طرح های گرافیکی در طراحی سایت

طرح های گرافیکی در طراحی سایت

طرح های گرافیکی در طراحی سایت


طرح های گرافیکی در طراحی سایت : یکی از مهم ترین مواردی که می بایست در طراحی سایت بدانید این است که قوانین موجود درباره استفاده از رنگ ها در صنعت چاپ با استفاده از آن ها در گرافیک وب سایت در موارد بسیار زیادی متفاوت می باشد . به بیان دیگر اگر بخواهیم به این قضیه نگاهی اصولی داشته باشیم باید بگوییم کلیه ی تعاریفی که درباره گرافیک در صنعت چاپ موجود می باشد بایستی با خصوصیات کاراکتر هایی هم چون مانیتور ها ، به روز رسانی و استاندارد سازی شود . در این جا است که حوزه ی گرافیک طراحی وب سایت از صنعت چاپ فاصله می گیرد .


ماهیت گرافیک در طراحی وب سایت :


این نکته را به یاد داشته باشید که گرافیک یک وب سایت همیشه در کد های html آن وجود دارد و به طور کلی یکی از قسمت های مربوط به بخش استاتیک طراحی وب سایت می باشد . اگر فردی که مسئولیت طراحی قسمت استاتیک وب سایت را بر عهده دارد اطلاعات بیشتری در رابطه با حوزه ی گرافیک وب داشته باشد و توانایی استاندارد سازی آن ها در سیستم نمایش مانیتوری صفحات وب را داشته باشد ، نهایتا وب سایت زیبا تر و کاربر پسند تری خواهید داشت .


منظور از استاندارد سازی در طراحی سایت چیست ؟


در واقع منظور از استاندارد سازی اطلاعات  گرافیکی در حوزه وب سایت همان تفاوت های نمایشی موجود در وب سایت ها و صنعت  نمایشی می باشد . اجازه دهید با شرح یک مثال این موضوع را واضح تر بیان نماییم . به طور مثال در یک کار چاپی استفاده از ترکیب رنگی زرد و مشکی می تواند بسیار جذاب باشد اما استفاده از همین ترکیب رنگ در صفحات نمایشی مانیتوری می تواند به شدت برای کاربران آزار دهنده باشد .


سیستم سازگار در طراحی سایت :


در حوزه ی طراحی سایت به طور اصولی انتخاب رنگ ها می بایست با سیستم نور های RGB سازگار باشد . علاوه بر موارد ذکر شده یک طراح گرافیک حرفه ای می بایست با اصول و روش بارگذاری تصاویر در وب سایت ها اطلاعات کافی داشته باشد .