همانطور که می دانید صاحبین سایت ها برای سئو سایت و بهینه سازی عالی دست به هر کاری می زنند تا سایت خود را در اولویت گوگل مشاهده کنند. دنیای سئو دنیای بسیار بزرگ و پیچیده ای می باشد که ممکن است تقریبا همه‌ی موارد سئو را انجام دهید اما به ترافیک سایت اهمیتی ندهید تگ alt هم یکی از این موارد سئو می باشد. لازم به ذکر است که گوگل به تگ alt اهمیت زیادی می دهد چرا که به موتورهای جستجو کمک می کند تا به راحتی موضوع محتوا و تصویر را متوجه شوند.

خصوصیت تگ alt

• تصویر مورد نظر را به بهترین روش توصیف کنید
یکی از مهم‌ترین عامل برای فهماندن محتوای تصویر به موتورهای جستجو و گوگل تگ alt می باشد. توجه کنید اگر تصویری که در سایت خود به کار برده اید کاربرد زیبایی دارد از کد CSS به جای کد HTML استفاده کنید.

• تگ alt با طول مناسب استفاده کنید
یکی دیگر از خصوصیت تگ alt داشتن متنی با طول مناسب می باشد. استفاده از عبارت کوتاه جذابیتی برای افراد و موتورهای جستجو ندارد بلکه اگر از طول مناسب ( نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند ) از توضیح تگ alt استفاده کنید می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

• از کلمات کلیدی استفاده کنید
یکی دیگر از خصوصیت تگ alt خوب این است که باید حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید با استفاده از به کار بردن کلمات کلیدی در تگ alt می توانید نظر گوگل را جلب کنید تا با دقت بیش تری به محتوا و سایت شما توجه کند.

• از به کار بردن بیش از حد کلمات کلیدی خودداری کنید
یک توصیف ساده و مناسب برای تصاویر خود کفایت می کند. موتورهای جستجو استفاده بیش از حد کلمات کلیدی را دوست ندارند..استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، نتیجه عکسی را به سایت شما خواهد داد. • تگ alt به جستجوی کاربران نزدیک باشد
زمانی که به انتخاب تگ alt می پردازید سعی کنید علاوه بر جذاب بودن برای کاربران، برای موتورهای جستجو هم جذاب باشد با استفاده از این روش می توانید تصاویر خود را در نتایج جستجو بالا بیاورید.

خصوصیت تگ alt  چیست؟

تگ alt چیست؟

تگ alt متن جایگزین یا Alternative Text که به عنوان های Alt text و Alt attributeو یا تگ alt نیز معروف است اگر بخواهیم تعریفی از آن داشته باشیم در واقع تگ alt بیانگر توضیحی از عملکرد عنوان یک تصویر در یک صفحه می باشد تگ alt به جایگاه مطالب در نتیجه‌ موتورهای جستجو و بهتر شدن دسترسی کاربران به طراحی فروشگاه اینترنتی شما کمک می کند.

متن تصویر چیست؟

مورد دیگری در دنیای سئو وجود دارد که به متن تصویر معروف است. کسانی که صاحب سایت می باشند باید با تعریف متن تصویر چیست آشنا شوند. متن جایگزین تصویر ابزار اساس و مهمی می باشد که با قرار دادن آن می توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا تصاویر سایت شما را به راحتی تشخیص دهد. از آن جایی که با ورود شبکه ی اجتماعی به دنیای اینترنت استفاده از تصاویر در سایت ها جز موارد ضروری به حساب می آید. به علاوه بات ها در تشخیص تصاویر و ایندکس کردن آن ها به مشکل می خورند بنابراین وجود متن تصویر می تواند کمک ویژه ای به تصویر کند. برای مثال در طراحی سایت آگهی که تصاویر زیادی وجود دارد، قرار دادن متن مرتبط به ربات های گوگل در شناسایی تصایر کمک می‌کند.

متا چیست؟

در دنیای سئو ممکن است با کلمه متا رو به رو شده باشید همچنین این سوال برایتان پیش آمده باشد که متا چیست؟ در واقع کاربرد متا این است که اطلاعات کاملی درباره محتوای سایت در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد. زمایی که عبارتی را در گوگل جستجو می کنید نتایجی را که در اختیار شما قرار می دهد، لینکی که به رنگ آبی می باشد به آن لینک آبی عنوان متا یا عنوان صفحه می گویند. از آن جایی که نرخ کلیک یکی از عوامل مهم در رتبه بندی سایت می باشد بنابراین توضیحات متا در این نرخ کلیک موثر می باشد.