ساخت سایت

ساخت سایت یکی از مهارت های مورد توجه این روز ها می باشد چرا که استفاده از اینترنت به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. امروزه حتی افرادی که دانش تخصصی در زمینه ساخت سایت ندارند نیز می توانند به این حرفه مشغول شوند زیرا ابزار و منابع کاربردی زیادی در اختیار کاربران قرار گرفته که پروژه ساخت سایت را سهولت می بخشد. ساخت سایت حرفه ای و کارآمد کار دشواری نیست حتی برای افراد تازه کار نیز بسیار آسان است اما زمانی پلتفرم اشتباه انتخاب می کنید دچار مشکل می شوید.
برخی از پلتفرم ها به دانش کدنویسی ابتدایی و کمی css و html نیاز دارند که میزان تخصص شما مشخص می کند کدام یک را انتخاب کنید اما اگر هیچ تخصصی در زمینه ساخت سایت ندارید سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهترین گزینه خواهد بود. در حال حاضر از میان پلتفرم های موجود وردپرس بیشترین میزان محبوبیت را دارد و پس از آن دروپال و بعد جوملا می باشند. البته ساخت سایت زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای و یا همکاری با شرکت ها مزایای بیشتری خواهد داشت چرا که تیم های حرفه ای رو پروژه ساخت سایت شما نظارت دارند و به صورت مستمر به پشتیبانی می پردازند.

ساخت سایت حرفه ای رایگان

اولین چیزی که برای ساخت سایت حرفه ای رایگان نیاز دارید این است که مشخص کنید از چه پلتفرمی استفاده می کنید. سیستم های مدیریت محتوای زیادی برای ساخت سایت حرفه ای رایگان وجود دارند که انتخاب مناسب ترین پلتفرم مهم ترین مسئولیت شماست. چرا که هیچ کس تمایل ندارد ساخت سایت حرفه ای رایگان خود را از پایه اشتباه شروع کنید. اما نکته ای که در خصوص ساخت سایت حرفه ای رایگان وجود دارد این است که این سایت ساز های به دلیل محدودیت هایی که برای هاست و دامنه ارائه می دهند و شما مجبور به استفاده از هاست و دامنه خودشان هستید برای طولانی مدت مناسب نیستند. با این وجود وب سایت های زیادی وجود دارند که قالب آماده رایگان با تنوع محدود ارائه می‌دهند و کار کردن با آن ها مانند ساخت وباگ آسان می‌باشد و بسیاری از افراد از این نوع سایت ساز ها استفاده می‌کنند.

ساخت وبلاگ

تمامی افراد از 8 تا 80 سال می توانند در کمتر از 15 دقیقه ساخت وبلاگ خود را به پایان برسانند. با ساخت وبلاگ بازدید کننده می توانند ارتباط مستقیم با شما داشته باشد که این یکی از برجسته ترین مزایای ساخت وبلاگ می باشد بنابراین بستری فراهم می شود که برای افراد همفکر با خودتان مطلب ایجاد کنید و انتشار دهید و در مقابل حس تعامل و اعتماد کاربر را افزایش دهید که این برقراری ارتباط به کمک ساخت وبلاگ موجب می شود که بتوانید کسب درآمد کنید و این هدف نهایی از ساخت وبلاگ می باشد.
عده ای بر این باورند که برای ساخت وبلاگ می بایست یک نویسنده عالی بود اما باید بگوییم که این تصوری غلط است چرا که اگر نگاهی به سایر وبلاگ ها بیاندازید می بینید که عمده ای از مطالب با زبانی غیر رسمی نوشته شده اند و در مقابل بازخورد خوبی از خواننده دریافت کرده اند. در واقع می بایست به موضوعی که می نویسید عشق بورزید. برای مثال اگر ساخت وبلاگ در خصوص بستنی است کاربران نمی خواهند مطالب علمی در خصوص اولین سازنده بستنی بدانند در مقابل به تجربیات شما از بستنی سازی و انواع بستنی هایی که در منزل قابل درست کردن هستند نیاز دارند. افراد از ساخت وبلاگ اهداف متفاوتی دارند برای مثال کسب درآمد، انتشار داستان، برند سازی برای مشاغل و ایجاد انجمن ها می باشد.

