نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت


نکات طراحی سایت
طراحی سایت طراحی وب سایت اعداد از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین اعداد ارتباط موثری را بین نتایج بدست آمده برای طراحی سایت ایجاد می کند و نتایج را به کاربران و بازدید کنندگان وب سایت اعلام می کند. به عنوان مثال وب سایت Amazon.Com تقریبا نزدیک به 72% دستور العمل های کاربردی که با اعداد ارقام در ارتباط هست را در وب سایت تجارت الکترونیک خود رعایت کرده است. این موضوع مهم بدان معناست که حتی وب سایت هایی هم که کاربرد های بسیار بالایی دارند همیشه در طراحی سایت آن ها نواقصی وجود دارد.
همیشه بین داده های آماری و بینشی چالش هایی وجود دارد. با اینکه اعداد و آمار به کاربردی بودن وب سایتتان کمک می کند. اما هدف اصلی همه ی این تست ها ایجاد طراحی سایت اصولی و مطابق با اصول و قوانین می باشد و صرفا فقط نمایش اعداد قابل اهمیت نمی باشد.

امکانات موثر در موفقیت طراحی سایت

یکی از بهترین راه ها برای افزایش کاربرد طراحی سایت انجام تست های کوچک به طور مکرر می باشد و توجه داشته باشید که انجام تست ها به طور مکرر بسیار بهتر از این است که فقط یک بار یک تست بزرگ را به اجرا برسانید. تست های کوچک داده های کیفی را برای شما فراهم می کنند و شما را قادر می سازد تا ایده ها را به طور واقعی درک نمایید و بدانید که طراحی سایت را چگونه به اجرا برسانید که همین موضوع مهم از هدر رفتن وقت شما جلوگیری می کند بنابراین بهترین روش برای موفقیت در طراحی سایت سروکار داشتن با آمار و ارقام می باشد.

ارزیابی میزان موفقیت در طراحی سایت

انجام تست های مختلف برای بدست آوردن معیار های کاربردی در طراحی سایت توصیه می شود. از این طریق قادر خواهید بود تا میزان موفقیت کاربران را در وب سایت بدست آورید. قصد ما از این کار این موضوع است که از این طریق درصد عملکرد کاربرانی را که تست را با موفقیت به انجام رسانده اند را بدست آوریم و از آنجایی که آمارهایی که برای میزان موفقیت در طراحی سایت ایجاد می شود همگی موفقیت آمیز و واقعی هستند و بسیار راحت بدست میایند نتیجه و عملکرد بسیار مثبتی را نیز دارند.
هدف از انجام اینگونه تست ها این موضوع است که میزان و درصد کاربرانی که تست را با موفیت به انجام رسانده اند را مشخص نماییم. به دلیل اینکه آمارهای بدست آماده از انجام این تست ها همگی واقعی و حقیقی هستند به همین دلیل این روش مورد علاقه ی بسیاری از افراد می باشد. توجه داشته باشید که در انجام این تست ها هیچ آمار و ارقامی را نمی توان به صورت نسبی در نظر گرفت و آن را در گروه قرار داد، عملکرد ها یا موفقیت آمیز هستند یا موفقت آمیز نیستند و هیچ حد وسطی برای آن ها وجود ندارد به عبارتی دیگر هیچ موفقیت و شکستی حد وسط ندارد اگر اینطور بود که قادر به نتایج صد در صدی و صحیحی برسیم.

ظاهر طراحی سایت

آیا تمایل دارید ظاهر سایت شما تغییر کند یا مثل قبل باقی بماند؟ اگر میخواهید تغییر کند باید مشخص کنید که چگونه ساختاری در ذهن دارید و دوست دارید تغییر در چه جهتی باشد؟

برای بسیاری از شرکت ها که کسب و کارشان از طریق سایت آنها انجام میشود، یعنی به گونه ای که سایت آنها هویت و محل فروش و ارائه محصولات و خدمات آنها میباشد در طراحی سایت آن ها باید بسیار محتاط عمل کرد.

