تبلیغات در گوگل و قرار گرفتن در اولویت گوگل یکی از اهداف بزرگ مدیران سایت ها می باشد. یکی از امکاناتی که گوگل برای تبلیغات فراهم کرده تا کسب و کار افراد در دید بازدید کنندگان قرار گیرد تبلیغات گوگل ادزGoogle Adwords می باشد. تبلیغات گوگل ادز یکی از سرویس های هزینه دار می باشد که اگر بخواهید از این سرویس استفاده کنید باید هزینه ای را به گوگل پرداخت کنید. در تبلیغات گوگل ادز کلمه کلیدی مورد نظر را در آن وارد می کنید تبلیغات آن برای کسانی که به جستجو کلمه کلیدی می پردازند نمایش داده می شود. با استفاده از تبلیغات گوگل ادز می توانید به راحتی خدمات و محصولات خود را برای افراد معرفی کنید همچنین با استفاده از استاندارد های تعیین شده در Google Ads متن های دلخواه خود را در آن قرار دهید. در واقع در تبلیغات گوگل ادز هر کاربری که قصد استفاده از این سرویس را دارند به ازای هر کلیک از بودجه ی فرد هزینه ای کم می شود.
نکاتی در تبلیغات گوگل ادز که باید بدانید: بهتر است برای جلوگیری از سواستفاده توسط رقیبان تبلیغات گوگل ادز شما فقط در ایران نمایش داده شود. برای این که از آمار تبلیغات گوگل ادز خود با خبر شوید گوگل روزانه گزارش تبلیغ شما را به طور مستقیم از طریق خود سایت گوگل برای شما ارسال خواهد کرد.

چگونه در گوگل تبلیغات کنیم؟

حال ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که چگونه در گوگل تبلیغات کنیم؟ ما در پاسخ این پرسش به شما می گوییم که تبلیغات در گوگل مستلزم رعایت مواردی می باشد تا بتوانید سریع تر طراحی سایت شما به صفحه اول گوگل بیاید. یکی از مهمترین موارد تبلیغات در گوگل ، جمع آوری لیستی از کلمات کلیدی همچنین انتخاب درست کلمات که مناسب با سایت همچنین کسب و کار شما می باشد. با انتخاب کلمات مناسب می توانید به بهینه سازی کلمات بپردازید.

تبلیغات گوگل ادز

تبلیغ در گوگل

تبلیغ در گوگل می تواند به دو صورت انجام شود. روش اول سئو روش دوم گوگل ادز . در روش اول تبلیغ در گوگل با روش طبیعی اقدام به بالا آوردن طراحی سایت در گوگل می کنند در روش دوم تبلیغ در گوگل ادوردز برای این که در گوگل سایت شما را در ازای نمایش برای عبارت کلیدی مورد نظر مبلغی به گوگل پرداخت می شود که در در نتیجه جستجو با عبارت Ad سایت شما به نمایش می آید. تبلیغ در گوگل با استفاده از روش اول که به صورت سئو طبیعی است زمان بر اما با بازدهی بالا انجام می شود اما تبلیغ در گوگل با استفاده از روش دوم که گوگل ادز می باشد با سرعت بالا انجام شده اما بازدهی آن نسبت به تبلیغ در گوگل با استفاده از سئو پایین تر می باشد.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

یقینا تا به حال مشاهده کرده‌اید که پس از جستجو در بخش بالایی و پایینی صفحه اول گوگل لینک‌هایی با عنوان ads قرار گرفته‌اند. از آنجایی که یکی از پرطرفدارترین و معروف ترین موتور های جستجو گوگل می باشد زمانی که افراد به دنبال مطلبی باشند سریعا به سراغ گوگل رفته و در آن جا به جستجوی کلمه و عبارت مورد نظر می پردازند و همچنین از تحقیقات به عمل آمده دیده شده که افراد تنها طراحی سایت های 3 مورد اول گوگل را باز می کنند. به این ترتیب وب مستران با پرداخت هزینه سایت خود را در صفحه اول گوگل به نمایش در می‌آورند. تبلیغات در صفحه اول گوگل می تواند به گسترش کسب و کار شما کمک ویژه ای کند و مشتریان بی شماری را جذب کسب و کار خود کنید. تبلیغات در صفحه اول گوگل تاثیر به سزایی را بر روی طراحی سایت و کسب و کار دارد پس حتما تبلیغات در صفحه اول گوگل را در اویت اقدامات خود قرار دهید.

حذف تبلیغات گوگل

یکی از آزار دهنده ترین امکاناتی که گوگل دارد تبلیغات گوگل و اجازه نمایش آن تبلیغات بدون اجازه گرفتن از کاربر می باشد اما خوشبختانه امکان حذف تبلیغات گوگل می باشد و به راحتی می توان این تبلیغات های آزار دهنده را غیر فعال کرد. پس با ما همراه باشید تا روش حذف تبلیغات گوگل را بیان کنیم:
در مرحله ی اول برای حذف تبلیغات گوگل وارد قسمت حساب من در گوگل شوید و سپس بر روی تنظیمات Ads Setting>Manage Ad Setting وارد شوید در قسمت Ads Personalization که برای تبلیغات فعال می باشد همچنین در این صفحه در مورد این که حذف تبلیغات گوگل چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت را بیان می کند اگر برای شما این عوارض و پیامد ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد شما می توانید با غیر فعال کردن Turn Off از نمایش تبلیغات ها جلوگیری کنید.
همچنین برای کنترل کردن حذف تبلیغات گوگل گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از این گزینه ها که Ad Choices یا Google Contributor می باشد می توانید به کنترل آن ها بپردازید.