ساخت سایت فروشگاهی

اگر در موتور های جستجوگر سرچ کنید ساخت سایت فروشگاهی بیشماری مشاهده خواهید کرد چرا هدف اغلب افراد از ساخت سایت فروشگاهی رقابت می باشد و اینترنت بستر مناسبی برای این کار فراهم کرده است. اما ساخت سایت فروشگاهی برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر باید به طور اختصاصی ایجاد شود و پشتیبانی قدرتمند و رسیدگی مستمر داشته باشد. شرکت ها و افراد توسعه دهنده ساخت سایت فروشگاهی را مطابق با نیاز ها و خواسته های شما طراحی می کنند به این ترتیب می توانید هر آن چه برای سهولت کار مشتریان نیاز دارید به ساخت سایت فروشگاهی خود بیافزایید.
علاوه بر این با توجه به آمار کاربران اینترنتی بیشترین نرخ ترافیک از کاربران موبایلی است بنابراین می بایست ساخت سایت فروشگاهی خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید تا مخاطبان خود را از دست ندهید. نونگار پردازش پروژ های ساخت سایت فروشگاهی خود را به این صورت شروع می کند، گفتگو با کارفرما و بررسی نیاز ها و خواسته ها و سپس ارائه طرح اولیه از ساخت سایت فروشگاهی، مرحله بعد تایید طرح اولیه می باشد که به دنبال آن طراحی و ساخت سایت فروشگاهی آغاز می شود، سپس نسخه آزمایشی ارائه می شود و کارفرما اصلاحات لازم را بیان می کند، در مرحله آخر ایرادات مورد نظر کارفرما برطرف می شود و ساخت سایت فروشگاهی روی دامنه اصلی راه اندازی می شود.

اصول مهم و ضروری در ساخت سایت عبارتند از:

• توجه به تجربه ی کاربری مشابه بازدید کنندگان با دستگاه های مختلف تبلت، لب تاپ، موبایل‌ و... در ساخت سایت
• واضح بودن المان ها و امکان راحت کلیک کردن بر روی آن ها در ساخت سایت
• برقراری پیمایش راحت بین المان های برای ایجاد ارتباط بهتر کاربر در ساخت سایت
• تغییر کردن رنگ لینک ها بعد از کلیک خوردن برای جلوگیری از کلیک زدن مجدد بر روی آن در ساخت سایت
• طراحی صفحه ی اصلی برای القای سریع ماهیت و ساختار در ساخت سایت
• خوانا بودن مطالب و لینک های قرار داده شده در ساخت سایت
• امکان دست پیدا کردن سریع کاربر به مطلب مورد نظرش در ساخت سایت
• بررسی دوباره و چک کردن لینک ها بعد از آماده شدن نهایی طرح و اصلاح لینک های شکسته و اشتباه در ساخت سایت
• متفاوت بودن رنگ یا سایز جمله ها یا المان های لینک دار به منظور مشخص بودن آن ها برای کاربر در ساخت سایت
• قابلیت باز شدن لینک در یک تب جدید به هنگام ساخت سایت
• استفاده نکردن از تبلیغات بیش از حد در طراحی سایت به هنگام ساخت سایت
• استفاده نکردن از متن های چشمک زن ساخت سایت

مهم ترین ویژگی های حرفه ای در ساخت سایت عبارتند از:

باید توجه داشته باشید که فقط ساخت سایت مهم نیست بلکه بودن در اولویت گوگل و خیلی از مسائل دیگر در آن مهم می باشد تا با جستجوی بازدید کننده به راحتی به صفحه شما دسترسی پیدا کنند. برای ساخت سایت ایده آل باید به همه ی بخش های آن توجه کنید چندین بخش اصلی و مهم در طراحی و ساخت سایت وجود دارند.
•داشتن دامنه ی مناسب
دامنه یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کنید چرا که نام دامنه در ذهن مشتری می ماند و تا همیشه شما و ساخت سایت شما را به این اسم می شناسد پس در نامی را که برای سایت خود انتخاب می کنید بسیار حساس باشید و همچنین سعی کنید از اسم های کوتاه و در عین حال راحت استفاده کنید تا بازدید کننده به راحتی در ذهن خود نگهدارد.

