نکات موثر در طراحی سایت رستورانی

نکات موثر در طراحی سایت رستورانی

نکات موثر در طراحی سایت رستورانی


نکات موثر در طراحی سایت رستورانی
طراحی سایت طراحی وب سایت همه ی افرادی که تجربه ی رستوران داری و یا شغل های مرتبط با آن را دارند می دانند که اولین و مهم ترین عامل تحریک کننده برای میل به غذا، دیدن تصاویر تحریک کننده از انواع غذاهایی می باش که در انواع رستوران ها و سالن های غذاخوری سرو می شود بعد از دیدن تصاویر نوبت به چشیدن غذا می رسد.
با توجه به گفته های بالا و اهمیت بسیار زیاد تصاویر، افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند نسبت به این موضوع در طراحی سایت خود بسیار بی تفاوت عمل می کنند و در طراحی سایت رستورانی بیشتر تمرکز خود را بر روی منوها و سفارش گیری های آنلاین می گذارند. در این مقاله به برخی از نکات تاثیرگذار در طراحی سایت رستوران خواهیم پرداخت.

• انتخاب تصاویر اشتها برانگیز در طراحی سایت

با انتخاب تصاویر تحریک کننده با وضوح بالا در طراحی سایت قادر به برانگیختن اشتهای بازدیدکنندگان خواهید شد و به راحتی آن ها را ترغیب به خرید می کنید. در انتخاب عکس ها و قرار دادن آن ها در وب سایت رستورانی خود توجه بسیاری داشته باشید و بهترین و اشتهابرانگیز ترین غذای رستوران خود را به نمایش درآورید.

• استفاده از تصویر در منو طراحی سایت

از طریق تعریف و تمجید نسبت به غذا در طراحی سایت نمی توانید خوشمزه بودن آن را به مشتری القاء کنید. برای به وجود آوردن این حس باید در بین منوهای خود از عکس های اشتهابرانگیز استفاده کنید.

• نوع رنگ و فونت نوشتار در طراحی سایت

در انتخاب رنگ در طرای سایت رستورانی توجه بسیاری داشته باشید و سعی کنید بیشتر از رنگ هایی استفاده کنید که حس گرسنگی را در مشتریان ایجاد کند مثل رنگ های قرمز و نارنجی. همچنین توجه به نوع فونت در طراحی سایت نیز بسیار پراهمیت می باشد، مثلا برای بیان نکات مهم به کاربران و مشتریان می توانید از فونت های درشت تر استفاده کنید و نظر آن ها را به خود جلب کنید.

• اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی طراحی سایت

بعد از اینکه با دقت تصاویر و منوها را در طراحی سایت انتخاب کردید. برای بیشتر دیده شدن می توانید خدمات خود را به اشتراک بگذارید با قرار دادن گزینه های اشتراک گذاری به کاربران خود این امکان را می دهید که در صورت رضایت از خدمات شما آن ها را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند و شما به دوستان خود معرفی کنند.

• طراحی سایت بدون موزیک

با اینکه در فضای داخلی رستوران مشتری ها با شنیدن موزیک از غذا خوردن لذت بیشتری می برند اما در طراحی سایت این موضوع کاملا برعکس می باشد زیرا ممکن است کاربر در محل کار خود برای سفارش غذا به وب سایت شما مراجعه می کند، قطعا پس از پخش شدن موزیک او سایت شما را ترک خواهد کرد.