طراحی سایت-تبلیغات گوگل ادز

هزینه تبلیغات

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که هزینه تبلیغات به چه صورت می باشد؟ در پاسخ بهتر است بگوییم که هیچ کسی نمی تواند برای هزینه تبلیغات هزینه های ثابتی را ارائه دهد چرا که معیار ثابت و مشخصی ندارد هزینه تبلیغات به فاکتور و عواملی های مختلفی بستگی دارد که با در نظر گرفتن آن ها می توان هزینه تبلیغات را برای خود براورد کرد. هزینه تبلیغات و محل قرارگیری پیام تبلیغات در گوگل به دو عامل مهم بستگی دارد از جمله: میزان هزینه تبلیغات به ازای هر کلیک که توسط کاربر در زمان ثبت نام وارد می شود همچنین امکان دارد که قیمت های مختلفی را پیشنهاد کند. فاکتور دیگر آن نمره کیفیت تبلیغات که حاوی متن تبلیغات و کارهای گرافیک انجام می شود که حتما باید میان آن و طراحی سایت مورد نظر مرتبط باشد.

دوره گوگل ادز

با شرکت در دوره گوگل ادز می توانید به راحتی به یادگیری گوگل ادز بپردازید همچنین از این سرویس استفاده کنید. در دوره گوگل ادز درمی یابید که چگونه از گوگل ادز برای کسب و کار خود همچنین یا مشتریان خود استفاده کنید سپس زمانی که دوره گوگل ادز را آموزش دیدید می توانید به یادگیری چطور استفاده کردن از گزارش های Google Ads ، Google Analytics بپردازید همچنین چگونگی نظارت کردن را به راحتی آموزش ببینید.
یکی از مهمترین امکانی که در طراحی سایت آگهی برای مشتریان خود فراهم می شود کیفیت بالا همچنین تاثیر پذیری بالا را به دنبال دارد یعنی شما می توانید با صرف هزینه هایی به نتایج خوبی دست پیدا کنید. با شرکت در دوره گوگل ادز می توانید به راحتی وارد حوزه ی تبلیغات شوید علاوه بر این با هزینه ی بسیار ناچیزی به مدیریت شرکت خود همچنین دوستان خود بپردازید.
مزایای یادگیری دوره گوگل ادز می توان به دریافت ترافیک بالا همچنین اثربخشی بالا ، دارای قابلیت مقیاس پذیری بالا اشاره کرد.

تبلیغات گوگل ارزان

تبلیغات گوگل ارزان زیادی وجود دارد اما به شرطی که تبلیغات های ارائه شده به درستی انجام شود. تبلیغات گوگل ارزان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:
• یکی ازعوامل مهم در تبلیغات گوگل ارزان نرخ تبدیل دلار به ریال که در ایران می باشد.
• یکی دیگر از عوامل مهم که تبلیغات گوگل ارزان می توان به آن اشاره کرد هزینه دلار که بابت تبلیغات توسط گوگل دریافت می شود.
شرکت های بسیاری با هم تبلیغات گوگل ارزان در رقابت هستند با استفاده از این عواملی که شناخته اید می توانید که با تحقیق و بررسی تعرفه ها و شرایط مورد نظر به انتخاب شرکت مورد نظر بپردازید.

طراحی سایت-تبلیغات گوگل ادز

در گوگل انواع مختلف تبلیغ وجود دارند که عبارتند از:

گوگل خدمات زیادی را ارائه می دهد به کمک تبلیغات گوگل می توان انتخاب کرد که تبلیغات در کدام قسمت نمایش داده شود:
• تبلیغات متنی : مهمترین نوع تبلیغ که در صورتی که جست و جو به نمایش در می آید.
• تبلیغات ویدیویی : برای تبلیغاتی که بر روی محتوا قرار می گیرد مناسب می باشد.
• تبلیغات فروشگاهی : برای جست و جو کردن محصولی برای خرید مناسب است.
• تبلیغات تماسی : تنها با یک کلیک می توانید تماس را برقرار کنید.
• تبلیغات اپلیکیشنی : برای تبلیغ نصب و طراحی اپلیکیشن مناسب می باشد.
• تبلیغات با افزونه های مخصوص تبلیغات: با ضمیمه هایی مانند آدرس ارائه تخفیف های خاص پیشنهاد های ویژه.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله خواندید در گوگل به دو روش امکان تبلیغات می باشد و دانستید که استفاده از تبلیغات سئو و بهینه سازی بسیار بهتر از گوگل ادورز می باشد چرا که یک روش کاملا معتبر و منطقی می باشد که با این روش خیالتان از هر نظری بابت قرار گرفتن در گوگل راحت خواهد بود اما به شرطی که با استفاده از متخصص و به روش درستی انجام گیرد.

سوالات رایج در خصوص تبلیغات گوگل ادز عبارتند از:

چه کنیم که سایت در نتایج بالای گوگل نمایش داشته باشد؟
بهینه‌سازی داخلی و سئو سفید بهترین راه کار است.

مزیت رقابتی شرکت نونگار چیه؟
دارای پروانه کسب / مجوز انفورماتیک / سامانه ای نماد /3900 نمونه کار / 19 سال سابقه طبق روزنامه رسمی.

دلیل اختلاف قیمت شرکتهای طراحی سایت با هم چیست؟
استفاده یا عدم استفاده از قالب آماده / تحویل سورس / نوع پشتیبانی / سابقه شرکت