زمانی که شما تصمیم به ساخت سایت می‌کنید قطعا با اصطلاحات زیادی آشنا می‌شوید که یکی از آن‌ها سایت ساز می‌باشد حال منظور از سایت ساز چیست؟ اگر می‌خواهید که در کمترین زمان ممکن سایت شما طراحی شود می‌توانید از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید که نرم افزار سایت ساز Website Builder یکی از آن ابزارها می‌باشد که می‌توانید بدون داشتن دانش و تجربه‌ای با کمترین هزینه و زمان اقدام به ایجاد طراحی وب سایت کنید.
شاید برایتان سوال پیش آمده که این سایت سازها برای چه افرادی مناسب هستند؟ این سایت سازها برای کسانی که می‌خواهند هزینه کمتری را برای این کار خرج کنند همچنین افرادی که از دانش و تجربه‌ای برخوردار نبوده یا زمان کافی یاعلاقه‌ای به یادگیری به طراحی سایت ندارند اما می‌خواهند که در سریع‌ترین زمان ممکن طراحی سایت آماده‌ای داشته باشند.

سایت سازها به دو صورت می‌باشد آنلاین و آفلاین می‌باشد

سایت ساز آنلاین: این نرم افزار توسط شرکت‌ها به طور اختصاصی ایجاد می‌شوند. هر شرکتی که اقدام به ساخت نرم افزار سایت ساز آنلاین می‌کنند باید به موارد امنیتی، پشتیبانی و ارتقا سیستم‌ها توجه کنند. شما می‌توانید با تحقیق و بررسی بهترین شرکت طراحی سایت که اقدام به ایجاد سایت ساز آنلاین نموده‌اند را انتخاب کنید.
سایت ساز آفلاین: این نوع سایت سازها که برروی نرم افزار شخصی افراد نصب می‌شوند. افراد می‌توانند به راحتی سایت خود را ایجاد کنند و سپس بر روی هاست و دامنه راه اندازی نمایند.

سایت ساز چیست؟-طراحی سایت

مزایای استفاده از سایت سازها

مهم نیست که شما می‌خواهید صاحب طراحی سایت املاک یا طراحی سایت بیمه یا اصلا طراحی سایت آگهی شوید هر سایتی را با استفاده از این نرم افزار می‌توانید به راحتی ایجاد کنید. استفاده از نرم افزارهای سایت ساز از مزایای بالایی برخوردار می‌باشد از جمله: خود نرم افزارها از پکیج کاملی برخوردار می‌باشند یعنی هاست، دامنه و طر احی هر کدام با هم هماهنگ انجام می‌شود از طرفی قالب‌هایی که در این نرم افزار قرار دارند از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.
یکی دیکر از مزایایی که این سایت سازها دارند این است که شما با یک هزینه بسیار ناچیزی از پشتیبانی همیشگی بهره‌مند خواهید شد این بخش یکی از موارد بسیار ضروری در استفاده از سایت‌ سازها می‌‍باشد. همچنین برای استفاده از این سایت سازها به هیچ دانش فنی نیازی ندارید چرا که موارد خیلی واضح جلو روی شما قرار دارد. که می‌توانید هر کاری که مد نظر شما بود بر روی سایت خود به راحتی پیاده کنید.

امنیت سایت سازها

سایت سازها یا اپن سورس یا با سورس شرکت‌ها هستند. یک روش از سایت سازها مانند وردپرس که دارای کدهای باز open source می‌باشند یعنی در اختیار همه افراد قرار داده می‌شود که امکان پیش آمدن مشکلات امنیتی بسیار زیاد می‌باشد لازم به ذکر است که اگر از این سایت سازها استفاده می‌کنید باید به، به روزرسانی امنیتی آن‌ها بپردازید تا سایت با مشکلی روبه‌رو نشود. روش دیگر که کد آن مختص شرکت‌های طراحی سایت می‌باشد در این روش از سایت سازها از مشکلات امنیتی برخوردار نمی‌باشند.

سایت ساز چیست؟-طراحی وب سایت

نرم افزار سایت سازها چکونه کار می‌کنند؟

قدم اول که لازم است بردارید انتخاب دامین می‌باشد یعنی یک آدرس اینترنتی که کابران با استفاده از آن وارد سایت شما شوند. بعد از این که آدرس اینترنتی خود را انتخاب کردید نوبت به انتخاب هاست مناسب میرسد برخی سایت سازها هاست رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهند که دیگر لازم به خرید هاست جدایی ندارید.
پس از انتخاب این موارد می‌توانید شروع به ایجاد سایت خود کنید باید از قالب مناسب با کسب ‌و کار خود استفاده کنید قالب‌هایی که از تنوع بسیار بالایی برخوردار می‌باشد در سایت سازها وجود دارد که شما متناسب با کار خود باید آن را انتخاب کنید. در مرحله بعدی شما می‌توانید هر صفحه و بخشی که مورد نیاز سایت شما بود را اضافه کنید برای مثال اگر دارای طراحی سایت شرکتی می‌باشید می‌توانید بخش‌های مختلفی مانند درباره ما، تماس با ما، سوالات متداول و نمونه کارها را برای سایت خود تعبیه کنید. سایت سازها می‌تواند به راحتی سایت شما را بهینه کند شما با استفاده از این ابزار سایت ساز می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای در گوگل قرار گیرید و مشتریان بی‌شماری را جذب سایت و کسب‌وکار خود کنید.

بهترین سایت ساز فروشگاهی

از آن‌ جایی که برخی افراد دارای طراحی سایت فروشگاهی می‌باشند دوست دارند تا فروشگاه خود را به راحتی با استفاده از این سایت سازها که اصطلاح آن برای فروشگاه، فروشگاه ساز می‌باشد پیش ببرند. شما می‌توانید با بررسی امکاناتی که فروشگاه سازها در اختیار شما قرار می‌دهند انتخاب کنید، اگر می‌خواهید بدانید که بهترین سایت ساز یا فروشگاه ساز که به زبان فارسی باشد کدام است؟ ما به شما سایت ساز پرتال را معرفی می‌کنیم این سایت ساز کامل‌ترین و بهترین سایت سازی می‌باشد که به زبان فارسی ایجاد شده است. هر چه را که در ساخت طراحی وب سایت فروشگاهی نیاز دارید در فروشگاه ساز پرتال خواهید یافت همچنین این فروشگاه ساز دارای تیم حرفه‌ای و مجرب می‌باشند همچنین شما بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توانید بهترین بهینه سازی و سئوسایت را در اختیار طراحی وب سایت خود قرار دهید. چرا که این پرتال از سئو در سطح عالی برخودار می‌باشد.
دارای پشتیبانی همیشگی، اطلاع رسانی پیامکی، اتصال به همه درگاه‌های بانکی، امکان ویرایش قالب و هر بخشی که مورد نظر کاربر بود، ایجاد کیف پول برای هر کاربر، دارای بخش خبرنامه، مقایسه محصولات، امکان فرستادن تیکت توسط کاربر، آمار بازدید کنندگان، امکان قرار دادن صورتحساب و.... می‌باشد.