همانطور که مطلع هستید دنیا، دنیای مدرن و تکنولوژی می‌باشد و افراد همه‌ی کارهای خود را با استفاده از اینترنت انجام می‌دهند. اگر شما صاحب مشاغلی هستید باید حتما خود را با این دنیای مدرن وقف دهید چرا که دیگر از روش‌های سنتی بسیار کم استفاده می‌شود. با طراحی سایت می‌توانید وارد دنیای مجازی شوید. طراحی سایت فروشگاهی یکی از قدم‌های تاثیرگذار، در تحول و پیشرفت روز افزون کسب ‌و کارتان می‌باشد. در واقع یکی دیگر از شعبه‌های فروشگاه شما می‌باشد که در حوزه اینترنت به فعالیت می‌پردازد.

طراحی سایت فروشگاهی

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی برای هر کسب ‌و کاری جزو امکانات بسیار مهمی می‌باشد که اگر فروشگاه‌ها از این امکان برخوردار باشند می‌توانند به کسب‌ و کار خود با سرعت بیشتری گسترش دهند. طراحی سایت فروشگاهی دارای مزایای بسیاری می‌باشد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
کاهش هزینه رفت و آمد، از بین رفتن هزینه‌های اجاره مکان ، دسترسی راحت به اطلاعات ریز و درشت محصولات، امکان ارائه خدمات گسترده‌تر از شهر محل مورد نظر، ارائه نظرات افراد و آشنا شدن صاحب کسب ‌و کار با نظرات مردم، تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی در فضای مجازی، فعالیت در روزهای تعطیل و تمام ساعت شبانه روز بدون هیچ محدودیتی، پیش گیری از ترددهای شلوغ و ترافیک همچنین جلوگیری از اتلاف وقت.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

هر طراحی سایت فروشگاهی باید نکات مهمی را رعایت کنند تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن به هدفی که می‌خواهند دست پیدا کنند نکات مهم طراحی سایت فروشگاهی عبارتند از:

1.ریسپانسیو بودن سایت

همانطور که مطلع هستید بیشتر افراد کارهای خود را با استفاده از گوشی و تبلت انجام می‌دهند. حال در نظر بگیرید وقتی سایت شما ریسپانسیو نباشد یعنی متناسب با نمایشگر گوشی نباشد اغلب کاربرانتان را از دست می‌دهید. بنابراین توجه کنید که یکی از نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی ریسپانسیو بودن سایت می‌باشد که باید اهمیت بسیار زیادی به آن دهید.

2.سرعت بارگذاری بالا

اولین موردی که کاربران با آن مواجه می‌شوند سرعت بارگذاری سایت می‌باشد که اگر از سرعت بالایی برخوردار باشد کاربران به ادامه بازدید از سایت می‌پردازند اما اگر از سرعت پایینی برخوردار باشد کاربران سایت مورد نظر را بسته و به سراغ سایت ‌های دیگری می‌روند.

3.ظاهر و گرافیک سایت

ظاهر طراحی سایت شباهت بسیار زیادی به مغازه‌ها دارند و محصولاتی که در آن قرار می‌دهید مانند ویترینی است که در مغازه‌ها چیده می‌شود شما باید تلاش کنید تا بازدیدکنندگان جذب ظاهر سایت شوند.

4.سئو و بهینه سازی عالی

یکی از نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی که باید بسیار به آن توجه کنید سئو و بهینه سازی عالی می‌باشد. از آن‌جایی که افراد، گوگل را منبع معتبر می‌دانند به همین منظور همه‌ی موارد خود را در آن جستجو می‌کنند و از سایت‌هایی که در صدر نتایج روبه‌رو می‌شوند بازدید می‌کنند.

5.داشتن محتوای مفید

محتوا یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر طراحی سایت باید به آن توجه کند و مطالبی را که به نیاز افراد پاسخ می‌دهد را در اختیار آن‌ها قرار دهد. به همه‌ی موارد مهم در محتوا توجه کنید و آن‌ها را رعایت کنید تا یک محتوای مناسبی را تولید کنید.

6.صفحه اول

صفحه اول مهم‌ترین صفحه برای جذب کاربران می‌باشد و مانند ویترینی می‌باشد و افراد با برخورد با صفحه اول تصمیم به بازدید از سایت می‌گیرند صفحه اول سایت باید معرف و بیان کننده کسب ‌و کار باشد. همچنین می توانید از مقاله ویژگی‌‌ های صفحه اول سایت استفاده کنید.

7.درباره ما

صفحه درباره ما برای هر سایتی دارای اهمیت می‌باشد چرا که افراد دوست دارند بدانند آن کسب ‌و کار چطور به آن‌جا رسیده و تجربیات صاحب مشاغل را بدانند.

