نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت


نکات طراحی سایت
طراحی سایت طراحی وب سایت اعداد از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین اعداد ارتباط موثری را بین نتایج بدست آمده ایجاد می کند و نتایج را به کاربران و بازدید کنندگان وب سایت اعلام می کند. به عنوان مثال وب سایت Amazon.Com تقریبا نزدیک به 72% دستور العمل های کاربردی که با اعداد ارقام در ارتباط هست را در وب سایت تجارت الکترونیک خود رعایت کرده است. این موضوع مهم بدان معناست که حتی وب سایت هایی هم که کاربرد های بسیار بالایی دارند همیشه در آن ها نواقصی وجود دارد.
همیشه بین داده های آماری و بینشی چالش هایی وجود دارد. با اینکه اعداد و آمار به کاربردی بودن وب سایتتان کمک می کند. اما هدف اصلی همه ی این تست ها ایجاد طراحی سایت اصولی و مطابق با اصول و قوانین می باشد و صرفا فقط نمایش اعداد قابل اهمیت نمی باشد.

امکانات موثر در موفقیت طراحی سایت

یکی از بهترین راه ها برای افزایش کاربرد طراحی سایت انجام تست های کوچک به طور مکرر می باشد و توجه داشته باشید که انجام تست ها به طور مکرر بسیار بهتر از این است که فقط یک بار یک تست بزرگ را به اجرا برسانید. تست های کوچک داده های کیفی را برای شما فراهم می کنند و شما را قادر می سازد تا ایده ها را به طور واقعی درک نمایید و بدانید که چگونه به اجرا برسانید که همین موضوع مهم از هدر رفتن وقت شما جلوگیری می کند بنابراین بهترین روش برای موفقیت در طراحی سایت سروکار داشتن با آمار و ارقام می باشد.

ارزیابی میزان موفقیت در طراحی سایت

انجام تست های مختلف برای بدست آوردن معیار های کاربردی توصیه می شود. از این طریق قادر خواهید بود تا میزان موفقیت کاربران را در وب سایت بدست آورید. قصد ما از این کار این موضوع است که از این طریق درصد عملکرد کاربرانی را که تست را با موفقیت به انجام رسانده اند را بدست آوریم و از آنجایی که آمارهایی که برای میزان موفقیت ایجاد می شود همگی موفقیت آمیز و واقعی هستند و بسیار راحت بدست میایند نتیجه و عملکرد بسیار مثبتی را نیز دارند.
هدف از انجام اینگونه تست ها این موضوع است که میزان و درصد کاربرانی که تست را با موفیت به انجام رسانده اند را مشخص نماییم. به دلیل اینکه آمارهای بدست آماده از انجام این تست ها همگی واقعی و حقیقی هستند به همین دلیل این روش مورد علاقه ی بسیاری از افراد می باشد. توجه داشته باشید که در انجام این تست ها هیچ آمار و ارقامی را نمی توان به صورت نسبی در نظر گرفت و آن را در گروه قرار داد، عملکرد ها یا موفقیت آمیز هستند یا موفقت آمیز نیستند و هیچ حد وسطی برای آن ها وجود ندارد به عبارتی دیگر هیچ موفقیت و شکستی حد وسط ندارد اگر اینطور بود که قادر به نتایج صد در صدی و صحیحی برسیم.

ظاهر طراحی سایت

آیا تمایل دارید ظاهر سایت شما تغییر کند یا مثل قبل باقی بماند؟ اگر میخواهید تغییر کند باید مشخص کنید که چگونه ساختاری در ذهن دارید و دوست دارید تغییر در چه جهتی باشد؟

برای بسیاری از شرکت ها که کسب و کارشان از طریق سایت آنها انجام میشود، یعنی به گونه ای که سایت آنها هویت و محل فروش و ارائه محصولات و خدمات آنها میباشد در طراحی سایت آن ها باید بسیار محتاط عمل کرد.

