برنامه نویسان برای وارد کردن کدهای خود، برای ساخت سایت نیاز به فضایی دارند تا با خیال راحت کدهای خود را در آن وارد سازند. به همین منظور نرم افزارهای ویرایشگری در دنیای وب ایجاد شد تا نیاز توسعه دهندگان و برنامه نویسان را تا حدودی رفع نمایند یکی از ویرایشگر‌هایی که بسیار مورد توجه افراد و متخصصین قرار گرفت، ویرایشگر Visual Studio می‌باشد. این ویرایشگر همه امکاناتی که برای افرادی که می‌خواهند به یک توسعه دهنده حرفه‌ای تبدیل شوند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
اگر بخواهیم نرم افزار توسعه یافته ای برای کد نویسی نام ببریم Visual studio code می‌باشد که Microsoft این برنامه را در اختیار کاربران قرار داد تا در محیطی مشخص به کد نویسی بپردازند. این نرم افزار از زبان‌های C، C++، VB.NET، C# و F# از طرفی هم از زبان‌های XML، JavaScript، CSS، HTML به راحتی پشتیبانی می‌کند همچنین برای پشتیبانی از برخی زبان‌های دیگر که پشتیبانی نمی‌کند مانند Python می‌توان سرویس زبانی مخصوص را نصب کرد.
لازم به ذکر است که این نرم افزار ابتدا برای Windows سپس برای Mac در میان افراد انتشار یافت اما در حال حاضر با هر دو نسخه قابل ارائه بوده و کاربران می‌توانند با رفتن به وب سایت VisualStudio.com به نسخه‌های دسترسی پیدا کنند. ویرایشگر Visual Studio بر روی هر سیستم عاملی به راحتی قابل اجرا می‌باشد و همه افراد می‌توانند آن را بر روی سیستم خود نصب کنند.

Visual Studio چیست؟-طراحی سایت

قابلیت‌های Visual Studio Code

قابلیت‌هایی که این فضا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد این است که مجهز به ویرایشگر کد همچنین ارائه قابلیت IntelliSense ایجاد Bookmark و Code refactoring می‌باشد. همچنین این فضا قابلیت عیب یابی Debugger و... هم انجام می‌دهد و توسعه دهندگان می‌توانند از این امکان، برای اشکال زدایی برنامه‌های خود مورد استفاده قرار دهند. این ویرایشگر بسیار سبک بوده و از افزونه‌های کاربردی برخوردار می‌باشد. همچنین این ویرایشگر امکان توسعه برنامه‌های کاربردی، ساخت گزارش‌ها و کار با Database را فراهم می‌سازد.
Visual Studio یک محیط برنامه نویسی می‌باشد که به هر زبانی در آن می‌توان به کدنویسی پرداخت یعنی لازم نیست برای نوشتن کدنویسی به زبان‌های مختلف ابزارهای خاصی را دانلود کنید. تنها با نصب این ویرایشگر می‌توانید کدنویسی مناسبی را برای خود ایجاد کنید. توجه کنید زمانی که قصد نصب این نرم افزار را داشتید آخرین نسخه آن را برای سیستم خود نصب کنید تا از آخرین امکانات آن بهره مند شوید.
یادگیری این ویرایشگر بسیار راحت بوده و هر کسی با هر معلوماتی می‌تواند این محیط را به راحتی آموزش ببیند آموزش این ویرایشگر می‌تواند به آینده افراد مبتدی، که به برنامه نویسی علاقمند می‌باشد و می‌خواهند در بهترین شرکت طراحی سایت مشغول به کار شوند بسیار تاثیرات مثبتی را بر جای بگذارد. شما میتوانید با استفاده از ویدیوهای آموزشی در اینترنت به آموزش طراحی سایت و کار کردن با نرم افزار Visual Studio Code بپردازید.

تاریخچه Visual Studio

Visual Studio97 به دلیل انتشار شدن در سال 1997 به این نام، نام گذاری شد و جدیدترین نسخه آن هم در سال 2019 ارائه داده شد که در میان متخصصان انتشار یافت.
ویرایشگر Visual Studio Code یکی از ویرایشگرهای بسیار محبوبی می‌باشد که توسعه دهندگان بسیاری از آن استفاده می‌کنند و در میان متخصصان از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد پس اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید برنامه نویسی را شروع کنید می‌توانید با کمک این ویرایشگر به نوشتن کدهای خود بپردازید.

نصب نرم افزار Visual Studio

اگر می‌خواهید تا نرم افزار Visual Studio را دانلود کنید می‌توانید به آدرس زیر بروید و به دانلود این نرم افزار بپردازید.
https://code.visualstudio.com/Download با رفتن به لینک مذکور با صفحه‌ای رو به رو می‌شوید که با توجه به سیستمی که در اختیار دارید آن را انتخاب کنید و به Download این نرم افزار بپردازید و با طی کردن مراحل همانند سایر نرم افزارهایی که برای نصب آن مراحل را طی می‌کنید، (زدن بر دکمه Next ) آن را بر سیستم خود نصب کنید.

Visual Studio چیست؟-طراحی وب سایت

توجه کنید که در حین طی کردن این مراحل توجه کنید که با یک صفحه‌ای رو به رو می‌شوید که شما باید با زدن تیک موارد مشخص شده را انتخاب کنید توجه کنید که در این جا شما باید همه گزینه‌ها را تیک بزنید.
گزینه Create a desktop icon برای میانبر زدن بر روی دسکتاپ می‌باشد.
گزینه Add”Open with Code” action to Windows Exlorer file context menu این عبارت این امکان را به شما می‌دهد تا هر فایلی را که بخواهید باز کنید می‌توانید با کلیک راست کردن و زدن بر گزینه Open with Code به ویرایش فایل بپردازید.
گزینه Register Code as an editor for supported file type فایل هایتان را با پسوند VSCode باز می‌نماید.
گزینه ) Requires hell restart Add to path (: به اضافه کردن عبارت Code به آدرس Path می‌پردازد و قابلیا اجرای VSCode را با دستور Code می‌دهد.

Visual Studio چیست؟-سئو سایت