8.تماس با ما

مورد دیگری که افراد به آن‌ها نیاز دارند و باید در سایت قرار داده شود بخش تماس با ما یعنی قرار دادن اطلاعات تماس و برقراری ارتباط می‌باشد. برخی افراد دوست دارند تا با تماس تلفنی سوالاتی که برایشان پیش می‌آید را مطرح کنند.

9.صفحه خدمات

در این بخش شما باید به طور کامل از خدماتی که ارائه می دهید توضیحاتی را برای افراد بیان کنید. ترجیحا به همراه تصاویر و ویدیو باشد تا افراد به راحتی متوجه خدمات شما شوند.

10.صفحه محصول

برای طراحی سایت فروشگاهی مهم‌ترین بخشی که باید در آن قرار داده شود بخش محصولات می‌باشد که در آن محصولاتی که به فروش می‌رسد را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. در این بخش باید به توضیحات دقیق آن محصولات بپردازید و تصاویر با کیفیتی را از خود محصول ارائه دهید.

11.صفحه مقالات

همانطور که گفته شد محتوا یکی از بخش‌های مهمی می‌باشد که وجود آن در هر سایتی ضروری است. شما باید مشتریان خود را بشناسید و با توجه به نیازهای آنان در مورد کسب‌ و کار مربوط به شما محتواهایی را تولید کنید و در قسمت مقالات قرار دهید.

12.داشتن اینماد

زمانی که شما اقدام به ساخت سایت فروشگاهی کردید باید به موارد امنیتی نیز توجه کنید چرا که افراد وقتی می‌خواهند خرید آنلاین نمایند باید اطلاعات کارتی خود را در اختیار سایت قرار دهند که حتما باید از امنیت سایت مطمئن شوند تا با خیال راحت اقدام به خرید کنند.

طراحی سایت فروشگاهی

امکانات سایت‌های فروشگاهی

هر سایت فروشگاهی برای بهتر شدن شرایط فروش و راحتی کار افراد باید مواردی را در سایت خود رعایت کنند که عبارتند از:
• سیستم سبد خرید
• دسته‌بندی محصولات
• امکان قرار دادن نظرات افراد
• لیست علاقه‌ مندی‌ها
• قرار دادن قیمت‌های محصولات
• قابلیت اتصال به درگاه بانکی
• مقایسه محصولات مشابه
• امکان جستجوی سریع
• فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

طراحی سایت فروشگاهی وب سایت فروشگاهی

به طور مثال الان شما شاهد این موضوع هستید که طراحی سایت فروشگاهی روزانه بالغ بر 20000 بازدید دارد و در بدترین شرایط اگه تنها یک درصد از این بازدید منجر به خرید شود رقم تراکنش مالی شما از طراحی سایت به ارقام میلیاردی می رسد. اگر شما جزء آن دسته از مدیران فروشگاه اینترنتی هستید که قصد ایجاد فروشگاه اینترنتی برای شغل خود یا اضافه کردن قسمت فروشگاه برای طراحی سایت خود هستید می توانید از توانایی های شرکت نونگار در ایجاد یک طراحی سایت فروشگاهی موفق استفاده کنید که در طراحی سایت از پلاگین های اختصاصی استفاده می کند واین تضمین را به شما می دهد که تا ثانیه آخر به عنوان یک پشتیبان طراح سایت فروشگاهی همراه شما باشد .از مهمترین معیارهای یک طراحی سایت فروشگاهی پشتیبانی آن است شما باید به این موضوع توجه کنید که طراحی سایت فروشگاهی یک موضوع است وپشتیبانی آن یک موضوع دیگر.

راهکارهای آسان سازی در خرید محصولات

به دلیل اینکه هدف اصلی سایت های فروشگاهی آنلان خرید به صورت آنلاین می باشد، بیشتر طراحان تمرکز خود را بر روی ساده سازی فرآیند فروش در طراحی سایت می کنند، در حالیکه این کار بسیار اشتباه می باشد از ابتدای ورود به سایت تمامی مراحل باید کاربردی آسان داشته باشد و به صورت بهینه طراحی شده باشد تا در نهایت منجر به خرید کاربران از وب سایت شود. همچنین توجه به مرحله ی پرداخت نیز از مراحل بسیا رمهم به شمار میاید ای بخش نیز باید کوتاه و آسان طراحی شده باشد، زیرا مشتری ها و کاربران وب سایت فروشگاهی ممکن است در هر رده ی سنی و سطح تحصیلاتی باشند به همین خاطر در حین خرید نباید دچار سردرگمی شوند.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

