شش رویکرد در طراحی سایت فروشگاه آنلاین در سال 2015

شش رویکرد در طراحی سایت فروشگاه آنلاین در سال 2015

شش رویکرد در طراحی سایت فروشگاه آنلاین در سال 2015

رویکردهای طراحی سال 2015 در حوزه تجارت الکترونیک


در سال 2015، دیگر واکنشگرایی در وب سایت های تجارت الکترونیک بعنوان یک مزیت رقابتی مطرح نیست بلکه تبدیل به یک ضرورت برای کسب و کار آنلاین شد .
دکتر آنیل گوپتا، نویسنده و مشاور کسب و کار، در توصیف یک مزیت رقابتی می گوید: " مزیت رقابتی ساختار یا رویدادی است که در یک شرکت موجب محبوبیت کالا یا خدمات برای مشتریان می گردد و به موجب آن از رقبای خود پیشی می گیرد. در چند سال گذشته، داشتن یک وب سایت بهینه سازی شده برای تلفن همراه یک مزیت رقابتی برای فروشندگان آنلاین بود، اما در سال 2015 این یک نیاز است. در ادامه شش رویکرد طراحی وب سایت است که در سایت های تجارت الکترونیک طراحی شده یا باز طراحی شده در سال 2015 رایج است بررسی می گردد.

1. منوی مخفی


در طراحی سایت سازگار با تلفن همراه نیاز است که برخی از عناصر سایت در رابط کاربری پنهان گردند و زمانی که کاربر به آنها نیاز داشت آنها را فراخوانی نماید . امروزه در اکثر سایت های گوگل این تکنیک لحاظ شده است.
نمونه فروشگاه اینترنتی

2. طراحی واکنشگرا برای صفحه نمایش های بزرگ


همانطور که قبلا ذکر شد، طراحی واکنشگرا برای دستگاه های تلفن همراه به یک نیاز برای موفقیت در تجارت الکترونیک تبدیل شده است ، دلایل قانع کننده جهت واکنشگرای برای صفحه نمایش های بزرگ نیز وجود دارد . به عنوان مثال، بسیاری از تلویزیون های هوشمند و یا کنسول های بازی، مانند Xbox One، بعضا بعنوان یک دستگاه اینترنتی فعال مورد استفاده قرار میگیرند.

3. چیدمان متن انعطاف پذیر و بعضا فونت بزرگ


در سال 2015 چیدمان متن و واکنشگرایی آن در بر اساس صفحه نمایش مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از فونت های بزرگ و البته متن های کوتاه رایج است .
    تاثیر متن در طراحی سایت فروشگاهی

4. تصاویر بزرگ محصولات


استفاده از عکس های بزرگ و با کیفیت:
عکس های بزرگ   کاربران در خرید و انتخاب خدمات بر اساس احساسات خود عمل می کنند. با بهره گیری از عکس هایی با کیفیت بالا محصولات خود را که قطعا بر حس اعتماد مشتری می افزایند ارائه نمایید و تمایل به خرید محصول را در کاربر بالا برید.

5. ویدئو


به طور کلی داستان سرایی ( تعریف یک سناریو) می تواند موثر تر باشد. تصاویر متحرکت ایده ها و احساسات را آسان تر می توان به بازدید کننده منتقل نمایند. قبل تر نیز استفاده از ویدیو برای معرفی کسب و کار اجرای در وب سایت وجود داشت . در سال 2015، این رویکرد توسعه یافت با امکانات گرافیک 3D و فیلم ها با کیفیت HD رشد قابل توجه ای داشت .
نمونه ای از زمینه های ویدئویی در وب سایت
  ویدیو

6. طراحی متریال


طراحی متریال، با سازمان‌دهی المان‌های تعاملی سیستم‌عامل و استفاده‌ی بهینه‌تر از فضای موجود، نمای متفاوتی را از یک محتوا در ابزار‌های مختلف با سایز صفحه‌ی نمایش متفاوت همچون تبلت، تلفن‌هوشمند و پی‌سی نمایش می‌دهد. اپلیکیشن‌های اندرویدی گوگل نیز برای نمایش هرچه بهتر این قابلیت بروزرسانی خواهد شد. باید طراحی جدید را بیشتر از یک بروزرسانی ظاهری در طراحی سرویس‌های گوگل بنامیم. .
  طراحی متریال