محتوا در طراحی سایت

آیا قصد دارید در محتوای سایت هم تغییری ایجاد کنید؟ و آیا چقدر از محتوای شما نیاز به تغییر دارد؟
احتمالا محتوای سایت شما نیاز به تغییر داشته باشد زیرا روز به روز دانش و اطلاعات جدیدی تولید میشود و گاهی تغییر میکنند به همین خاطر ممکن است محتوای موجود در سایت دیگر برای شما کارایی نداشته باشد. پس همیشه احتیاج است که مطالب جدیدی و بروزی بر روی سایت ها گذاشته شود.همچنین بسایر مهم است که چه کسی به محتوای سایت شما دسترسی دارد و انها را تغییر میدهد فردی که این کار را انجام میدهد در آن حوضه باید اطلاعات و دانش بالایی داشته باشد.

کارایی طراحی سایت

بعضی از اپلیکیشن ها و برنامه ها هستند که میتوانند بر روی سایت پیاده شوند و کارایی سایت را بالا ببرندو به عملکرد سایت بهبود ببخشند. بیشتر اوقات مشتریان آگاهی بالایی نسبت به این برنامه ها و کارایی آنها ندارندو صرفا به جهت اینکه هزینه ی بالایی برای آنها برندارداز این نوع برنامه هاچشم پوشی میکنند! اما اگر تصمیم دارید مجددا سایت خود را طراحی کنید سعی کنید حتما از این برنامه ها استفاده کنیدتا بهترین و بیشترین سود را از طراحی سایت خود ببرید.

همگام سازی طراحی سایت با بازاریابی اینترنتی

وب سایت شما باید به عنوان ابزای برای بازاریابی و فروش مورتوجه دیگرا قرار بگیرد. شما میتوانید با برنامه ریزی دقیق در جهت آن خودتان را به سادگی در مسیر موفقیت قرار دهید.

طراحی سایت های متحرک

به این ترتیب شما می دانید که هر عنصر با هم یکپارچه شده و در جهت افزایش تاثیر محتوای شما کار می کند. گاهی اوقات فقط متن بخشی از تصویری است که با آن کار می کنید. به کلمات منطبق با یک تصویر نیاز دارید. لطفا دقت نکنید که متن را در قسمت های مهم یک تصویر قرار دهید، مانند عمل اصلی در یک عکس، چهره یا محصولی که در حال تلاش برای نمایش آن هستید. از لحاظ جریان تصویری، فضاهای متن را بررسی کنید که در آن افراد تصویر را می بینند. هر دو مثال در مورد سایت شما از زبان بدن یا چشم افراد در عکس به متن. جریان هر کدام نقطه به نقطه است.

تاثیر جستجوگر ها در طراحی سایت

نکته ی چهارم تاری تصویر، موقعیت مناسب و جایگاه یکی از ساده ترین ابزارهایی که می توانید در کیت خود داشته باشید این است که توانایی ترساندن بخشی از یک تصویر را داشته باشید. اضافه کردن یک تار ضعیف به پس زمینه یک تصویر با نرم افزار مانند Adobe Photoshop می تواند به متن شما کمک کند. Blur محصول واقعی و متن را برای تمرکز بیشتر برای کاربران در طراحی سایت به ارمغان می آورد. نکته ی پنجم: متن را در جعبه قرار دهید وقتی عکس ها حاوی مقدار زیادی رنگ یا تفاوت بین بخش های نور و تاریک هستند، قرار دادن متن در داخل یک قاب دیگر می تواند واقعا آن را برجسته کند. یک شکل را انتخاب کنید، می توانید یک مستطیل و دایره را ببینید که با گزینه های کلمه و تصویر شما کار می کند. سپس یک رنگ برای جعبه ای که کنتراست کافی برای نشان دادن فراهم می کند را جستجو کنید.