محتوا در طراحی سایت

آیا قصد دارید در محتوای سایت هم تغییری ایجاد کنید؟ و آیا چقدر از محتوای شما نیاز به تغییر دارد؟
احتمالا محتوای سایت شما نیاز به تغییر داشته باشد زیرا روز به روز دانش و اطلاعات جدیدی تولید میشود و گاهی تغییر میکنند به همین خاطر ممکن است محتوای موجود در سایت دیگر برای شما کارایی نداشته باشد. پس همیشه احتیاج است که مطالب جدیدی و بروزی بر روی سایت ها گذاشته شود.همچنین بسایر مهم است که چه کسی به محتوای سایت شما دسترسی دارد و انها را تغییر میدهد فردی که این کار را انجام میدهد در آن حوضه باید اطلاعات و دانش بالایی داشته باشد.

کارایی طراحی سایت

بعضی از اپلیکیشن ها و برنامه ها هستند که میتوانند بر روی سایت پیاده شوند و کارایی سایت را بالا ببرندو به عملکرد سایت بهبود ببخشند. بیشتر اوقات مشتریان آگاهی بالایی نسبت به این برنامه ها و کارایی آنها ندارندو صرفا به جهت اینکه هزینه ی بالایی برای آنها برندارداز این نوع برنامه هاچشم پوشی میکنند! اما اگر تصمیم دارید مجددا سایت خود را طراحی کنید سعی کنید حتما از این برنامه ها استفاده کنیدتا بهترین و بیشترین سود را از طراحی سایت خود ببرید.

همگام سازی طراحی سایت با بازاریابی اینترنتی

وب سایت شما باید به عنوان ابزای برای بازاریابی و فروش مورتوجه دیگرا قرار بگیرد. شما میتوانید با برنامه ریزی دقیق در جهت آن خودتان را به سادگی در مسیر موفقیت قرار دهید.

طراحی سایت های متحرک

نکته ی دوم قسمت متن را از تصویر بسازید مخاطبان خود را با طراحی سایت های متحرک و ارائه های وب تحت تاثیر قرار دهید. با اسلایدها، شما را از یک صفحه خالی شروع نمی کنیم. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که عناصرطراحی سایت را که دوست دارید بهتر انتخاب کنید و آن ها را ترکیب کنید. هر اسلاید با دقت ساخته شده برای برآورده شدن سه معیار اصلی: زیبایی شناسی، عملکرد و قابلیت استفاده می باشد. به این ترتیب شما می دانید که هر عنصر طراحی سایت با هم یکپارچه شده و در جهت افزایش تاثیر محتوای شما کار می کند. گاهی اوقات فقط متن بخشی از تصویری است که با آن کار می کنید. این می تواند سخت باشد و تنها در موارد محدود کار کند. شما همچنین نیاز به یک تصویر ساده و کلمه برای کار با، مانند درمان مک لارن و یا یک تصویر طراحی سایت که با متن در آن گرفته شده است.
نکته ی سوم جریان بصری طراحی سایت را دنبال کنید کار با جریان بصری یک تصویر یکی از مهمترین نکات در مورد کار با متن و عکس است. به کلمات منطبق با یک تصویر نیاز دارید. لطفا دقت نکنید که متن را در قسمت های مهم یک تصویر در طراحی سایت قرار دهید، مانند عمل اصلی در یک عکس، چهره یا محصولی که در حال تلاش برای نمایش آن هستید. از لحاظ جریان تصویری، فضاهای متن را بررسی کنید که در آن افراد تصویر را می بینند. هر دو مثال در مورد طراحی سایت شما از زبان بدن یا چشم افراد در عکس به متن. جریان هر کدام نقطه به نقطه است.

