گوگل ادموب (AdMob) مخفف «تبلیغات تلفن همراه»، یک شرکت تبلیغاتی متعلق به گوگل است که در زمینه تبلیغات در تلفن‌های همراه فعالیت میکند. از مارس 2021، برنامه‌ها در فروشگاه‌های مختلف می‌توانستند از خدمات تبلیغات ادموب استفاده کنند، اما این شرکت اخیراً شرایط خدمات خود را برای برنامه‌هایی که می‌خواهند از طریق تبلیغات AdMob کسب درآمد کنند، تغییر داده است.

Google AdMob وب‌سایتی است که درآمدزایی را برای توسعه دهندگان و سازندگان اپلیکیشن‌ها آسان میکند. این پلتفرم ارزش هر تبلیغ و بازدید را با ترکیب سه عنصر به حداکثر می‌رساند: تبلیغ‌کنندگان جهانی، قالب‌های تبلیغاتی خلاقانه و فناوری پیشرفته کسب درآمد از تبلیغات. AdMob به شما امکان دسترسی به منبع درآمد پایدار را میدهد و به شما کمک میکند تا تجارت خود را توسعه دهید. البته با توجه به تحریم ها محدودیت‌ های بازاریابی اینترنتی را در ظر بگیرید.

Google AdMob چیست؟

ساخت اکانت AdMob

وقتی از ویژگی‌های فناوری به درستی استفاده میکنید، میتوانید تجربه کاربری و رقابت در گوگل را بهبود ببخشید و این باعث افزایش درآمد شما میشود در این قسمت از مقاله نحوه استفاده از Google AdMob را به شما خواهیم گفت.

• وارد وبسایت رسمی گوگل AdMob شوید.
• در صورتی که حساب کاربری دارید وارد شوید در غیر اینصورت اقدام به ثبت‌نام کنید.
• در فیلد نمایش داده شده رمز عبور ایمیل خود را برای ارسال تاییدیه شناسه ایمیل وارد کنید.
• بعد از آن وارد صفحه‌ای میشوید که با کلیک بر روی دکمه بله نشان میدهید که خواستار کسب درآمد آنلاین هستید
• با انجام تمام این مراحل، حساب شما ایجاد خواهد شد.

ساخت اکانت AdMob

میزان درامد از گوگل ادموب

Google AdMob برای تبلیغات در برنامه‌های تلفن‌ همراه استفاده می‌شود، به این ترتیب می‌توانید بینندگان را تشویق کنید تا با استفاده از آن برنامه‌ها از تبلیغات بازدید کنند، بنابراین آگاهی از برند خود را افزایش دهید و مخاطبان، بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید. این کار باعث افزایش فروش و درآمد شما می شود. این پلتفرم توسط گوگل توسعه یافته است، به رسمیت شناخته شده و پرداخت‌ها قانونی انجام میشود. بسته به میزان محبوبیت اپلیکیشن شما، نرخی که در هر تبلیغ دریافت میکنید متفاوت خواهد بود. معمولاً قیمت پرداختی 1 دلار در هر 1000 نمایش و نرخ کلیک 0.25 دلار است.

برای اینکه بتوانید در گوگل ادموب حساب کاربری داشته باشید، ابتدا باید طراحی اپلیکشن مختص اندروید و IOS را در دستور کار خود قرار دهید. بعد از آن به دبال انتشار برنامه خود در گوگل پلی باشید چون در صورت انتشار برنامه خود در پلی استور میتوانید یک حساب گوگل ادموب دریافت کنید. در صورتی که نرم‌افزار شما توسط ادموب تایید شود، تبلیغات مختلفی را در برنامه شما به نمایش میگذارد که با کلیک هر کاربر روی آن تبلیغات به درآمد پول دریافت میکنید. هر چقدر تعداد کاربرانی که روی تبلیغات نمایشی بیشتر باشد درآمد بیشتری کسب میکنید.

استفاده از admob در ایران

لازم به ذکر است گوگل ادموب برای استفاده ایرانیان ممنوع شده است و نمیتوانید مستقیما با آن کار کنید و کسب درآمد داشته باشید. چرا که با توجه به سرعت اینترنت در ایران و به دلیل وجود تحریم‌ها، ادموب در ایران به راحتی قابل دسترس و اجرا نیست. برای استفاده از ادموب به یک فرد واسطه خارجی نیاز داریم که دارای یک حساب معتبر در خارج از ایران باشد زیرا شما باید آدرس و شماره تلفن مرتبط با حساب بانکی را به طور دقیق در اکانت ادموب وارد کنید. به دلیل استفاده سخت از گوگل ادموب در ایران، از شریک خود در خارج بخواهید تا درآمد دلاری بدست آمده از گوگل AdMob را برایتان ارسال کند.

میزان درامد از گوگل ادموب

سوالات متداول درباره Google AdMob

تفاوت AdMob با سایر پلتفرم های تبلیغاتی تلفن همراه چیست؟

ادموب بهترین فناوری‌ها را در یک پلتفرم گرد هم می‌آورد. از این طریق میتوانید کاربران خود را بشناسید و بیشترین سود را از تبلیغات خود ببرید. بنابراین دیگر نیازی به استفاده از ترکیب‌های مختلف ابزار یا منابع توسعه گران قیمت ندارید. با AdMob، میتوانید از طریق تبلیغات نمایش داده شده در واحدهای تبلیغاتی کسب درآمد کنید، از تبلیغات داخلی برای تبلیغ گسترده برنامه خود استفاده کنید و مستقیماً با مشتریان خود کار کنید.

آیا میتوانم قالب تبلیغات درون برنامه‌ای خود را انتخاب کنم؟

بله، شما میتوانید تبلیغات را با توجه به برنامه خود با فرمت‌های مختلف انتخاب کنید.

آیا میتوانم تبلیغات را در برنامه خود ببینم؟

زمانی برای اپلیکیشن خود تبلیغات را فعال میکنید میتوانید آن را در برنامه خود مشاهد کنید. این نکته حائز اهمیت است که به دلایل مختلف روی تبلیغاتی که برای حساب شما تعریف شده کلیک نکنید تا توسط کمپین AdSense حساب کاربری شما تعلیق نشود.