فضای مجازی نشر داد توضیحات جدید و تازه ای نبود

گزیده ای از وب 1.0

وب 1.0که معروف به وب ایستا یا استاتیک وب می باشد،در اوایل دهه 90میلادی،از بهترین ها و معروف ترین ها در زمینه دسترسی به اطلاعات و تعامل کاربری بود گرچه باید گفت که میزان درصد دسترسی به اطلاعات در وب1.0محدود بوده و قدرت تعامل بین کاربران چندان بالا نبود.

و پیدا کردن اطلاعات برای کاربران بسیار دشوار و سخت بود،می توان گفت که در زمانی که وب1.0روی کار بود فضای اینترنت مانند یک مسیر یک طرفه برای کاربران بود،که افراد کمی می توانستند در این مسیر اطلاعات دریافت کنند.

گزیده ای از وب 2.0

در این دوره توسعه در فناوری ها در زمینه های وب از جمله(HTML5) و...باعث شد که اینترنت در بخش های دیگری نیز پیشرفت داشته باشد.همین امر سبب شد که پلتفرم های بسیاری همچون یوتویوب ،ویکی پدیا و... ساخته شود.

کاربرد و مزایای وب 3 (WEB3) چیست؟

واما تکنولوژی وب 3.0

در حال حاضر وب سه آخرین مرحله تکاملی از وب است که دارای اینترنتی هوشمند تر است جوری که سیستم های (AI)توانایی این را دارند که همواره شبیه به انسان عمل کنند،گروهی از توسعه دهندگان در حیطه وب گفته اند که سمانتیک وب می بایست توانایی این را داشته باشد که با انواع سیستم ها و مردم ....یک نوع رابط ایجاد کند.

به صورتی که ایجاد کردن و تولید محتوا و تحلیل و پردازش های تصمیم گیری،سبب شود یک نوع ارتباط یا درگیری مابین ماشین ها و انسان ها ایجاد شود،با برقراری این ارتباط محتواهای فراوانی هوشمند تر تولید و شخصی سازی خواهند شد. اگر بخواهیم وب دو را در کنار وب سه مقایسه کنیم شرح حالی که به دست می آوریم این است که،در وب دو احتمال دارد سرویس های پرداختی انواعی از تراکنش ها را مسدود کنند،امکان دارد که سرورهای وب دو برای مدتی از کار بیوفتند که باعث اختلال در شرکت های مدعی و کارمندان آن ها به وجود بیاید

اما در وب سه این قطعی هرگز اتفاق نمی افتد،و در زمینه پرداخت ها در این قسمت مسدود سازی رخ نمی دهد چرا که نیازی به داده های شخصی نیست. در ادامه در رابطه با تعریف وب سه،این نسل از اینترنت که در حال انتشار است،به صورتی است که پردازش اطلاعات را به صورت هوشمند پیش می برد ،وب سه توسط تیم حرفه ای بارنرزلی اختراع شده و با نام سمانتیک وب معرفی شد و به صورت جدی فضای اینترنت را خودگردان و بازتر کرده است. و همچنین در مورد وب سه می توان گفت که ماشین ها توانایی این را دارند که با کاربران ارتباط داشته باشند،برای محیا سازی چنین وضعیتی می بایست برنامه ها توانایی این را داشته باشند که اطلاعات را درک کنند.

وب 3.0در ارز دیجیتال در چه جایگاهی قرار دارد؟

به دلیل اینکه شبکه های وب سه از پروتکل های غیر متمرکز استفاده می کنند می توانند در ارزهای دیجیتال فعالیت کنند،به همین خاطر ارزهای دیجیتال وب سه در حال گسترش است. برای پیدایش این تکنولوژی لازم است قراردادی که هوشمند است و دارای ویژگی تعاملی می باشد شکل بگیرد،که سبب قدرت بخشیدن به هر تراکنشی خرد و ارسال و ذخیره کردن فایل ها را داشته باشد. از شاخص ترین ویژگی های ارز دیجیتال این است که از پتانسیل بالایی برخورد دار است.

وب سه چه فوایدی دارد؟

در این نسل از وب هک شدن وب سایت ها و برداشت اطلاعات کاربران تقریبا کاهش می یابد،و دلیل آن، این است که اطلاعات در یک جا نکهداری نمی شود،چرا که در صورت هک شدن کل شبکه از کار می افتد . و همچنین این قابلیت را دارد که در کوتاه ترین زمان نیاز های کاربران را رفع کند،برای درک بیشتر این قسمت گفتنی است که هرچه تعداد محصولات بیشتری به اینترنت متصل شود،مجموعه بزرگ تری از داده ها گردآوری می شود،این داده ها باعث می شود که یک الگوریتم تحلیل شده ایجاد شود که مشکلات و نیاز های کاربران را رفع کند.

نسل سوم اینترنت دارای چه محدودیت هایی می باشد؟

در زمینه های دسترسی ،هزینه ها،تجربه کاربری،مقیاس پذیری محدودیت دارد. در مقیاس پذیری به دلیل متمرکز نبودن، تراکنش ها روند کندتری دارد در بحث تجربه کاربری باید گفت،برقراری یک تعامل به دست برنامه های وب سه،لازم اش آن است که آموزش های بیشتری به عمل بی آید،

در رابطه با گزینه دسترسی اضافه می کنیم که،نداشتن یک نوع یکپارچگی در مرورگر های مختلف باعث شده بسیاری از کاربران توانایی دسترسی به نسل سوم وب را نداشته باشند. و در آخر در رابطه با هزینه گفتنی است که حداکثر برنامه هایی که به صورت غیر متمرکز بسیار موفق بودند به دلیل داشتن هزینه های بالا در بلاک چین قرار گرفته اند.

از جمله کاربردی ترین خصوصیت نسل سوم چیست؟

نسل سوم دارای چهار ویژگی اساسی می باشد که هدف آن این است که درک و آشنایی مختصری از نسل بعدی اینترنت است

و آن چهار ویژگی شاخص عبارتند از:

وب معنایی،هوش مصنوعی،فراگیری،گرافیک های سه بعدی

تعریف کوتاهی از فراگیری

این عبارت به معنی همراه داشتن یا وجود ظرفیت در همه نقاط است،به خصوص در یک زمان مشخص،به معنای دیگر یعنی توانایی حضور در همه نقاط،برای مثال،مثلا برنامه فیسبوک که قدرت آن را داردهم دریافت اطلاعا داشته باشد هم اشتراک گذاری

تعریف کوتاهی ازوب معنایی

سمانتیک وب این توانایی را به کامپیوتر ها می دهد که داده هایی که محصول وب هستند بین کاربران بررسی شود

تعریف کوتاهی از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در واقع توسط ماشین ها ساخته شده است که در نسل سوم،هوش مصنوعی قادر است مجموعه ای از داده ها را رمزگشایی کند و بخواند.

تعرف کوتاهی از گرافیک های سه بعدی

این تصاویر گرافیکی سطح تازه ای از نفوذ و غوطه وری را در بخش هایی مثل تجارت الکترونیک به وجود می آورد