پیدایش و رشد سئو در ایران

پیدایش و رشد سئو در ایران

پیدایش و رشد سئو در ایران


پیدایش و رشد سئو در ایران
طراحی سایت
اینترنت از سال 1993 میلادی وارد ایران شده است، و از سال 2012 در دسترس کاربران خانگی قرار گرفته است در این بازه ی زمانی اینترنت پیشرفت بسیار قابل توجهی را داشته است. امروزه بیشترین اتصال مردم به اینترنت از طریق تلفن همراه آن ها است.
گوگل بهترین و معروف ترین موتور جستجو می باشد و اکثر سایت های بزرگ مانند ماروسافت، یاهو و... موتور جستجو دارند. اگر کاربران آدرس سایت مورد نظر خود را داشته باشند که مستقیما وارد سایت شده اما اگر آدرس دقیق سایت را ندانند می توانند آن را به راحتی در موتور جستجوی گوگل جستجو می کنند.
صاحبان سایت های بزرگ به دلیل محبوبیت بالای موتورهای جستجوی گوگل تصمیم گرفتند تا در نتایج اولیه گوگل قرار گرفته و از این طریق مشتری های خود را افزایش داده و فروش خود را دو برابر کنند.

اهمیت سئو و بهینه سازی سایت

سئو (seo) که مخفف کلمه ی (Seo Engine Optimization) می باشد، به معنی کارهایی است که برای سایت انجام دتده می شود تا در موتورهای جستجوی گوگل در نتایج اولیه قرار گرفته باشد.
گوگل همیشه در تلاش بود تا با الگوریتم و ساختار های Rank Brain نتیجه های جستجو را سازمان دهی کند تا همیشه بهترین نتایج در بالاترین رتبه های گوگل قرار داشته باشند.

سئو و بهینه سازی سایت در دو مرحله انجام می پذیرد

1. سئو داخلی: شامل بهینه سازی کردن تگ ها، تصاویر، لینکهای داخلی و خارجی، سرعت بالای سایت، مطالب موجود در سایت و خطاهای کد می باشد
. 2. سئو خارجی: فعالیت در شبکه های اجتماعی تبلیغات و ایجاد بک لینک در سئو خارجی موثر می باشد
.

سئو کاران به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند

1. کلاه سفید: شامل سئو کارانی می شود که از قوانین و روش های صحیح موتورهای جستجو پیروی کرده و قصد فریب دادن گوگل را ندارند
. 2. کلاه سیاه: شامل سئو کارانی می شود که قصد آن ها فریب دادن گوگل و دستکاری الگوریتم های گوگل می باشد
. 3. اگر سئو کاران کلاه سفید سایت شمار را سئو کنند سایت پایدار با رتبه ی بالایی خواهید داشت. اما اگر سئو کاران کلاه سفید آن را سئو کنند سایت شما توسط گوگل به راحتی تعلیق خواهد شد
. 4. گوگل همواره در حال به روز رسانی الگوریتم های خود می باشد و دور زدن به راحتی امکان پذیر نمی باشد. گوگل قصد دارد سایتی را درصفحه ی اول نتیجه ها قرار دهد تا بهترین پاسخ برای نیاز کاربران باشد، نه اینکه بیشترین تعداد بک لینک ها را داشته باشد. گوگل سایتی را انتخاب می کند تا از نظر محتوا نزدیکترین پاسخ به نتیجه ی کاربر را داشته باشد به همین دلیل ایست که به محتوا پادشاه طراحی سایت می گویند.