•استفاده از محتوای کاربردی در سایت
داشتن محتوای خوب و ایده آل و متناسب که به نیاز های بازدید کنندگان ساخت سایت پاسخگو باشد و به سوالاتی که ذهن بازدید کنندگان را درگیر کرده پاسخ دهد بسیار حائز اهمیت می باشد. پس در ایجاد محتوایتان حساسانه عمل کنید و در ارائه موضوع برای محتوایتان با دقت انتخاب کنید همچنین از ارائه محتوایی که به حوزه ی کاری شما مربوط نیست پرهیز کنید.

•ظاهر ساخت سایت
همانطور که می دانید قبل از هر چیزی ظاهر یک سایت بسیار در دید بازدید کننده تاثیر گذار می باشد پس بر روی ظاهر آن نیز باید فکر شده عمل کنید تا با ارائه عکس های مناسب و گرافیک جذاب بازدید کننده را جذب ساخت سایت خود کنید. اما فقط داشتن عکس و گرافیک کفایت نمی کند بلکه استفاده از رنگ ها مناسب حوزه ی کاری شما و استفاده از فونت های مناسب با سایز مناسب (نه خیلی بزرگ نه خیلی ریز) ارائه لوگوی شما ، همچنین کنتراست رنگ های موجود در سایت که وضوح آن به حدی باشد که باعث اذیت شدن دید نشود و همچنین دقت کنید عکس هایی که قرار می دهید با حجم بالا نباشد چرا که سرعت بارگذاری سایت را پایین می آورد.

اصول ساخت سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی دارای بخش سبد خرید می باشد که مشتریان پس از انتخاب کالا یا کالاهای مورد نیاز خود ، وارد بخش خرید می شوند و از طریق کارت بانکی مبلغ لازم را پرداخت می نمایند و کالای خود را بر اساس توضیحات ارائه شده در طراحی سایت فروشگاهی دریافت می نمایند . در برخی از موارد نیز افراد سفارش خود را انجام می دهند اما مبلغ را درب منزل یا محل کار و در هنگام تحویل کالا پرداخت می کنند که در این روش پرداخت ، اطمینان مشتریان نیز بیشتر می باشد .

تغییر رنگ و فونت متن در طراحی سایت

علاوه بر این ، می توانید با اضافه کردن یک عنصر سفارشی ، فونت را جاز کنید. در این حالت ، ما سعی کردیم تا حرف اول پاورپوینت را با نماد پاورپوینت از طریق قرار دادن تصویر در طراحی سایت جایگزین کنیم. مطمئن شوید که رنگ هایی که استفاده می کنید با موضوع اینفوگرافیک شما هماهنگ است احساسات درست را منتقل کنید از هویت برند خود منحرف نشوید درج تصویر یا آرم در طراحی سایتبا استفاده از کتابخانه اشکال پاورپوینت می توانید.
طرح های جالب و متنوعی را برای بدن اینفوگرافیک خود در طراحی سایت ایجاد کنید برای این آموزش تصمیم گرفتیم کمی عمق اضافه کنیم. ما از شکل مختلف برای بازآفرینی یک اثر و یک فلش به سمت پایین استفاده کرده ایم ذوزنقه ای به رنگ آبی روشن تر برای ایجاد مجدد عمق مستطیل به همان رنگ آبی همان رنگی که برای بخش هدر استفاده می شود مثلث ایزوله ای به عنوان نوک پیکان استفاده می شود اینفوگرافیک در پاورپوینت ایجاد بدن به سبک سه بعد برای مثلث است.

درج اطلاعات در طراحی سایت

پس از تصمیم گیری در مورد نحوه قرارگیری عناصر خود ، شروع به تایپ متن کنید. برای اینکه بخش ها مانند مراحل به نظر برسند ، تعداد زیادی را در طراحی سایت اضافه کرده ایم. حتما متن را در داخل تراز کنید ، بنابراین در زیر شماره ها قرار نمی گیرد. برای تکمیل طرح فلش ، از همان رنگ آبی رنگ برای مستطیل بالا در طراحی سایت استفاده کنید. مرحله بعدی اضافه کردن عناصر طراحی بیشتر و شروع به توزیع محتوای شما خواهد بود.
اضافه کردن نمادها در طراحی سایت مهم نیست که از طراحی خود استفاده کنید ، احتمالاً در بعضی از نقاط از آیکون استفاده خواهید کرد. نمادها از پیام شما پشتیبانی می کنند و درک مطلب را در طراحی سایت آسانتر می کنند. یکی از راه های انجام این کار استفاده از کتابخانه نمادهای پاورپوینت در آیکون اینزرت است. نحوه قرار دادن آیکون ها در طراحی سایت پس از درج ، می توانید به راحتی آیکون ها را در طراحی سایت خود قرار دهید. اندازه آنها را به اندازه نیاز خود تغییر دهید.

