معرفی 6 ابزار موثر در آنالیز لینک ها

معرفی 6 ابزار موثر در آنالیز لینک ها

آیا تا به حال برایتان سوالی پیش آمده که لینک هایی که در وب سایت ها مشاهده می کنید از کجا آمده است؟ یا تا به حال برایتان پیش آمده که در حیطه شغلی خود،لینک های سایت رقیب خود را تحلیل کنید؟!در این بخش به تاثیر بک لینک ها خواهیم پرداخت،گفتنی است که بک لینک ها می توانند تراز رتبه در زمینه جستجو را افزایش دهند. قابل توجه است که بررسی و تحلیل بک لینک ها یکی از اصلی ترین اهداف سئو محسوب می شود،شما نیز می توانید با استفاده از بک لینک هایی که به دستتان رسیده و چه بسا بک لینک های رقبای خود را مورد بررسی قرار بدهید،همین امر سبب می شود شما ایده های نوینی در کار خود به دست بیاورید نکات قابل توجهی برای پیشرفت کار خود به دست بیاورید. در این مقاله ما به شما بهترین پیشنهاد و راهنمایی را در مورد بهترین ابزارها برای آنالیز بک لینک ها ارائه خواهیم داد

تعریف و اهمیت بک لینک ها؟

بک لینک را می توان به گونه گفت که به لینکی که از یک وب سایت دیگر که در وب سایت شما به کار رفته است تعریف می شود

اگر بخواهیم از دید موتور های جستجوگر بک لینک ها را تعریف کنیم،بک لینک ها شباهت کمی به رای دارند،یعنی شما در سایت خود هرچه بیشتر از لینک استفاده کنید،سایت شما در موتور های جستجو در اولویت برتری قرار می گیرد،اما بدیهی است که همه بک لینک ها تاثیرات یکسانی در سایت شما نخواهند داشت،چرا که بک لینکی به برتری سایت شما می افزاید که از وب سایت های مشهور و ترند در سایت شما استفاده کند،اگر بک لینک از سایت های مخرب استفاده کند نه تنها باعث پیشرفت سایت شما نمی شود بلکه مضر نیز هست.

در ادامه بایستی گفت که راه های فراوانی جهت ساخت یک بک لینک وجود دارد اما بهتر است برای ساخت بک لینک خود از بهترین روش که ابزار آنالیز بک لینک ها می باشد استفاده کنید در ادامه به چیستی ابزارهای آنالیز بک لینک ها می پردازیم:

انواع ابزار های آنالیز یک بک لینک

نکته قابل توجه ای که در این بخش وجود دارد این است که شما برای آنالیز بک لینک های خود ابزارهای شاخص و تأثیرگذاری فراوانی را در اختیار دارید،که هدف آنها بررسی و تحلیل بک لینک های شما می باشد،شما برای انتخاب این ابزارها می توانید از وب سایت های رقبا و همکاران خود استفاده کنید و همچین می توانید در جهت نظارت داشتن بر پروفایل لینک های خودتان نیز استفاده کنید،این کار سبب می شود شما اعتماد کافی را نسبت به ابزار های آنالیز خود کسب کنید و با خاطری آسوده به کار خود رسیدگی کنید.

معرفی 6 ابزار موثر در آنالیز لینک ها

کاربردSemrush

باید بدانید که این ابزار از مهم ترین و شاخص ترین ابزارها در جهت آنالیز لینک ها می باشد،در جهت بررسی کلمات کلیدی و کاربردی نقش بسزایی دارد و در راستای تحلیل لینک ها به شما امکانات فراوانی را می دهد. برای استفاده از این ابزار ابتدا می بایست به (Semrush)دسترسی پیدا کنید و وارد آن شوید،سپس گزینه (Backlink Analytics) انتخاب کرده و دامنه مورد نظر خود انتخاب کرده و آن را ثبت کنید در آخر اطلاعات مهم و فراوانی از دامنه خود را کسب می کنید.

شما بااستفاده از این ابزار نیز می توانید لینک هایی که درصد کیفیت آنها پایین است را مشخص کنید در واقع این ابزار برای آنالیز کردن،کار شما را سریع تر و آسان تر می کند ،حتی می تواند تعداد لینک هایی که یک صفحه به پیوند شما می دهد را تعیین کند اگر صفحه مربوطه دارای صد ها لینک باشد می توان گفت وب سایت شما اسپم می باشد.

