موقعیت هاست سرعت بالا در طراحی سایت

موقعیت هاست سرعت بالا در طراحی سایت

موقعیت هاست سرعت بالا در طراحی سایت


جایی که سرورها در آنجا قرار گرفته اند در واقع همان موقعیت هاست می باشد. سرور ها ممکن است در هر نقطه ای از دنیا قرار گرفته و از آنجا به اینترنت متصل شده باشند. نکته ی با اهمیت برای شما این است که هاست سرعت بالا در صورتی می تواند کارآیی بهتری داشته باشد که سرور به کاربران سایت شما نزدیک بوده و کمترین فاصله ممکن را داشته باشد تا بتواند از سرعت بیشتری برای باز کردن سایت شما استفاده کند. به همین دلیل استفاده از سرورهای داخل ایران سرعت بیشتر طراحی سایت را برای کاربران شما که در ایران هستند به دنبال خواهند داشت تا سرورهایی در کشور فرانسه واقع شده اند.


کارایی وب سرور چیست ؟


وب سرور به نرم افزاری اطلاق می شود که توانایی جواب دهی به مرورگر را دارا می باشد. وقتی که کاربری آدرس یک سایت را در مرورگر خود وارد می کند  محتوای درخواست خود را به وب سرور ارائه می دهند. آپاچی و لایت اسپید دو مورد از وب سرورهای مطرح می باشند. وب سرور آپاچی از ماژول های فراوانی استفاده می کند و در میان کاربران محبوبیت فراوانی دارد. باید دقت کنید که وب سرورها تأثیر زیادی روی سرعت طراحی سایت ندارند و ارتباط ضعیفی بین آنها و هاست سرعت بالا وجود دارد.


تعدد سایت های میزبانی شده و قدرت سخت افزارها


این دو مورد از تأثیر گذارترین مؤلفه ها در سرعت طراحی سایت می باشند. هر مقدار که سرور قدرت بیشتری داشته باشد طبیعتاً درخواست بیشتری را می تواند پشتیبانی کند و زمان کوتاه تری برای پاسخ دادن به آنها نیاز دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود از سرور جدیدی استفاده کنید که سخت افزار قدرتمنتری داشته باشد مثلاً از درایو SSD بهره ببردکه امکانات و سرعت بالاتری در اختیار سرور قرار می دهد. و باعث می شود که یک هاست سرعت بالا را در اختیار داشته باشیم. تعدد سایت ها در یک سرور نیز مورد مطلوبی نیست. زیرا اگر درخواست ها زیاد شود و سرور نتواند پاسخگوی این درخواست ها باشد و قدرت کافی را نداشته باشد سرعت لود شدن طراحی سایت شما پایین خواهد آمد.


نقش کنترل پنل در هاست سرعت بالا


هر چند سی پنل و دایرکت ادمین تفاوت هایی با یکدیگر دارند اما استفاده از هر کدام تأثیر مستقیمی بر روی سرعت سایت شما نخواهد داشت هر چند که سی پنل از لحاض منابع سروری مصرف بیشتری دارد و دایرکت ادمین سبک تر است. اما نهایتاً مطلوب تر این است که در سرورهایی که قدرت کمتری دارند از دایرکت ادمین استفاده کنید. برای انتخاب یک هاست سرعت بالا می توانید با کارشناسان طراحی سایت ما جهت مشاوره رایگان تماس حاصل نمایید.