تغییر رنگ نمادها در طراحی سایت

راه دیگر برای اضافه کردن نمادها به طراحی اینفوگرافیک شما ، وارد کردن نمادهای سفارشی به عنوان گرافیک برداری از طریق تصاویر اینزرت است. آخرین نسخه پاورپوینت از قالب وکتور پشتیبانی می کند که فرمت فایل پیشنهادی برای نمادهای وارد شده در است. آنها سبک هستند ، آسان برای ویرایش و کیفیت آنها را در هنگام تغییر اندازه را در طراحی سایت از دست نمی دهند. نگران نباشید ، آنها مانند بردارها کار می کنند.
بنابراین کیفیت آنها را از دست نمی دهند تغییر رنگ ها نیز آسان است ما از همان رنگ زرد به عنوان موردی که برای اعداد استفاده کردیم . اضافه کردن عناصر در طراحی سایت در پاورپوینت ، به راحتی می توانید نمودارها ، نمودارها و سایر عناصر طراحی را برای تجسم داده های خود با استفاده از اسمارت آرت اضافه کنید. خواهید فهمید که چندین دسته از گرافیک تجسم داده ها در طراحی سایت وجود دارد: لیست ، پردازش ، چرخه ، سلسله مراتب و موارد دیگر است.

نحوه قرار دادن گرافیک در طراحی سایت

گراف های متنوع زیاد است و گزینه های ویرایش آن بسیار است از صفحه شما می توانید سبک های مختلف و طرح های رنگی را برای اعمال در نمودار پیدا کنید. همچنین ، می توانید قسمت هایی از نمودار را به راحتی پاک کنید ، اشکال را تغییر دهید ، اشکال را اضافه کنید ، متن را اضافه کنید و گزینه های ویرایش بیشتری داشته باشید ، به گونه ای که دقیقاً همانطور که تصور می کنید با طراحی سایت شما مطابقت داشته باشد.
همچنین می توانید قالب های گرافیکی دلخواه را برای تجسم داده ها اضافه کنید. قالب پرونده پذیرفته شده توسط پاورپوینت ای ام اف است و به یک شکل برداری کاملاً قابل ویرایش تبدیل می شود. متأسفانه ، پاورپوینت دیگر از محبوب ترین قالب وکتور را در طراحی سایت پشتیبانی نمی کند. اکنون گرافیک کاملاً قابل ویرایش است. در صورت لزوم می توانید اندازه عناصر ، متن ، رنگ ها را تغییر داده و عناصر را حذف کنید.

طراحی سایت فروشگاهی چگونه ساخته می شود ؟

برای ساخت سایت فروشگاهی مراحل زیر را انجام می دهند : 1.ابتدا برای طراحی سایت فروشگاهی هاست مناسب انتخاب می نمایند ، در طراحی سایت فروشگاهی ، سرعت بارگذاری اطلاعات ، پشتیبانی از حجم اطلاعات ، امنیت طراحی سایت ، پاسخگویی و پشتیبانی و ... همه به هاست سایت نیز بستگی دارند. 2.در قدم بعدی برای طراحی سایت ، نام مناسب و پس از آن دامنه ی طراحی سایت را انتخاب می کنند، اکثر برند های موفق به دلیل انتخاب نامشان بسیار محبوب شده اند ، لذا انتخاب نام مختصر ، جذاب و با معنا بسیار مهم می باشد ، پس از آن دامنه ی طراحی سایت نیز بر اساس نام انتخاب شده تعیین می باشد و در این مرحله نیز باید توجه داشت تا نام دامنه خوانا و غیر تکراری باشد و توسط مشتریان به سرعت یافته شود. 3.در گام سوم ، طراحی سایت فروشگاهی توسط طراح سایت آغاز می شود . طراحان سایت از طریق فروشگاه ساز و یا سیستم مدیریت محتوا و افزودن برخی از پلاگین های مختص به طراحی سایت فروشگاهی ، بیس اولیه ی سایت را می سازند و با توجه به نیاز و سلیقه ی ساحب طراحی سایت و همچنین کاربران سایت ، گرافیک و سایر کارها از قبیل کد نویسی و ... را انجام می دهند.

