یکی از مهم‌ترین کارهایی که در روند سئو باید انجام دهید انتخاب تگ عنوان در طراحی سایت می باشد. این تگ یک تگ HTML است که در بین کاربران همچنین موتورهای جستجو از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع کار تگ عنوان در طراحی سایت، به موتورهای جستجو و کاربران نشان می دهد که سایت و مقاله شما در رابطه با چه موضوعی صحبت می کند. انتخاب مناسب تگ عنوان نقش به سزایی را در سئوی سایت دارد. در انتخاب تگ عنوان در طراحی سایت دقت کنید تا علاوه بر بهینه شدن در موتورهای جستجو کاربران بیشتری جذب کنید.

عنوان سایت چیست؟

ممکن است برای کاربران زیادی این سوال پیش بیاید که عنوان سایت چیست؟ عنوان صفحه Title تیتری می باشد که موضوع محتوا را برای کاربران و موتورهای جستجو نمایش می دهد. عنوان سایت برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. توجه کنید که این عنوان صفحه برای کاربران و جذب آن ها هم نقش مهمی را ایفا می کنند. زمانی که بازدید کنندگان در گوگل به جستجوی موردی هستند با سایت های مختلفی که دارای عنوان های مختلفی می باشند رو به رو شده که در بین آن ها هر کدام از عنوان هایی که از جذابیت بالایی برخوردار باشند بازدید کننده آن سایت را انتخاب می کند.

تگ عنوان در طراحی سایت

زیر عنوان چیست؟

زمانی که عنوان خود را انتخاب کردید نوبت به زیر عنوان می رسد زمانی که حرف از زیر عنوان می شود بعضی افراد با اصطلاح آن آشنا نیستند و سوالی ذهنشان را در گیر می کند که زیر عنوان چیست؟ در واقع زیر عنوان متنی می باشد که در قسمت پایینی عنوان قرار گرفته به علاوه توضیح مختصر و جامعه ای را در مورد عنوان بیان می کند تا بازدید کنندگان با خواندن آن متن پیش زمینه ای را در ذهن خود ایجاد کنند. بعد از انتخاب عنوان مناسب زیر عنوان هم مورد دیگری می باشد که در نوشتن آن هم باید حوصله به خرج دهید چرا که در نتایج جستجو عنوان مورد نظر به همراه زیر عنوان برای کاربران نمایش داده می شود.

نکات سئو چیست؟

همانطور که می دانید سئو سایت به کارهایی که بر اساس قوانین گوگل برای سایت مورد نظر انجام داده می شود تا در اولویت گوگل قرار گیرد و در نتایج جستجوی افراد بالا بیاید. در واقع سئو به فرآیندی گفته می شود تا گوگل راحت تر سایت مورد نظر را شناسایی کند. ممکن است شما صاحب یک سایت باشید و یا کارهایی در این زمنیه انجام می دهید و می خواهید بیش تر بدانید که نکات سئو چیست؟ با ما همراه باشید تا شما را با نکات سئو آشنا کنیم
• سرعت بارگذاری سایت
یکی از مهمترین نکات سئو که در انجام بهینه سازی سایت باید رعایت کنید، بهره مند بودن سایت مورد نظر از سرعت بارگذاری بالا می باشد. یعنی زمانی که بازدید کننده بخواهد وارد سایت شود نباید با سرعت بارگذاری پایین و کندی رو به رو شود چرا که یکی از بدترین اتفاقات وجود سرعت پایین در سایت می باشد که ذهنیت بدی را در بازدید کننده به جا خواهد گذاشت

• داشتن گرافیک جذاب
یکی دیگر از مواردی که در نکات سئو طراحی سایت باید رعایت کنید داشتن گرافیک جذاب و متناسب با سایت مورد نظر می باشد. بعد از اینکه بازدید کننده وارد سایت می شوند به اولین موردی که بر می خورند گرافیک و رنگ بندی سایت مورد نظر می باشد که اگر از جذابیت بالایی برخوردار باشد خصوصا در طراحی فروشگاه اینترنتی که اگر کاربر جذب شود در لحظه به مشتری واقعی تبدیل می‌شود. پس برای داشتن گرافیک جذاب حتما از گرافیست حرفه ای و مجرب کمک بگیرید.

