طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وشاخص های آن بخش دوم

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وشاخص های آن بخش دوم

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وشاخص های آن بخش دوم


در بخش اول نوشتار مطالبی را در خصوص فروشگاه های اینترنتی بیان کردیم. اکنون در ادامه مبحث طراحی سایت فروشگاهی و بررسی شاخص های مربوط به آن به بیان نکات مهم دیگری که در طراحی سایت فروشگاهی باید رعایت کرد می پردازیم.


تعیین مسیر کلی در طراحی سایت شما


تعیین مسیر کلی به این معنا است که شما راهی را در نظر بگیرید که کاربران را به سمت عملیات مورد نظر شما سوق دهد و کاربران آن چیزی که شما می خواهید را انجام بدهند و در واقع بازدیدکننده را به سمت خرید آنلاین و اینترنتی که هدف تمامی فروشگاه های اینترنتی است هدایت کنید. در اینجا یک نکته ضروری را هیچ گاه نباید فراموش کنید و آن این است که درست برعکس دنیای واقعی، خروجی در سایت های اینترنتی همیشه در دسترس است و هرگاه که کاربر احساس خوبی را در سایت شما نداشته باشد سایت شما را خواهد بست.
از ترفندهایی که شما در طراحی سایت های فروشگاهی باید مد نظر داشته باشید این است که کالاها و محصولات خود را به تدریج و بدون عجله به مشتریان ارائه بدهید تا در آنها ایجاد هیجان شود. هر چند در فروشگاه اینترنتی چیدن محصولات بسیار آسان تر است تا خرید سوپر مارکت و اجاره کردن مکان مناسب و چیدن کالاها در یک مغازه اما فروش در یک سایت فروشگاهی به مراتب دشوارتر از فروش در دنیای واقعی است. برخی روش های استفاده شده در طراحی سایت فروشگاهی در سایر سایت ها به هیچ عنوان به کار برده نمی شود.


انواع فروش اینترنتی


احتمالاً سایت هایی که شباهت زیادی به یک متن و یا نامه را دارند و در صفحه های این سایت ها فقط لینک هایی به فرم سفارش وجود دارد را دیده باشید. با توجه به این موضوع که اینگونه سایت ها تنها یک محصول را به فروش می رسانند رایج ترین مدل فروشگاه های اینترنتی محسوب نمی شوند. چارچوبی که اینگونه سایت ها دارند به کارشناس طراحی سایت اجازه می دهد کلیک بر روی لینک را یک برتری نشان دهد. کارشناس طراحی سایت با ارائه ویژگی های متفاوت محصولات صرفاً راهی مناسب برای افزایش شانس کلیک کاربران برای سفارش محصول به وجود می آورد و در صورتی که کاربر برای خرید کرد متقاعد نشده باشد مطالب و نقد و برسی های زیادی برای خواندن وجود دارد . این گونه طراحی سایت های فروشگاهی که به آنها تک مقاله ای نیز می گویند در حال حاضر نیز دارای فروش مناسبی هستند.