برای بررسی بک لینک های رقیب هایتان با استفاده از ابزار(Semrush) شما به سایت های مشهور دست پیدا خواهید کرد،و کلمات کاربردی را برایتان تراز بندی می کند

کاربردLinkMiner

این ابزار برای تحلیل و بررسی تمامی بک لینک ها می شود استفاده کرد و چه بسا می توانید به بک لینک های از دست رفته خود دسترسی پیدا کنید اما نکته حائز اهمیت اینجا است که (LinkMiner)نسب به(Semrush) قدرت و توانایی بالایی ندارد اما چون از لحاظ قیمت به صرفه تراست جهت کم بودنه بودجه می توان از آن استفاده کرد.

کاربرد Ubersuggest

این ابزار برگرفته از نیل پاتل می باشد،از جمله شاخص ترین ابزار برای بررسی کلمات کاربردی شناخته شده است،اکثر ویژگی های این ابزار همانند دیگر ابزارهایی است که راجبشان صحبت کرده ایم،اگر از نسخه رایگان این ابزار استفاده کنید مشخصات کمتری از دامنه های مورد نظر خود دریافت خواهید کرد،در غیر این صورت نسخه پولی آن را باید تهیه کنید تا اطلاعات دقیق و کامل از دامنه مطرح شده را به دست آورید.

کاربرد ahrefs

( ahrefs)یکی دیگر از برترین ابزارهای آنالیزی در بک لینک ها محسوب می شود. این ابزار در جهت بررسی و پیگیری کلمات کلیدی نیز هم تراز با (semrush)ها می باشد،و علاوه بر در اختیار گذاشتن یک نمایه کلی برای شما اطلاعات فراوانی را از دامنه ها برای شما محیا می سازد ،برای دست یابی به لینک های از دست رفته نیز کاربرد ویژه ای دارد،جهت یافتن لینک های مخرب نیز فعالیت چشم گیری دارد،جهت ساختن لینک های داخلی نیز کاربردی است.

کاربرد MOZ

این ابزار یکی از محبوب ترین و شگفت آور ترین ابزار ها به شمار می آید چرا که این ابزار،در راستای کمک و یاری برای ساخت بهتر لینک های داخلی و ورودی به دیگر ابزار ها کمک ویژه ای می کند،در نتیجه اگر شما به دنبال این هستید سایتتان در اولویت برتری در مرورگر گوگل شناخته بشود می بایست از این ابزار در بخش سئو سایت استفاده کنید

یک ویژگی منحصر به فردی که این ابزار دارد این است که شما با استفاده از آن می توانید بفهمید که چه سایت هایی به رقبای شما لینک دهی می کنند که شما این لینک ها را دریافت نمی کنید،سایت هایی که برای ساخت لینک ها بسیار موثر هستند،این ابزار همچون ابزارهای دیگر به شما کمک می کند که لینک های از دست رفته را بازیابی کرده و لینک های مخرب را شناسایی کنید،و در آخر شما بااستفاده از این ابزار به دیگر ابزار ها دسترسی خواهید داشت.

کاربرد Majestic

از قدیمی ترین ابزارهای آنالیز محسوب می شود که فواید بسیاری داشته در این حیطه ،اگر شما دارای یک شرکت طراحی سایت هست و به دنبال پیشرفت در کسب خود می باشید،می بایست به دنبال یک ابزار آنالیز برای بک لینک های خود باشید،به شما این پیشنهاد داده می شود که از این ابزار استفاده کرده و از کارایی آین ابزار بهره کافی را ببرید،چرا که این ابزار به شما برای تعیین رتبه در گوگل کمک بسزایی خواهد کرد.

سخن پایانی

با مطالعه هر یک از این مطالب و توضیحات داده شده در رابطه با ابزارهای برتر جهت آنالیز بک لینک ها،توصیه می شود که از ابزار(semrush)جهت لینک دهی وب سایت خود استفاده نمائید،چرا که در بخش سئو این ابزار از شاخص ترین ها محسوب می شوند ،امیدوارم در این مقاله به سوالات شما در این موضوع کمک لازم را کرده باشیم.