ترفند های کاهش حجم طراحی وب سایت

ترفند های کاهش حجم طراحی وب سایت

 ترفند های کاهش حجم طراحی وب سایت


5 ترفند کاهش حجم طراحی وب سایت ، موضوع مورد بحث در مقاله ی امروز طراحی سایت " سایت کد " می باشد لذا اگر به این موضوع علاقه مند می باشید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید . یکی از مهم ترین قسمت های قالب وب سایت ، عناصر گرافیکی و تصاویر می باشند که در راستای زیبا سازی لوگو ها ، بنر ها ، منو ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند . پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز برای حجم تصاویر موجود در وب سایت تان ، حجمی کمتر از 50 کیلو بایت می باشد . هم چنین برای دست یابی به کمترین حجم ممکن ، فرمت های png و jpg را به شما پیشنهاد می کنیم . این نکته را به خاطر بسپارید اگر در طراحی سایت تان از cms وردپرس استفاده می کنید حتما افزونه ای به نام Smushit را نصب و فعال نمایید .


تاثیر تکنیک های کد نویسی در کاهش حجم طراحی سایت :


اجازه دهید این ترفند را به یک مثال شرح دهیم . در حدود 90% از قالب هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند از فایل های Java و CSS به منظور بهینه سازی و زیبایی ظاهری طراحی وب سایت و افزودن قسمت های جانبی به سایت استفاده می کنند . از جمله کار هایی که می توانید در کد نویسی سایت تان برای کاهش حجم سایت انجام دهید ، ادغام فایل های CSS در یک فایل می باشد . با انجام این کار هنگامی که یک بازدیدکننده وارد وب سایت تان می شود تنها یک درخواست برای خواندن فایل CSS به هاست تان ارسال خواهد شد و در نتیجه سرعت بارگذاری وب سایت تان افزایش چشم گیری خواهد داشت .


فشرده سازی وب سایت :


عموما دو روش برای فشرده سازی صفحات طراحی سایت پیش روی شما می باشد .
•    استفاده از gzip
•    استفاده از Deflate
Deflate به شکل پیش فرض به همراه سرور های Apache نصب می گردد و دارای پیکر بندی آسان می باشد ، در صورتی که gzip می بایست توسط شخص کاربر نصب گردد و دارای مراحل راه اندازی نسبتا دشواری می باشد ، اما در مقابل از کارایی بیشتری بر خوردار می باشند .

تحریر و تنظیم شده در واحد توسعه شرکت طراحی سایت نونگار

ارائه دهنده خدمات طراحی اپلیکیشن موبایل و کلاسهای آموزش طراحی سایت