تاثیر جستجوگر ها در طراحی سایت

نکته ی چهارم تاری تصویر، موقعیت مناسب و جایگاه یکی از ساده ترین ابزارهایی که می توانید در کیت خود داشته باشید این است که توانایی ترساندن بخشی از یک تصویر را داشته باشید. اضافه کردن یک تار ضعیف به پس زمینه یک تصویر با نرم افزار مانند Adobe Photoshop می تواند به متن شما کمک کند. Blur همچنین می تواند به مفهوم کلی شما، مانند طراحی سایت Wallmob توجه کند. Blur محصول واقعی و متن را برای تمرکز بیشتر برای کاربران در طراحی سایت به ارمغان می آورد. نکته ی پنجم: متن را در جعبه قرار دهید وقتی عکس ها حاوی مقدار زیادی رنگ یا تفاوت بین بخش های نور و تاریک هستند، قرار دادن متن در داخل یک قاب دیگر می تواند واقعا آن را برجسته کند. یک شکل را انتخاب کنید، می توانید یک مستطیل و دایره را ببینید که با گزینه های کلمه و تصویر شما کار می کند. سپس یک رنگ برای جعبه ای که کنتراست کافی برای نشان دادن فراهم می کند را جستجو کنید. با استفاده از یک قاب با برخی از شفافیت برای احساس راحتی که اجازه می دهد تصویر را از طریق نشان دادن استفاده کنید.

تاثیر صفحه ی اصلی در طراحی سایت

یکی از بهترین "ترفندها" ها این است که متن را در قسمت پس زمینه طراحی سایت تصویر قرار دهید تا پیش زمینه. به طور معمول زمینه های کار کمتری دارند و در هنگام قرار دادن متن کار آسان تر است. پس زمینه ها اغلب یک رنگ هم هستند، و این باعث می شود که مکان ای که رنگ متن را آسان می کند و حتی ساده تر به نظر می رسد. نتیجه نهایی یک قرار دادن طبیعی به نظر می رسد که به کلاهبرداری یا تغییرات زیادی در عکس اصلی نیاز ندارد. بازی با اثرات شفاف ظریف مانند طراحی سایت Caitlin Wicker برای قرار دادن متن که همچنین یک عنصر عمق را به تصویر اضافه می کند. وقتی مطمئن نیستید که چه چیزی کار می کند، در نظر بگیرید بزرگ شدن.
این امر برای هر دو تصویر اعمال می شود، آن را بزرگتر از زندگی و یا نوع خود. عنصر اندازه توجه کاربر را به خود جلب می کند و با یک عنصر طراحی سایت مورد استفاده بزرگ می تواند باعث ایجاد مقیاس با متن و تصویر شود. با استفاده از تصاویر بزرگ، مانند دانه های قهوه، می توانید از سایه و تفاوت کنتراست کمک بگیرید. با استفاده از متن بزرگ می توانید وزن کافی برای حروف اضافه کنید که در آن تقریبا هر تصویر طراحی سایت قابل خواندن است.

استفاده از رنگ در طراحی سایت

اضافه کردن یک اشاره از رنگ همچنین می تواند علاقه بصری به یک تصویر اضافه کنید. طراحی سایت های بالا دو رویکرد بسیار متفاوت را در نظر می گیرند: یکی از رنگ های متضاد طراحی سایت در تصویر برای نمایش برخی کلمات استفاده نمی شود، در حالی که دیگر از تنهایی استفاده می کند که تصویر را نشان می دهد. هر دو تکنیک می تواند به همان اندازه موثر باشد. نکته ی نهم از بازیگران رنگی استفاده کنید یک اثر که محبوبیت بیشتری به دست می آید، استفاده از ریخته گری رنگ بر روی تصاویر است تا امکان قرار دادن متن را فراهم کند. در حالی که این می تواند یک اثر پیچیده برای انجام، همچنین می تواند برای یک طراحی سایت خیره کننده باشد. رنگی را انتخاب کنید که منافع بصری آن بالا باشد. تعادل این است که رنگ پوشش را به اندازه کافی شفاف برای تصویر برای نشان دادن طراحی سایت از طریق، اما نه چندان شفاف است که متن خواندن دشوار است.
قبل از تسلط بر این ترفند، ممکن است مجبور شوید با گزینه های مختلف رنگ و عکس آزمایش کنید. مطمئن نیستید چه رنگی استفاده کنید؟ با یک پوشش مرتبط با رنگ های نام تجاری خود شروع کنید. مشاوره طراحی سایت زمان آزمایش شده "نگه داشتن آن ساده" نیز به متن و تصاویر نیز اعمال می شود. شما واقعا میخواهید مردم هر دو عکس و کلمات را ببینند. اعمال ترفندها بیش از حد می تواند اثر متضاد داشته باشد. هنگام کار با تصاویر، از تایپوگرافی ساده و یک تصویر ساده برای بهترین نتایج طراحی سایت استفاده کنید. به یاد داشته باشید بخش مهمی از تصویر را بدون انسداد نشان می دهد و طراحی سایت خود را ادامه می دهد تا متن کاملا قابل خواندن باشد.