• محتوای مفید
مورد دیگری که باید در طراحی سایت خود توجه کنید داشتن محتوای مفید می باشد زمانی که بازدید کننده وارد سایت می شود به دنبال یافتن محتوای مفیدی بوده که پرسش ذهن خود را برطرف کنند. به همین منظور به خواندن محتواهای موجود در سایت می پردازد اگر محتوای ایجاد شده توسط شما نیاز بازدید کننده را برطرف کرد، شک نکنید که بازدید کننده سایت شما را از خاطر نخواهد برد پس سعی کنید در مرحله‌ی اول در نکات سئو مشتریان خود را کامل بشناسید، ببینید معمولا چه سوالاتی برای افراد پیش می آید و یا دغدغه‌ی ذهنی آنان می تواند چه موضوعاتی می تواند باشد که می توانید با شناختن افراد و پی بردن به مسائل راحت تر اقدام به نوشتن کنید.

• انتخاب کلمات کلیدی مناسب
انتخاب کلمات کلیدی مناسب یکی دیگر از مهمترین روش های نکات سئو می باشد چرا که انتخاب کدام کلمه ای که بیش ترین جسجو را دارد بسیار حساس بوده که برای انجام این کار باید از سئوکار حرفه ای کمک بگیرید.

• شبکه های اجتماعی
مورد دیگری از نکات سئو وجود شبکه های اجتماعی می باشد که در طراحی سایت باعث جذب مشتریان بیش تر همچنین جذاب تر شدن کسب و کار شما از نظر مشتریان می شود چرا که شبکه های اجتماعی یکی از فضای مهمی می باشد که افراد بیش تر وقت خود را صرف گذراندن در آن می کنند.

• از بک لینک ها استفاده کنید
از لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید. لینک سازی داخلی یعنی ایجاد بک لینک بین صفحات داخلی در یک سایت یعنی یک کلمه یا عبارت از سایت شما می تواند به یک صفحه‌ی دیگری از سایت لینک داده شود. اما در لینک سازی خارجی یعنی سایت دیگری به سایت شما لینک دهند که بسیار به ارزش و اعتبار سایت شما می افزاید.پس بک لینک ها را در نکات سئو بسیار جدی بگیرید.

• به روز رسانی داشته باشید
خود را با دنیای سئو آپدیت کنید. ببینید که چه تغییرات و اتفاقاتی در دنیای سئو رخ می دهد، خود را با آن ها آپدیت کرده به علاوه همیشه خود را در اولویت گوگل نگهدارید.

• صبر داشته باشید
سئو یکی از روش هایی می باشد که جواب گرفتن آن، زمان بر می باشد به همین منظور شما باید صبر و تحمل زیادی را در این مسیر داشته باشید تا جواب عالی را دریافت کنید.صبر داشتن در هر چیزی به خصوص دستیابی به سئو عالی می تواند خیلی تاثیر مثبتی را بر روی سایت شما داشته باشد.

سوالات رایج در خصوص تگ عنوان عبارتند از:

تفاوت بین تگ عنوان و H1 چیست؟
تگ H1 در تیتر یک صفحه به نمایش در می آید اما تگ عنوان در نتایج جستجو نمایش داده می شود. همچنین توجه کنید که تب مرورگر از روی تگ عنوان برداشته می شود.

سئو سایت چقدر زمان می برد؟
نمی توان زمان مشخصی را برای این که یک سایت چقدر زمان می برد تا سئوی مناسبی را داشته باشد معین کرد اما می توان حدودی گفت بین 3 الی 6 ماه می توان یک سئوی مناسبی را داشته باشد.

چه مواردی در محتوای سایت مهم می باشد؟
برای نوشتن محتوا باید بسیار توجه کنید تا همه‌ی موارد کاربرپسند را رعایت کنید تا در نتیجه یک محتوای ایده الی را تحویل بازدید کننده دهید و موارد مهمی که باید توجه کنید عبارتند از: انتخاب کلمات کلیدی، انتخاب تگ عنوان، انتخاب زیر عنوان مناسب، انتخاب متن عالی و قابل فهم، انتخاب متن مرتبط با موضوع و دور از حاشیه پردازی، انتخاب تصاویر جذاب و مرتبط، به روز رسانی محتوا هر چند وقت یکبار، رعایت نکات نگارشی همچنین املایی، لینک سازی مناسب.

آیا افراد عادی هم می توانند طراحی سایت خود را سئو کنند؟
سئو یک موضوع بسیار مهمی در طراحی سایت می باشد که انجام اشتباه کوچک در آن باعث وارد شدن آسیب بسیاری به سایت می شود. بنابراین سپردن کارها به دست یک سئوکار حرفه ای که با استفاده از دانش و تجربه ای که دارد، می تواند کارها را به نحو احسنت پیش ببرد.