اگر به برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی علاقمند هستید قطعا با کلمه فلاتر رو به رو شده‌اید که فلاتر Flutter در میان برنامه نویسان بسیار محبوب می‌باشد.از آن جایی که گوگل به فکر راحتی کاربران و وبمستران و توسعه دهندگان می‌باشد به همین منظور این فریمورک را ایجاد کرد سپس آن را برای اولین بار در سال 2017 رو نمایی کرد فریمورک فلاتر به برنامه نویسان این امکان را می‌دهد تا با یک بار کد نوشتن به راحتی خروجی اندروید یا IOS بگیرند و به طراحی اپلیکیشن بپردازند. گوگل با معرفی این پلتفرم غوغایی را در بازار طراحی اپلیکیشن به وجود آورد.
همانطور که می‌دانید زبان اصلی برنامه نویسی اندروید، جاوا JAVA بوده و زبان برنامه نویسی آیفون نیز Swift می‌باشد که برای طراحی اپلیکیشن همچنین ارتقا آن مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برخی از اپلیکیشن‌ها با استفاده از فلاتر توانسته اند بهترین ها را در اختیار کاربران خود بگذارند و اپلیکیشن هایی طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی خوبی را ارائه دهند برای مثال شرکت علی بابا یکی از شرکت‌هایی است که با استفاده از این فریم ورک اپلیکیشن خود را ایجاد کرده است.
همچنین با استفاده از این فریم ورک، تبلیغ در گوگل تغییراتی بسیاری کرده است که از طریق آن شما می‌توانید جزئیات کمپین تبلیغاتی را به وضوح مشاهده کنید. علاوه بر این ویژگی‌های بسیار خوبی به آن‌ها اضافه شده است که در بخش‌های بعدی آن‌ها به شما معرفی می‌کنیم. لازم به ذکر است که زبان اصلی فلاتر ، دارت Dart می‌باشد اما فقط از این زبان در آن استفاده نمی‌شود بلکه گوگل با استفاده از زبان‌های دیگری نیز می‌تواند به راحتی برای اعمال تغییراتی و افزودن قابلیت‌های جدید در آن برگزیند.

فریموورک فلاتر Flutter-طراحی سایت

مزایای استفاده از فریم ورک فلاتر flutter چیست

مزایای بسیاری برخوردار است از جمله دارای بازدهی بالایی می‌باشد می‌توانید با استفاده از این فریم ورک هم برای اندروید هم برای آیفون به طراحی اپلیکیشن بپردازید. به کاربران امکان ارتقا راحت و سریعی را ارائه می‌دهد که با استفاده از این امکان شما می‌توانید هر کدام از مواردهای مورد نظر را به سرعت و بدون هیچ دشواری ارتقا دهید. به علاوه یادگیری این برنامه بسیار راحت بوده و شما می‌توانید بدون سختی با استفاده از کار کردن با زبان دارت وارد این دنیای عظیم فریم ورک فلاتر شوید.
فلاتر یک فریمورک UI موبایل می‌باشد به دلیل اوپن سورس بودن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. یکی دیگر از مزایایی که می‌توان به این فریم ورک اشاره کرد این است که ظاهر بسیار زیبا و جذابی را می‌توان برای برنامه‌های خود پیاده کنید. لازم است بدانید تفاوت این فریمورک با فریمورک‌های هم رده خود مانند فون گپ و زامارین در کد نویسی Native است یعنی با استفاده از فلاتر شما می‌توانید با یک بار کد نویسی دو خروجی مناسب آیفون و اندروید را دریافت کنید.

معایب فلاتر چیست

فلاتر همانطور که از مزایایی بهره مند می‌باشد از معایبی هم برخوردار است که می‌توان به پشتیبانی نشدن توسط مرورگر وب اشاره کرد. همچنین کتابخانه آن همچنان به قابلیت‌های بسیار بالایی نیاز دارد تا کامل شود علاوه بر آن برنامه‌هایی که توسط این فریمورک اجرا می‌شوذ از اندازه‌های بالایی برخوردار هستند.

فریموورک فلاتر Flutter-طراحی وب سایت

چرا باید فریمورک فلاتر Flutter را یاد بگیریم؟

این فریمورک جزو فریمورک‌هایی می‌باشد که برای کسانی که به برنامه نویسی با موبایل علاقه مند می‌باشند به آموزش این فریمورک بپردازند که یکی از فریمورک‌های ساده برای یادگیری می‌باشد. همچنین می‌توانید به راحتی هر تغییری که خواستید را در آن ایجاد کنید به علاوه بهترین شرکت طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن وقتی به دنبال استخدام افرادی هستند کسانی که یا این پلتفرم فلاتر آشنا هستند را استخدام می‌کنند چرا که این فریمورک جدید است و می‌تواند کمک بسیاری به طراحان اپلیکیشن کنند.
توجه کنید که پلتفرم فلاتر برای محصولات اولیه ای که سرمایه گذاران آن را ارائه داده اند بسیار حائز اهمیت می‌باشد و سرمایه گذاران می‌توانند به راحتی محصولات خود را به کاربران با استفاده از این پلتفرم معرفی کنند. همچنین لازم به ذکر است که طراحی اپلیکیشن با استفاده از فلاتر ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.
پیش نیاز فلاتر: برای این که به راحتی به برنامه نویسی فلاتر بپردازید باید به این موارد توجه کنید:
حتما برای یادگیری فلاتر باید به مواردی مانند کامپیوتری که به اینترنت دسترسی داشته باشد را در دسترس داشته باشید سپس با تلاش و پشتکار بسیار آن را تمرین کنید تا در این زمینه یک طراح حرفه‌ای شوید.

App Builder

App Builder یکی از ابزارهایی می‌باشد که برای توسعه برنامه‌ها به کار می‌رود این ابزار را گوگل ارائه داده تا به راحتی با استفاده از افراد می‌توانند با سرگرمی به ارتقا برنامه بپردازند شما با وارد شدن به طراحی سایت Flutter app builder بروید و با استفاده از کلیک کردن بر دکمه Go to the flutter builder برنامه مورد نظر خود را طراحی کنید.
پس اگر به دنبال یک برنامه‌ و ابزاری هستید تا با خیال راحت به توسعه برنامه های موبایلی خود بپردازید حتما از این پلتفرم فلاتر استفاده کنید تا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به راحتی به توسعه برنامه‌های موبایل خود بپردازید.