طراحی سایت منحصر به فرد

همه ما مگا ناوبری ها و منوی تمام صفحه را در اینترنت دیده ایم. آن ها در سراسر وب رایج هستند و مخصوصا در طراحی سایت هایی با تعداد زیادی لینک استفاده می شود. اما طراحی سایت یک مگا نوت که کار می کند می تواند یک درد واقعی باشد. هیچ دستورالعمل دقیقی برای این منوها وجود ندارد، بنابراین شما باید آن چه را که دیگران انجام می دهید مطالعه کنید و سعی کنید چیزی را که با پروژه طراحی سایت شما منطبق است، انجام دهید. از جدید ترین مقالات در وب سایت سایتکد می توان بهترین شرکت طراحی سایت شیراز را نام برد که مطالعه ی آن را به کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.

چگونه یک منوی مگا پیمایش CSS3 در طراحی سایت ایجاد کنید

بیایید به برخی از روندهای مگا ناوبری طراحی سایت نگاه کنیم و ببینیم که آن ها منوهای کشویی سنتی را می گیرند و آن ها را یک گام بیشتر می کشاند. رده های رده عمیق با ارزش ترین سبک طراحی سایت برای یک مگا نوت، ساختار ستون است. این به شما اجازه می دهد که "دسته بندی" را برای لینک ها تعیین کنید و لینک های عمیق تر را بدون استفاده از چندین منو طراحی سایت انتخاب کنید. کشویی مگا ناوبری می تواند تمام صفحه را بچرخاند، بنابراین شما معمولا می توانید حداقل 3-4 ستون را در یک ریزشده قرار دهید. نگاهی به Wayfair که از یک نوع بسیار منحصر به فرد از منوی کشویی استفاده می کند. آن ها یک لینک برای "ادارات" دارند که در آن شما می توانید بر اساس طبقه بندی و حتی دسته بندی مانند اتاق خواب nightstands مرور کنید. مخاطبان خود را با طراحی سایت های متحرک و ارائه های وب سایت تحت تاثیر قرار دهید. با اسلایدها، شما را از یک صفحه خالی در طراحی سایت شروع نمی کنیم. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که عناصری را که دوست دارید بهتر انتخاب کنید و آن ها را ترکیب کنید.

در پروژه های طراحی سایت سوالات متعدد از کارفرما بپرسید

"برای چه کسی آن را ساختی؟ "چرا آنها به آن نیاز دارند؟ کجا آنها از آن استفاده می کنند؟ چه دستگاه هایی استفاده می کنند؟ آیا شما با آنها صحبت کرده اید؟ اگر نه، چه کسی است؟ چطور می دانید که چه زمانی انجام می شود؟ طرح آزمایش چیست؟ آیا کسی که نمونه اولیه را تولید می کند؟ آیا می دانید چه چیزی از شما خواسته شده است؟ آیا پاسخ به هر یک از این سوالات را دارید؟ نه، قبل از ساختن آنها پاسخ دهید. "

توجه به دسترس پذیری در طراحی سایت

یکی از بنیانگذاران پرچ راشل اندرو می گوید: "وب رسانه ای قابل دسترسی است." "یک سند HTML را می توان توسط هر کسی در هر دستگاه در کمترین اتصال مشاهده کرد. هر انتخابی که شما را به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده می گیرد می تواند از قابلیت دسترسی ذاتی آن محافظت کند یا آن را به آن آسیب برساند. این قدرت زیادی است که وجود دارد. از آن عاقلانه استفاده کنید. "