برای ساخت سایت فروشگاهی در تهران چه می بایست کرد ؟

شما اگر به دنبال ساخت سایت فروشگاهی در تهران می باشید ، در قدم اول می بایست به شرکت طراحی سایت در تهران به صورت حضوری و یا مجازی مراجعه نمایید و پس از مشاوره های لازم با تیم طراحی سایت ، ساخت سایت فروشگاهی شما آغاز شده و پس از تأیید نهایی شما راه اندازی می شود. همچنین شرکت طراحی سایت ، پس از راه اندازی سایت فروشگاهی ، خدماتی همچون پشتیبانی فنی از طراحی سایت و سئو و بهینه سازی در جهت بالا بردن رتبه ی طراحی سایت در گوگل انجام خواهند داد.

مهم ترین سوالاتی که در زمینه ساخت سایت ممکن است با آن ها برخورد کنید عبارتند از:

اهمیت سئو و بهینه سازی در ساخت سایت چقدر است؟
سئو و بهینه سازی یکی از موضوعات خیلی مهم می باشد که فرد سئو کار حرفه ای و با تجربه باید این کار را انجام دهد تا در طی این مسیر ساخت سایت به نتیجه ی عالی برسید هر چند اگر سئو سایت شما خوب باشد در اولویت گوگل و موتور های جستجو قرار خواهید گرفت و بازدید کنندگان خود را تبدیل به مشتری کنید و کسب و کار خود را رونق می دهید.

آیا سرعت ساخت سایت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؟
سرعت ساخت سایت بسیار مهم است چرا که اگر بازدید کننده با سرعت کند مواجه شود از ادامه دادن به بازدید از سایت شما منصرف می شوند. پس حتما سرعت سایت خود را زود زود چک کنید تا اگر مشکلی پیش آمد سریعا به اصلاح آن بپردازید.

آیا واکنش گرا بودن ساخت سایت به بهتر دیده شدن آن کمک می کند؟
ساخت سایت را در نمایشگر های مختلف مانند موبایل و تبلت نیز طبق قالب آن ها طراحی کنید که به اصطلاح ریسپانسیو کردن می گویند و یا به عبارتی دیگر ساخت سایت ریسپانسیو داشته باشید، چرا که افراد از نمایشگرهای مختلف مانند موبایل و تبلت برای جستجوی موارد مورد نظر خود استفاده می کنند.

آموزش ساخت سایت وردپرس

امروزه تمامی کسب و کارها نیاز به داشتن یک طراحی سایت را در حوزه ی کاری خود احساس نموده اند. وردپرس یکی از بهترین گزینه ها به منظور داشتن یک طراحی سایت می باشد. لازم به ذکر است جهت زیباسازی و منحصر به فرد بودن طراحی سایت باید از قالب های آماده بهره مند گردید. برخی از قالب های وردپرسی قالب های اختصاصی می باشند که برای داشتن یک طراحی سایت سفارشی گزینه ی مناسبی است.

نکات مهم در ساخت سایت وردپرس عبارتند از:

• انتخاب و خرید یک دامنه در طراحی سایت
• انتخاب بهترین هاست جهت وردپرس در طراحی سایت
• اتصال دامنه و هاست در طراحی سایت
• ارائه مقدمات نصب وردپرس در طراحی سایت
• آموزش نصب وردپرس در طراحی سایت
• آموزش نصب پلاگین های وردپرس در طراحی سایت
• آموزش نصب پوسته وردپرس در طراحی سایت
• آموزش ارسال نوشته در وردپرس در طراحی سایت

عوامل مورد نیاز در ساخت سایت وردپرس عبارتند از:

• داشتن یک نام دامنه در طراحی سایت
• داشتن یک هاست خوب در طراحی سایت
• درج یک فایل مربوط به نرم افزار وردپرس در طراحی سایت