ویژگی های طراحی سایت

ویژگی های طراحی سایت

ویژگی های طراحی سایت


ویژگی های طراحی سایت
طراحی سایت طراحی وب سایت هر طراحی سایتی باید یک سری از مهم ترین ویژگی ها را داشته باشد تا هم از دید کاربران و هم مشتریان مورد تایید قرار گیرد. این ویژگی های مهم در هنگام طراحی سایت باید برای مشتری ارائه داده میشد. طراحی سایت شما نشان دهنده ی عظمت و شخصیت شرکت و شخص خود شما در دنیای مجازی می باشد، پس متناسب با موضوع طراحی وب سایت خود بهتر است از طرحی و گرافیک و رنگ های جذاب و گیرا استفاده کنید. انتخاب رنگ ها در طراحی سایت از مهم ترین بخش هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

ویژگی ها و امکانات مهم در هر طراحی سایت عبارتند از:

• طراحی سایت شما باید شرح حال کاملی از فعالیت شما در دنیای مجازی باشد، عکس هایی که در طراحی سایت قرار میگیرد علاوه بر اینکه باید دارای کیفیت بالایی بوده و مرتبط با موضوع طراحی سایت شما باشد، باید قابلیت بزرگنمایی داشته باشد تا مشتری ها به راحتی بتوانند محصولات و کالاهای وب سایت را مشاهده کنند. این موضوع از مهم ترین موضوعات در طراحی سایت فروشگاه های اینترنتی می باشد.
• گزینه های مربوط به محصولات باید با جزییات دقیق و کامل پر شود. وب سایت باید به گونه ای طراحی شده باشد که همه ی سوالات و ابهامات را از ذهن کاربر و مشتری بیرون کند و موجب سردرگمی او نشود.
• صفحه ی تماس با ما یا ارتباط با ما که مهم ترین صفحه در هر طراحی سایت در نظر گرفته می شود باید به صورت جداگانه طراحی شود تمامی راه های ارتباطی مثل شماره تماس، آدرس بر روی نقشه ی گوگل، آدرس شبکه های اجتماعی و ایمیل به طور دقیق در آن درج شود.
• صفحه ی درباره ی ما یکی دیگر از مهم ترین صفحات در طراحی سایت می باشد که در آن تاریخچه و اطلاعات دقیقی نظیر سال تاسیس، گواهی نامه ها، چگونگی انجام فعالیت ها شرکت و فروشگاه و... شما باید قرار داده شود.
• منوهای وب سایت باید کاملا واضح و دقیق باشد و ابهامی را برای مشتری ایجاد نکند، بهترین بحش برای قرار دادن منو در هر وب سایتی بالای سایت می باشد، متناسب با نوع خدمات شما منو باید دارای دسته بندی قابل فهم و مناسب باشد. درمورد هر کالا و خدمات شما باید صفحه ای وجود داشته باشد و به طور اختصاری در مورد آن ها توضیحاتی داده شود.

نیازهای اساسی طراحی سایت عبارتند از:

تجربه ی کاربری
یکی از اهداف اصلی شما در طراحی سایت باید بهبود تجربه ی کاربری یا UX باشد حسی که کاربر در هنگام مشاهده و کارکردن با سایت شما پیدا می کند بسیار اهمیت دارد شما باید سایت را از نگاه کاربران مورد بازبینی قرار دهید برای مثال ببینید که آیا کارکردن با سایت شما ساده است یا خیر و یا اینکه دسترسی به بخش های مختلف آن آسان است و کاربر به راحتی به اطلاعات دست پیدا می کند یا اینکه سایت شما از نظر زیبایی در حد مطلوبی قرار دارد و یا اینکه متن ها به اندازه کافی واضح هستند یا خیر.

توجه به سئو
گفتیم که برای طراحی سایت لازم ست نظر کاربران را بسنجید کاربران از موتورهای جستجو جدا نیستند شاید بپرسید منظور ما چیست ؟ ببینید سایت های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارند که هر روز بازدید بالایی را تجربه می کنند بخشی از این ترافیک از طریق جستجوی کلمات کلیدی و ظاهر شدن در نتایج گوگل وارد سایت شده اند این عمل نتیجه ی سئو سایت و بهینه سازی است به صورت کلی با پیاده سازی برخی روش ها که به روش های سئوی کلاه سفید معروف هستند به بهبود رتبه ی سایت کمک می شود.

توجه به سرعت در طراحی سایت
کاربران در واقع کلیک کننده هایی هستند که تمایل دارند در کسری از ثانیه به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند این کاملا طبیعی ست که در صورت کند بود سایت آن را ترک کنند و به سراغ رقبا بروند علاوه براین سرعت به صورت مستقیم بر رتبه ای که سایت از موتورهای جستجو دریافت می کند اثرگذار است.

طراحی سایت داینامیک
طراحی سایت داینامیک جزو مفاهیم ابتدایی در بحث طراحی سایت محسوب می شود در طراحی سایت داینامیک تمامی صفحات به هم متصل هستند و می توانید امکانات گسترده ای را برای خود راه اندازی کنید در غیر این صورت با طراحی سایت استاتیک به جز معرفی خود و کسب و کارتان عملا کار دیگری نمی توانید انجام دهید.

طراحی ظاهری
طراحی ظاهری و جلوه های بصری در طراحی سایت اهمیت ویژه ای دارند ظاهر سایت شما باید بتواند کاربر را جذب کند و بر او تاثیر مثبت بگذارد اگر کاربر نوع طراحی گرافیکی در طراحی سایت را دوست داشته باشد زمان ماندگاری اودر سایت بیشتر خواهد شد و به همین ترتیب رتبه ی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

کد نویسی تمیز
کدنویسی قالب در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است هرچه قدر کدنویسی منظم تر صورت بگیرد توسعه دادن سایت آسان تر خواهد بود علاوه بر این کد نویسی منظم یکی از دلایل گرفتن رتبه ی خود از گوگل نیز هست اگر تجربه ی کافی را در این زمینه ندارید لازم است امر کد نویسی را به افراد با تجربه واگذار کنید.

چرا طراحی سایت داینامیک یکی از اولویت های طراحی سایت های امروزی محسوب می شود ؟

طراحی سایت داینامیک به گونه ای است که صفحات به یک دیگر متصل هستند یعنی زمان انتشار یک مقاله در وبلاگ می توان آن را در صفحه ی اول سایت نیز مشاهده کرد و این موضوع در طراحی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است

اهمیت سرعت در طراحی سایت برای چیست ؟
سرعت دید کاربران را نسبت به شما عوض خواهد کرد وقتی کاربران به سرعت به آنچه می خواهند دسترسی پیدا می کنند برای دفعات بعدی نیزمشتاقند که به سایت شما رجوع کنند علاوه بر این هرچه سرعت بالا تر باشد رتبه ای که از موتورهای جستجو دریافت می کنید بیشتر است

اهمیت تجربه ی کاربری بالا برای چیست ؟
تجربه ی کاربری همان حسی ست که کاربر در زمان مشاده و استفاده از سایت پیدا می کند و با رعایت چندین آیتم مختلف قابل دسترسی است مجموعه این اصول زمان ماندگاری کاربر را افزایش می دهد و از نرخ پرش می کاهد