از آن‌جایی که در دنیایی به سر می‌بریم که تکنولوژی و اینترنت روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد. همچنین کسب‌وکارها نیز از رقابت سنگینی برخوردار شده‌اند یعنی هر یک از صاحبان مشاغل به دنبال قرار گرفتن در اولویت گوگل می‌باشند که برای آن هم هرکاری که لازم باشند را انجام می‌دهند. سئو سایت و گوگل ادوردز دو روش تبلیغاتی می‌باشد که صاحبان سایت می‌توانند با این دو روش با گرفتن امتیاز بالا توسط گوگل بر اولویت آن قرار گرفته و در نتایج برتر جستجوی افراد به نمایش درآید. اگر در مورد این دو روش اطلاعات داشته باشید سپس بر روی هر کدام از آن‌ها مانور دهید باعث می‌شود تا به راحتی در اولویت گوگل قرار گیرید.

گوگل ادوردز چیست؟

یکی از روش‌هایی که گوگل در اختیار کاربران برای تبلیغات سایت خود قرار می‌دهند تبلیغات گوگل ادز می‌باشد. با استفاده از روش گوگل ادوردز کاربران می‌توانند سایت خود را هرچه سریع‌تر در اولویت گوگل قرار دهند. لازم به ذکر است که این تبلیغ به صورت رایگان نبوده و نیازمند پرداخت هزینه‌ای می‌باشد. یعنی زمانی که تبلیغی را ارائه دادید و کسی بر روی آن تبلیغ کلیک کرد باید هزینه‌ای به ازای آن کلیک پرداخت کنید. سایت‌هایی که تازه راه اندازی شده‌اند اگر برای تبلیغات خود از این روش استفاده کنند می‌توانند نتیجه خوبی را دریافت کنند.

تفاوت گوگل ادوردز و سئو

سئو سایت چیست؟

سئو چیست؟ سئو سایت Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتورهای جستجو به اقداماتی گفته می‌شود که طبق قوانین گوگل بوده و بر روی سایت مورد نظر انجام داده می‌شود تا در اولویت گوگل قرار گیرد. سئو کار راحتی نمی‌باشد و نیازمند تخصص و تجربه می‌باشد تا افراد متخصص با به کار بردن دانش خود در این زمینه سایت را در اولویت گوگل قرار دهند هر چند که به سرعت در اولویت گوگل قرار نمی‌گیرد و نیازمند زمان خاصی می‌باشد. بهینه سازی سایت در کل به دو صورت می‌باشد سئوداخلی و سئو خارجی. منظور از سئو داخلی به انجام کارهای مربوط به بهینه سازی که در داخل سایت انجام می‌گیرد و منظور از سئوخارجی مواردی که در خارج از سایت انجام می‌شود تا سایت مورد نظر رتبه بهتری کسب کند. ویژگی‌های دیگری از سئو:
• با استفاده از این روش اگر سایت خود را بهینه کنید می‌توانید موقعیت‌های عالی را به دست بیاورید.
• با انجام سئو نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.
• می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای در شبکه‌های اجتماعی بهترین رتبه و ترافیک را دریافت کنید.