تاثیر صفحه ی اصلی در طراحی سایت

این امر برای هر دو تصویر اعمال می شود، آن را بزرگتر از زندگی و یا نوع خود. عنصر اندازه توجه کاربر را به خود جلب می کند و با یک عنصر طراحی سایت مورد استفاده بزرگ می تواند

استفاده از رنگ در طراحی سایت

یکی از رنگ های متضاد طراحی سایت در تصویر برای نمایش برخی کلمات استفاده نمی شود، در حالی که دیگر از تنهایی استفاده می کند که تصویر را نشان می دهد. هر دو تکنیک می تواند به همان اندازه موثر باشد. نکته ی نهم از بازیگران رنگی استفاده کنید یک اثر که محبوبیت بیشتری به دست می آید، استفاده از ریخته گری رنگ بر روی تصاویر است تا امکان قرار دادن متن را فراهم کند. در حالی که این می تواند یک اثر پیچیده برای انجام، همچنین می تواند خیره کننده باشد. رنگی را انتخاب کنید که منافع بصری آن بالا باشد.

طراحی سایت منحصر به فرد

همه ما مگا ناوبری ها و منوی تمام صفحه را در اینترنت دیده ایم. آن ها در سراسر وب رایج هستند و مخصوصا در طراحی سایت هایی با تعداد زیادی لینک استفاده می شود. اما یک مگا نوت که کار می کند می تواند یک درد واقعی باشد. هیچ دستورالعمل دقیقی برای این منوها وجود ندارد، بنابراین شما باید آن چه را که دیگران انجام می دهید مطالعه کنید و سعی کنید چیزی را که با پروژه طراحی سایت شما منطبق است، انجام دهید. از جدید ترین مقالات در وب سایت سایتکد می توان بهترین شرکت طراحی سایت شیراز را نام برد که مطالعه ی آن را به کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.

چگونه یک منوی مگا پیمایش CSS3 در طراحی سایت ایجاد کنید

بیایید به برخی از روندهای مگا ناوبری نگاه کنیم و ببینیم که آن ها منوهای کشویی سنتی را می گیرند و آن ها را یک گام بیشتر می کشاند. رده های رده عمیق با ارزش ترین سبک طراحی سایت برای یک مگا نوت، ساختار ستون است. این به شما اجازه می دهد که "دسته بندی" را برای لینک ها تعیین کنید و لینک های عمیق تر را بدون استفاده از چندین منو انتخاب کنید. کشویی مگا ناوبری می تواند تمام صفحه را بچرخاند، بنابراین شما معمولا می توانید حداقل 3-4 ستون را در یک ریزشده قرار دهید. نگاهی به Wayfair که از یک نوع بسیار منحصر به فرد از منوی کشویی استفاده می کند. آن ها یک لینک برای "ادارات" دارند که در آن شما می توانید بر اساس طبقه بندی و حتی دسته بندی مانند اتاق خواب nightstands مرور کنید. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که عناصری را که دوست دارید بهتر انتخاب کنید و آن ها را ترکیب کنید.

در پروژه های طراحی سایت سوالات متعدد از کارفرما بپرسید

"برای چه کسی آن را ساختی؟ "چرا آنها به آن نیاز دارند؟ کجا آنها از آن استفاده می کنند؟ چه دستگاه هایی استفاده می کنند؟ آیا شما با آنها صحبت کرده اید؟ اگر نه، چه کسی است؟

توجه به دسترس پذیری در طراحی سایت

یکی از بنیانگذاران پرچ راشل اندرو می گوید: "وب رسانه ای قابل دسترسی است." "یک سند HTML را می توان توسط هر کسی در هر دستگاه در کمترین اتصال مشاهده کرد. هر انتخابی که شما را به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده می گیرد می تواند از قابلیت دسترسی ذاتی آن محافظت کند یا آن را به آن آسیب برساند. این قدرت زیادی است که وجود دارد. از آن عاقلانه استفاده کنید. "

ایتم لود بیشتر در طراحی سایت به منظور لود متناسب با خواسته کاربر

براد فریست طراح وبسایت مشهور می گوید: "هر صفحه وب شامل" چیزی "و دسته ای از چیزهایی است که" چیزی "نیستند. "بارگیری محرمانه یک ابزار ضروری برای ایجاد تجربیات غنی است که هنوز بارگذاری سریع و اولویت بندی محتوای اصلی هستند. به دنبال فرصت هایی برای بارگیری دکمه های اجتماعی، نظرات، محتوای مربوطه و غیره است. برای کسب اطلاعات بیشتر، نگاهی اجمالی به این مقاله توسط جرمی کیت. "

تصاویر در طراحی سایت خود را ریسپانسیو نمایید

تصاویر پاسخگو پیچیده است، اما در حالی که RICG مشخصات را با هم به دست آوردیم، ما فرصت هایی برای برنده شدن سریع پیدا کردیم - نحوهای کوتاه که می تواند تفاوت زیادی برای کاربران ایجاد کند. یکی از آن ها افزودن یک ویژگی نوعی بر روی منبع بود که به شما این امکان را می دهد که فرمت های متفاوتی از تصاویر ارائه دهید.

