ده اشتباه که به طراحی سایت شما وجه غیرحرفه ای می دهد

ده اشتباه که به طراحی سایت شما وجه غیرحرفه ای می دهد

 ده اشتباه که به طراحی سایت شما وجه غیرحرفه ای می دهد

اگر قصد راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار انلاین خود دارید حتما این مطلب را مطالعه کنید.
در واقع، طراحی سایت ثابت کرده که نقش بسیار مهم تری برای کسب و کار نوپا دارد. هنگامی که شما قصد راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را دارید توجه کنید که، قضاوت کاربران معمولا در جزئیات کوچک سایت شما است.
مشتریان سرگردان. که مارک های بزرگ قابل اعتماد در دسترسشان است ، چرا باید به طور ناگهانی به شما اعتماد کنند؟ مگر در مواردی که شما در نگاه اول آنها را عاشق کنید! (عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها)
در این پست، در مورد اشتباهات متداول که طراحان آماتور مرتکب می شوند صحبت می کنیم. حتی اگر شما توانایی طراحی محدودی داشته باشید ، قادر به شناختن برخی از اشتباهات رایج خواهید بود که ممکن است در طراحی وب سایت شما نمایان شود.

1-استفاده نابجا از قالب آماده و ناهماهنگی لگو

 استفاده نابجا از قالب آماده

استفاده از قالب آماده برای کسب و کارهای بزرگ ممنوع، اما می تواند در پروژه های کوچک از آن استفاده کنید. با این حال انتخاب یک قالب آماده خیلی مهم است که با کسب و کار شما هم خوانی داشته باشد و نام تجاری شما بر ان بنشیند یک مشکل رایج در وب سایت های ساخته شده با قالب از پیش طراحی شده ارتباط بصری ضعیف بین آرم و بقیه وب سایت است. باید بین رنگ و فونت مورد استفاده در آرم که در همه جای وب سایت وجود دارد، با قالب هماهنگی وجود داشته باشد. نکته دیگر ، اگر شما قصد صرفه جویی دارید، حداقل مطمئن شوید که قالب تابلوی انتخاب نکردید.

2-استفاده از تنظیمات پیشفرض بوت استرپ

یک اشتباه بزرگ فونت پیشرفض ، آیکن پیشفرض، ساختار پیشفرض ، اصلا چطور لگوی سایت تون بردارید بجای اون با فونت پیشفرض بنویسید " سایت پیشفرض".

3- ناهماهنگی تایپوگرافی سایت

 ناهماهنگی تایپوگرافی سایت

سعی کنید بین فونت عناوین و متن های بدنه هماهنگی وجود داشته باشد اگر می خواهید وب سایت شما حرفه ای بنظر برسد پس حرفه ای عمل کنید و وقت بگذارید.

4-استفاده از پس زمینه تیره

 استفاده از پس زمینه تیره

رنگ پس زمینه بزرگترین بخش از وب سایت را پوشش می دهد ، بنابراین بهتر است در انتخاب آن دقت کنید. به عنوان یک قاعده کلی، وب سایت های با پس زمینه به طور کامل سیاه و سفید تقریبا خوب از کار در نمی آیند ، مگر اینکه واقعا حرفه ای طراحی شده باشند. رنگ سفید کمی امنتر است، اما حتی طراحان حرفه ای ترجیحا از خاکستری بسیار روشن استفاده می کنند. مواظب باشید که خاکستری تیره تر ، خوانایی حروف سیاه و سفید در این زمینه را مشکل می کند. بهتر است به تیرگی زیر 15 درصد از رنگ سیاه اکتفا کنید.

5- پرهیز از استفاده چند اکشن مشابه در کنار هم

 استفاده از پس زمینه تیره

سعی کنید در استفاده از اکشن های که کاربر را به گام یا قسمتی دیگر از سایت منتقل می کند بصورت واحد عمل کنید. چند اکشن مشابه کنار هم کاربر را دچار سردرگمی می کند و باید روی آنها فکر کند و بعد تصمیم بگیرید که کدام یک از این عملکردهای مشابه را اعمال کند. خودتان تصمیم بگیرید بهترین روند و فرایند بازدید از وب سایت را برای کاربر مشخص کنید شما حرفه ای هستید، نه کاربر؟

6- مشکلات مربوط به تراز نبودن و فاصله های ناهمگون

 استفاده از پس زمینه تیره

رعایت صحیح فاصله سخت است. مشخص نمودن فاصله ها به اندازه کافی، اما نه فضای سفید بیش از حد در اطراف عناصر کمی دقت می خواهد. اما می توان از یک قانون ساده استفاده کرد. اول، مطمئن شوید که تمام عناصر به درستی با هم گروه بندی شده اند، دوم، تعیین فضای سفید به اندازه کافی در اطراف آن گروه ها.

7- متن غیر حرفه ای

 استفاده از پس زمینه تیره

یک قانون ساده تنها به نوشته های یک نفر اکتفا نکنید از دوستان تان بخواهید یک بار متن ها را برای شما بخوانند.

8- مسائل مربوط به خوانایی

 استفاده از پس زمینه تیره

در انتخاب رنگ و اندازه و نوع فونت دقت کنید.

9- تناقض و یک دست نبودن

 استفاده از پس زمینه تیره

رنگ یک تگ p در صفحه نخست سایت خاکستری تیره است و در صفحه ارتباط با ما آبی نفتی ؟برای رفع این مشکلات مطمین شوید که تمام قسمت ها از فایل css واحدی استفاده می کنند.

10- خارج از روند طراحی

 استفاده از پس زمینه تیره

چه آن را دوست داشته باشید یا نه، طراحی اسکیومورفیسم خداحافظی کرده در حال حاضر نیز وب سایت های که هنوز از گرادیان - و طراحی وب با سایه های سنگین منسوخ شده طراحی شده اند معمولا مثل خانه های متروک قدیمی می مانند که بحال خود رها شده اند .