تفاوت گوگل ادوردز و سئو

تفاوت گوگل ادورز و سئو

حال که با تعاریف آن دو آشنا شدیم بریم سراغ تفاوت گوگل ادوردز و سئو. در بهینه سازی سایت استفاده از سئو متداول ترین روشی است که وب‌‎ مستران انجام می‌دهند تا در اولویت قرار گیرند. اولین تفاوتی که می‌توانیم برای این دو بیان کنیم سرعت قرار گیری در اولویت گوگل می‌باشد. با استفاده از گوگل ادوردز به سرعت در طی 24 ساعت سایت در صفحه اول گوگل قرار خواهد گرفت اما با استفاده از سئوسایت به زمان زیادی نیاز می‌باشد تا سایت در اولویت قرار گیرد. مورد دیگری که می‌توان از تفاوت گوگل ادوردز و سئو نام برد هزینه آن می‌باشد با استفاده از روش سئو می‌توان هزینه کمتری را ارائه داد اما با استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز باید هزینه‌های بالایی را ارائه داد.
معمولا پیشنهاد می‌شود تا از این دو روش به صورت ترکیبی استفاده شود. اول طراحی سایت خود را بر با استفاده از گوگل ادوردز بر اولویت گوگل بیاورید سپس کارهای مربوط به سئو را انجام دهید. پس اگر می‌خواهید به کسب ‌و کار خود به صورت بلند مدت و اصولی نگاه و برنامه ریزی کنید باید از روش سئو استفاده کنید چرا که پایداری کلمات کلیدی شما را برای مدت طولانی تضمین خواهد کرد.
گوگل ادوردز یک پلتفرم گوگل می‌باشد که فقط در گوگل نمایش داده می‌شود اما با استفاده از سئو، سایت شما در هر موتور جستجویی نمایش داده می‌شود. همچنین در گوگل ادوردز شما می‌توانید بسیاری از کلمه کلیدی را مورد هدف قرار گیرید اما در سئو شما می‌توانید در صفحات نتایج جستجو به نمایش درآیید.

تفاوت گوگل ادوردز و سئو

خرید اکانت گوگل ادوردز

برای خرید اکانت گوگل ادوردز اولین مرحله ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می‌باشد. بعد از طی کردن مراحل ثبت نام اکانت گوگل شما ساخته شده و شما می‌توانید به شارژ آن بپردازید که در این صورت دسترسی آن برای شما ارسال می‌شود. این که چقدر می‌خواهید هزینه کنید به خود شما بستگی دارد یعنی می‌توانید با قیمت‌های خیلی کمی شروع کنید. بعد از ایجاد اکانت باید کمپین خود را انتخاب کنید و آن هم بستگی به هدف شما از تبلیغات مورد نظر دارد انواع کمپین‌ها می‌تواند تبلیغات نمایشی یا ویدیویی باشد. بعد از انتخاب نوع کمپین پلتفرم به شما قابلیت و ابزارهایی را برای شما پیشنهاد می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا به راحتی به اهداف خود برسید.

شرکت‌های سئو سایت

شرکت‌های بسیاری وجود دارد که به کارهای مربوط به سئو و بهینه سازی می‌پردازند که شما با تحقیق و بررسی‌های لازم می‌توانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کرده و کارهای مربوط به سئو و بهینه سازی سایت خود را به آن بسپارید. اگر این سوال برای شما پیش میاید که ممکن است هزینه آن چقدر شود لازم به ذکر است که نمی‌توان هزینه مشخصی را در نظر گرفت بلکه شما با مراجعه حضوری و یا تلفنی می‌توانید با بیان خواسته‌های خود از هزینه‌های مربوطه مطلع شوید .

سوالات متداول:

چه ویژگی‌هایی گوگل ادز را محبوب کرده است؟
ویژگی‌های گوگل ادز می‌توان به هدف گیری هوشمندانه و مخاطبان همچنین ارائه آمارها دقیق به صورت لحظه‌ای و پرداخت هزینه به ازای هر کلیک اشاره نمود که آن را محبوب کرده است.

مزایده گوگل چیست؟
در واقع سایت‌هایی که می‌خواهند تبلیغ کنند ممکن است چند سایت یک کلمه کلیدی را در نظر داشته باشد که با جستجوی کلمه کلیدی مزایده برگزار می‌شود در این صورت سایت‌ها هزینه مورد نظر خود را به گوگل اعلام می‌کنند و کسی که بیش‌ترین امتیاز را دریافت کند در اولویت گوگل قرار خواهند گرفت.

هزینه تبلیغ در گوگل ادز چقدر می‌باشد؟
هزینه گوگل ادز بر اساس مزایده‌هایی که برگزار می‌شود تعیین می‌شود. یعنی تعداد رقبای یک کلمه کلیدی مبلغ پیشنهادی را تعیین می‌کنند.