زبان جاوا اسکریپت در طراحی سایت

هرگز قدرت console.log را نادیده نگیرید. "هنگامی که در تلاش برای درک یک خط خاص، آن را با یک قطعه مفید مفید تلقی کنید. چیزی مانند console log ('foo؛ a =' a) به شما کمک خواهد کرد که بدانید چه چیزی مربوط به یک تابع foo است. ایزوله کردن یک اشکال، ورود به سیستم در همه جا که شما فکر می کنید منطقی است، با کنسول log (boom1)، console.log (boom2) و غیره، بنابراین شما می توانید دقیقا کدورت را شکستن ببینید. "

کدنویسی خود را در طراحی سایت آسان کنید

آیا شما تا به حال نیاز به بازگشت ارزش، اما فقط اگر یک تست دیگر درست می شود؟" از coder و طراح ساچا گریف می پرسد. "به عنوان مثال، شما ممکن است چیزی بنویسید:
if (user.isAdmin()) { return password; } else { return false; }
"شما در واقع می توانید این را ساده تر کنید:
بازگشت user.isAdmin () && رمز عبور؛ "اگر کاربر user.isAdmin () false را برمی گرداند، کل عبارت به false باز می گردد. با این حال، اگر user.isAdmin () true را برمی گرداند، بیان مقدار مقدار رمز را نشان می دهد."

تبدیل پیکسل به درصد در طراحی سایت

"یک راه ساده برای شروع انتقال یک سایت از عرض ثابت به فرمت پاسخگو، تبدیل تمام عرض آن به درصد و حذف شناورها است." Inayaili de León Persson، مدیر وب در Canonical می گوید. "اگر ظرف اصلی شما 900 پیکسل عرض باشد، آن را به جای حداکثر عرض تغییر دهید - ستون ها و عناصر دیگر را به درصد که در صفحه می گیرید به جای واحدهای پیکسل و غیره تغییر دهید و سپس به سایت خود در چند مورد نگاه کنید. دستگاه ها و ایده خوبی از مراحل بعدی می باشد: ممکن است آنها کمتر و راحت تر از آنچه شما فکر می کنید. روند ساخت ubuntu.com پاسخگو در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد. "

نکات مهم و کاربردی در طراحی سایت عبارتند از:

• بارگذاری ویدئو
استفاده از فیلم ها برای ارائه ی محصولاتی که می خواهید معرفی کنید بسیار مفید است و می تواند درصد فروش را افزایش دهد این روش در شرکت های مبتنی بر خدمات بسیار موثر است همچنین امروزه کاربران بیش از هر زمان دیگری از چت مجازی استفاده می کنند زیرا پاسخگویی در آن سریع تر انجام می شود و علاوه بر این که نسبت به ایمیل مدت انتظارکاربر را کاهش می دهد باعث افزایش اعتماد کاربران در طراحی سایت خواهد شد

آیا کامنت کردن کد ها در طراحی سایت ضروری است ؟

آیا استفاده از فضای سفید در طراحی سایت توصیه می شود ؟
پر کردن تمام قسمت های سایت باعث کلافگی و سر در کمی کاربر خواهد شد از فضای سفید برای القای حس اعتماد و آرامش استفاده کنید
آیا به کار گیری روش های سئو برای جذب ترافیک موثر است ؟
بله به طور کلی برنامه نویسان باید قواعد و اصول سئو را رعایت کنند تا تمام صفحات سایت ترافیک مناسبی جذب کنند و رتبه ی مناسبی در موتور های جستجو کسب کنند باید توجه داشت که رعایت اصول سئو در جهت رضایت کاربران است