طراحی سایت به روش مینیمال

طراحی سایت به روش مینیمال

طراحی سایت به روش مینیمال


طراحی سایت به روش مینیمال : اگر بخواهیم در ابتدا تعریفی از طراحی سایت به روش مینیمال را داشته باشیم باید بگوییم این روش در اصل به معنای حذف کاراکتر های غیر ضروری وب سایت برای رسیدن به طراحی سایت ی ساده و کاربردی می باشد . نا گفته نماند طراحی سایت مینیمال دارای چالش های مخصوص به خود می باشد اما نتیجه ی نهایی ارزش گذر از تمامی این چالش ها را دارد . طراحی سایت مینیمال برای کلیه ی حوزه های کسب و کار مناسب می باشد . در واقع اگر مراحل طراحی وب سایت تان به خوبی انجام شده باشد به آسانی می توانید توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کنید . در این مقاله قصد داریم شما کاربران عزیز را با نکاتی در این راستا آشنا نماییم لذا تا انتها با ما همراه باشید .


اساس طراحی سایت مینیمال :


نخستین گام در طراحی سایت به روش مینیمال ساخت یک چهارچوب کلی برای پروژه ی کارفرما می باشد . این چهارچوب تعیین کننده ی کاراکتر های اصلی یک وب سایت می باشد . انجام این امر موجب رسیدن به درکی کافی از شکل نهایی وب سایت خواهد شد . این چهارچوب می تواند در نرم افزار های مخصوص به این کار یا بر روی کاغذ و به صورت دستی ساخته شود .


کاهش مطالب و محتوای طراحی سایت :


همان گونه که در ابتدای این مبحث ذکر شد هدف اصلی از طراحی سایت به روش مینیمال ، حذف عناصر کم اهمیت و نگه داشتن مهم ترین کاراکتر ها برای جذب کاربران می باشد . بهترین روش برای دست یابی به طراحی مینیمال پیروی از ساختاری ساده اما هدفمند می باشد . این ساختار در واقع به معنی عدم استفاده از تصاویر و راهبری های پیچیده و تو در تو می باشد .
یکی دیگر از با اهمیت های فاکتور های یک طراحی وب سایت مینیمال ، محتوا می باشد . حجم بالایی از محتوا می تواند موجب آشفتگی کاربران وب سایت شود هم چنین این امر وب سایت شما را به شدت از سادگی و مینیمالیستی دور خواهد کرد . برای رفع این مشکلات می توانید به جای متن های حجیم از متن هایی کوتاه اما کاربردی و معنی دار استفاده نمایید .