ایتم لود بیشتر در طراحی سایت به منظور لود متناسب با خواسته کاربر

براد فریست طراح وبسایت مشهور می گوید: "هر صفحه وب شامل" چیزی "و دسته ای از چیزهایی است که" چیزی "نیستند. "بارگیری محرمانه یک ابزار ضروری برای ایجاد تجربیات غنی است که هنوز بارگذاری سریع و اولویت بندی محتوای اصلی هستند. به دنبال فرصت هایی برای بارگیری دکمه های اجتماعی، نظرات، محتوای مربوطه و غیره است. برای کسب اطلاعات بیشتر، نگاهی اجمالی به این مقاله توسط جرمی کیت. "

تصاویر در طراحی سایت خود را ریسپانسیو نمایید

تصاویر پاسخگو پیچیده است، اما در حالی که RICG مشخصات را با هم به دست آوردیم، ما فرصت هایی برای برنده شدن سریع پیدا کردیم - نحوهای کوتاه که می تواند تفاوت زیادی برای کاربران ایجاد کند. " "یکی از آن ها افزودن یک ویژگی نوعی بر روی منبع بود که به شما این امکان را می دهد که فرمت های متفاوتی از تصاویر ارائه دهید.

زبان جاوا اسکریپت در طراحی سایت

هرگز قدرت console.log را نادیده نگیرید. "هنگامی که در تلاش برای درک یک خط خاص، آن را با یک قطعه مفید مفید تلقی کنید. چیزی مانند console log ('foo؛ a =' a) به شما کمک خواهد کرد که بدانید چه چیزی مربوط به یک تابع foo است. ایزوله کردن یک اشکال، ورود به سیستم در همه جا که شما فکر می کنید منطقی است، با کنسول log (boom1)، console.log (boom2) و غیره، بنابراین شما می توانید دقیقا کدورت را شکستن ببینید. "

کدنویسی خود را در طراحی سایت آسان کنید

آیا شما تا به حال نیاز به بازگشت ارزش، اما فقط اگر یک تست دیگر درست می شود؟" از coder و طراح ساچا گریف می پرسد. "به عنوان مثال، شما ممکن است چیزی بنویسید:
if (user.isAdmin()) { return password; } else { return false; }
"شما در واقع می توانید این را ساده تر کنید:
بازگشت user.isAdmin () && رمز عبور؛ "اگر کاربر user.isAdmin () false را برمی گرداند، کل عبارت به false باز می گردد. با این حال، اگر user.isAdmin () true را برمی گرداند، بیان مقدار مقدار رمز را نشان می دهد."

تبدیل پیکسل به درصد در طراحی سایت

"یک راه ساده برای شروع انتقال یک سایت از عرض ثابت به فرمت پاسخگو، تبدیل تمام عرض آن به درصد و حذف شناورها است." Inayaili de León Persson، مدیر وب در Canonical می گوید. "اگر ظرف اصلی شما 900 پیکسل عرض باشد، آن را به جای حداکثر عرض تغییر دهید - ستون ها و عناصر دیگر را به درصد که در صفحه می گیرید به جای واحدهای پیکسل و غیره تغییر دهید و سپس به سایت خود در چند مورد نگاه کنید. دستگاه ها و ایده خوبی از مراحل بعدی می باشد: ممکن است آنها کمتر و راحت تر از آنچه شما فکر می کنید. روند ساخت ubuntu.com پاسخگو در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد. "

نکات مهم و کاربردی در طراحی سایت عبارتند از:

• اهمیت رنگ ها در طراحی سایت رنگ ها جزو ارکان اصلی در جذب مخاطب محسوب می شوند شما باید مخاطبان خود را بشناسید و اولویت ها را متناسب با آنها تغییر دهید مثلا اگر مخاطب اصلی شما زنان هستند از رنگ های سبز و آبی و بنفش و اگر مخاطب شما مردان هستند بهتر است از رنگ های سبز و آبی و سیاه در طراحی سایت تهران بیشتر استفاده کنید
• بهره بردن از مزیت رقابتی
مزیت رقابتی دلیلی است که به خاطر آن کاربران طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن شما را بین سایت های مشابه ترجیح می دهند و این عامل بستگی به خدمات و چگونگی ارائه آن توسط شما دارد برای مثال این که چقدر در زمان آنها صرفه جویی می کنید یا خدمات پس از فروش شما چه قدراست از اهمیت بالایی برخوردار است
• کوتاه بودن فرم ها
اغلب مشتریان دوست ندارند برای یک خرید جزئی اطلاعات زیادی از خود را درطراحی سایت های فروشگاهی ثبت کنند فرم ثبت اطلاعات باید کوتاه و شامل موارد ضروری باشد تا کاربران به خرید ترغیب شوند
• بارگذاری ویدئو
استفاده از فیلم ها برای ارائه ی محصولاتی که می خواهید معرفی کنید بسیار مفید است و می تواند درصد فروش را افزایش دهد این روش در شرکت های مبتنی بر خدمات بسیار موثر است همچنین امروزه کاربران بیش از هر زمان دیگری از چت مجازی استفاده می کنند زیرا پاسخگویی در آن سریع تر انجام می شود و علاوه بر این که نسبت به ایمیل مدت انتظارکاربر را کاهش می دهد باعث افزایش اعتماد کاربران در طراحی سایت خواهد شد
• سهولت در استفاده از طراحی سایت
مهم ترین اطلاعاتی که در طراحی سایت ارائه می کنید باید در بالای سایت قرار بگیرد تا کاربر به راحتی به آن دسترسی داشته باشد برای مثال با ایجاد آیتم های ساده در بالای منوی سایت، کاربر می تواند به طور مستقیم به مطالب جذاب دسترسی داشته باشد

مهم ترین نکات طراحی سایت در سال های اخیر عبارتند از:

1. مد روز و ترند ها را بدانید : افرادی که برای طراحی سایت مراجعه می کنند دنبال برنامه نویسی هستند که سایتی زیبا و کارآمد تحویل آنها بدهد برای این که این افراد را راضی کنید لازم است از مد روز خبرداشت باشید و بتوانید با استفاده از آن کاربران را سر ذوق بیاورید
2. به جزئیات طراحی وب سایت دقت کنید : گاهی اوقات از قلم افتادن یک نکته ریز و جزئی در طراحی سایت باعث می شود تا نظم کار از نظر شکل ظاهری و کد نویسی و غیره تغییر کند پس همواره به نکات کوچک نیز توجه داشته باشید
3. ارتباط تیمی : موضوع کار تیمی برای برنامه نویسان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا طراحی سایت بخش های مختلفی دارد برای این که نظم بین همه ی بخش های سایت برقرار باشد لازم است اعضا ارتباط خوبی با یک دیگر برقرار کنند
4. توجه به ناوبری و هدایت کاربران : ناوبری در طراحی سایت یعنی هدایت کاربرن و دسترسی راحت آنها به بخش های مختلف پس هنگام طراحی سایت تهران باید به این نکته توجه کنید و آن را برای کاربران فراهم کنید

آیا کامنت کردن کد ها در طراحی سایت ضروری است ؟

گاهی لازم می شود که در کد هایتان کامنت بگذارید این کار در طراحی سایت بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است نکته ای را فراموش کنید و بعد هنگام اعمال تغییرات و یا طراحی بخش جدید دچار مشکل بشوید در ضمن ممکن است برنامه نویس دیگری کار شما را ادامه دهد پس باید از کد های نوشته شده اگاهی به دست اورد
آیا استفاده از فضای سفید در طراحی سایت توصیه می شود ؟
بله امروزه به دلیل تغییراتی که در نوع طراحی سایت ها شاهد ان هستیم می بینیم که اهمیت استفاده از فضای سفید بسیار زیاد شده است به خاطرداشته باشید که پر کردن تمام قسمت های سایت باعث کلافگی و سر در کمی کاربر خواهد شد از فضای سفید برای القای حس اعتماد و آرامش استفاده کنید
آیا به کار گیری روش های سئو برای جذب ترافیک موثر است ؟
بله به طور کلی برنامه نویسان باید قواعد و اصول سئو را رعایت کنند تا تمام صفحات سایت ترافیک مناسبی جذب کنند و رتبه ی مناسبی در موتور های جستجو کسب کنند باید توجه داشت که رعایت اصول سئو در جهت رضایت کاربران است