امکان اطلاع رسانی برای محصولات در طراحی سایت گاهی ممکن است افراد کالایی را از فروشگاه اینترنتی شما بخواهند که در آن لحظه موجود نباشد ایجاد بخشی به عنوان اطلاع رسانی محصولات باعث می شود کاربر ایمیل یا شماره تماس خود را وارد کند و در صورت موجود شدن محصول به او اطلاع داده شود نمایش محصولات مشاهده شده در طراحی سایت این امکان باعث ترغیب بازدیدکنندگان به خرید از سایت می شود این بخش را برای کاربران در طراحی وب سایت خود تعبیه کنید تا کالاهایی که قبلا مشاهده کرده ببیند و در صورت نیاز آنها را خریداری کند فرآیند خرید را آسان طراحی کنید خرید در طراحی سایت تهران فروشگاهی باید بسیار آسان باشد پیچیدگی فرآیند خرید باعث می شود کاربر مصرف شود سایت را ترک کند لازم است المان ها و فیلد های اضافی را حذف و تعداد مراحل را کم کنید همچنین طی کردن مراحل خرید را برای کارب جذاب کنید تا کاربر مراحل خرید را تا آخر طی کند

مواردی که در طراحی سایت فروشگاهی باید رعایت کرد :

1- برای معرفی محصولات خود در وب سایت زیاده روی نکنید .اطلاعات برای هر محصول در هر وب سایتی مهم و ضروری می باشد اما توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات هر چه کوتاهتر باشد مخاطبان بسیاری را به خود جلب می کند . 2- از قرار دادن عکس هایی که دارای کیفیت پایینی می باشند برای معرفی محصول خود استفاده نکنید .استفاده از عکس های با کیفیت در طراحی سایت و طراحی وب سایت امری مهم می باشد و اگر تصاویر دارای کیفیت پایین باشد باعث کاهش علاقه مشتری به ماندن در وب سایت می شود . 3- در طراحی سایت فروشگاهی می توانید از ویدئو استفاده کنید .ویدئو نقشی محوری در وب سایت ایفا خواهد کرد .همین امر موجب می شود که کاربر مدت زمان بیشتری صرف کند و وب سایت شما را مرور کند . 4- نکته مهم دیگر در در طراحی وب سایت فروشگاهی این است که پروسه خرید و پرداخت محصول طولانی نباشد و روند خرید برای مشتری به آسانی صورت گیرد . 5- در طراحی سایت فروشگاهی به بهینه سازی و سئو سایت دقت کنید چرا که اگر وب سایت بهینه شده باشد باعث افزایش مشتری و درآمد وب سایت خواهد شد .

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی

دسترسی راحت به اینترنت در سراسر جهان باعث شده است تا روزانه هزاران و یا میلیون ها سرچ در موتورهای جستجو انجام شود در این حالت وب سایتی برنده است که در نتایج جستجو در صفحات نخست قرار گیرد ، زیرا در این صورت به راحتی می توانید تعداد کاربران و مخاطبان بسیار زیادی را به وب سایت خود جذب کرده و علاوه بر معرفی حرفه و مشاغل خود به درآمدزایی بیشتر نیز بپردازید. این نکات را گفتیم تا به اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی پی ببرید. در رابطه با اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی باید بگوییم، شما باید از نظر موتورهای جستجوگر شناسایی شده باشد و در جایگاه مناسبی قرار گرفته باشد تا بتوانید به فروش آنلاین محصولات خود بپردازید و درآمدزایی کنید، اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی برای کسب نتایج خوب در مورتورهای جستجو خود را نشان می دهد و پس از آن به صورت مداوم با قرار دادن محتواهای کاربردی آن را تقویت کنید. وب سایت های طراحی شده توسط نونگار پردازش دارای سئو بسیار بالایی می باشند زیرا از همان ابتدای اجرای اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی جدی گرفته می شود. مثالی ساده برای اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی این است که هنگامی که شما به جستجو در ایتنرنت می پردازید غالبا لینک های برتر گوگل را انتخاب می کنید و کمتر پیش می آید به صفحات بعدی مراجعه کنید به این ترتیب اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی پر رنگ می شود چرا که دنبال کسب بازدید کنندگان بیشتر برای تبدیل آن ها به مشتری هستید بنابراین قرار گرفتن در صدر لیست نتایج حیاتی می باشد.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

هر شرکت طراحی سایت با توجه به شرایط خاص خود همچنین درخواست مشتری‌هایشان قیمت طراحی سایت فروشگاهی را مشخص می‌کند. برخی شرکت‌ها با CMS و قالب‌های رایگان و آماده استفاده می‌کنند و برخی‌ دیگر با قالب‌های سفارشی با توجه به درخواست کارفرما طراحی می کنند. علاوه بر آن عوامل مختلفی دیگری بر قیمت و تعرفه برآورد شده بستگی دارند که می توان به پشتیبانی، خدمات سئو و... اشاره کرد. بنابراین نمی‌توان هزینه مشخصی را بیان کرد شما باید با مراجعه حضوری و مشاوره گرفتن از آن‌ها و بیان خواسته‌های خود به تعرفه طراحی سایت مورد نظر دست پیدا کنید.