این روزها به تعداد کاربران موبایلی افزوده می‌شود به همین منظور صاحبان طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی می‌خواهند تا کسب و کار خود را وارد این دنیای عظیم کنند. برنامه نویسان با تجربه و دانش خود اقدام به طراحی اپلیکیشن کرده و آرزوی صاحبین طراحی سایت را براورده می‌کنند. همانطور که مطلع هستید در کل دو نوع سیستم عامل برای گوشی همراه داریم که با اندروید و IOS شناخته می‌شوند. که هر کدام از آن‌ها نیاز به کدنویسی مخصوص به خود را دارد برای مثال اندروید از زبان جاوا و آیفون با استفاده از زبان سویفت Swift نوشته می‌شود. یکی از فریم ورک‌های ساخت اپلیکیشن موبایل React Native است این فریم ورک توسط فیس بوک برای کاربران ارائه شد. شما می‌توانید به کمک این فریمورک و جاوا اسکریپت برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS به ساخت اپلیکیشن‌ بپردازید.
فیسبوک در سال 2011 با مشکلاتی برای مدیریت کردن محیط فیسبوک رو به رو شد که یکی از مهندسان آن به نام جردن واک به فکر ابداع ری اکت افتاد که در سال 2015 نسخه جدیدی از React Native را هم برای سیستم عامل اندروید و هم برای IOS به صورت متن باز ارائه داد.
فریم‌ورک‌های بسیاری در دنیای طراحی سایت و سئو سایت وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن به طراحی اپلیکیشن پرداخت اما تنها فریمورکی که می‌توان با یک بار کدنویسی هم برای اندروید و هم برای IOS برنامه ایجاد کرد فریم‌ورک React Native می‌باشد. این فریم‌ورک امکان طراحی رابط کاربری UI زیبا و بدون ایرادی در اختیار توسعه دهندگان طراحی وب سایت ایجاد کنند.
اپلیکیشن‌هایی که با این فریم ورک ایجاد شده‌اند عبارتند از: Facebook، Bloomberg، Instagram، Townske، Wix، Delivery.com

React Native چیست؟-طراحی سایت

مزایای React Native چیست

یکی از ویژگی‌های مهمی که این پلتفرم دارد این است که فیس بوک آن را به صورت متن باز عرصه کرد تا کاربران از آن بهره مند شوند و به بررسی کدها بپردازند و اگر باگی در آن وجود دارد به اصلاح آن بپردازید و یا ویژگی جدیدی به آن بیافزایید. همچنین این فریمورک به پلتفرم خاصی محدود نمی‌باشد که این ویژگی آن را از سایر فریمورک‌های دیگر متمایز کرده استفاده از این فریمورک باعث شده تا در صرف هزینه و زمان بسیار صرفه جویی شود. از دیگر مزایای این فریمورک این است که شما می‌توانید به ویجت‌های بومی دسترسی پیدا کنید. با وجود این فریمورک می‌توانید به جای ارتقا چندین کد، برای توسعه اپلیکیشن فقط کدهای پایه خود را ارتقا دهید. همچنین با استفاده از این فریمورک می‌توانید با سرعت بیش‌تری یک اپلیکشن را ساخته و در مارکت قرار دهید.
زمانی که به تغییراتی در اپلیکیشن می‌پردازید سرعت عملکرد ایجاد این تغییرات را بالا برده و با سرعت بالایی به پاسخگویی می‌پردازد. این فریمورک کتابخانه‌های بسیار مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آن‌ها کتابخانه آزمون می‌باشد که برنامه نویسان می‌توانند با استفاده از آن کدهای بدون باگ و خطایی را بنویسند. لازم به ذکر است که خوانایی کتابخانه‌ها به سادگی انجام می‌شود و به راحتی کدها توسط سیستم قابل خواندن شده است.

معایب React Native چیست

این فریمورک معایبی را هم به دنبال دارد که می‌توان به دشواری در یادگیری را اشاره کرد از آن جایی که این فریمورک با عنصرهایی مانند جاوا اسکریپت و HTML ترکیب شوند برای کسانی که وارد این دنیای برنامه نویسی شده‌اند بسیار دشوار خواهد بود. همانطور که بیان کردیم این فریمورک یک پلتفرم متن باز است که به طبع امنیت آن در خطر می افتد. به همین منظور استفاده از این فریمورک در اپلیکیشن‌هایی مانند بانک و اپلیکیشن‌های مربوط به مالی که نیاز به امنیت بالایی می‌باشند مناسب نبوده و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. همچنین مدیریت در حافظه آن با دشواری هایی مواجه می‌باشد. برای عیب یابی با این فریمورک روش‌های پیچیده‌ای می‌باشد.
لازم به ذکر است اگر به طراحی اپلیکیشن علاقمند هستید و می‌خواهید در این زمینه به فعالیت بپردازید باید راهی که می‌خواهید در این مسیر قدم بگذارید را مشخص نمایید. یا می‌توانید با استفاده از آشناییت دو فریم ورک هم برای سیستم عامل اندروید و هم برای سیتم عامل IOS به نوشتن برنامه بپردازید که نیاز به زمان و هزینه بالایی را دارد. یا می‌توانید با استفاده از یک فریم ورک به نوشتن برنامه برای دو سیستم عامل همزمان بپردازید.

React Native چیست؟-طراحی وب سایت

فریمورک‌های طراحی اپلیکیشن

در حال حاضر دو فریم ورک React native و Flutter در دنیای طراحی اپلیکیشن وجود دارد که در میان توسعه دهندگان بسیار محبوب می‌باشد. که روز به روز در حال رشد می‌باشد. که معمولا فریم ورک React Native بیش‌تر شناخته شده است و نسبت به Flutter بیش‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اگر صاحب سایت می‌باشید و می‌خواهید تا برای طراحی سایت خود اپلیکیشن ایجاد کنید می‌توانید طراحی اپلیکیشن خود را به دست بهترین شرکت طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن بسپارید تا بهترین برنامه موبایلی را برای طراحی سایت خود به ارمغان بیاورید. شرکت‌های زیادی وجود دارند که شما باید بابررسی تمام موارد مانند سابقه، تجربه، نمونه کارهای لازم و... به انتخاب یکی از آن‌ها برآیید.