انتخاب مطالب برای محیط طراحی سایت

انتخاب مطالب برای محیط طراحی سایت

 انتخاب مطالب برای محیط طراحی سایت


دسته بندی مناسب و قاعده مند مطالب و محتوای سایت و مرتب بودن آنها باعث می شود کاربران درک بهتری از محتوایی که در سایت ارائه شده است داشته باشند و در کمترین زمان ممکن به مطالبی که مد نظر دارند دسترسی پیدا کنند. در صورتی که آپشن های فراوانی مانند فایل های فلش و فونت های بولد در طراحی سایت و مسیر یافتن مطالب قرار بگیرد برای کاربران آزار دهنده است و باعث می شود که کاربران سایت را ترک کنند.
طبیعتاً سایت هایی که بر روی واضح بودن محوای خود دقت می کنند و از سازماندهی پیام ها و آپشن های غیر ضروری خود داری می نمایند محیط بسیار مساعد تری را برای بازدیدکنندگان به وجود می آورند. این گونه سایت ها بازدید کننده را مجاب می سازند که دفعات دیگری نیز به سایت مراجعه کنند و اطلاعات خود را از سایت بگیرد. بنابراین در طراحی سایت خود حتماً موارد فوق را مد نظر قرار دهید.


بازخوردهای کاربران از گشت زنی در سایت


یکی از مؤلفه های طراحی سایت خوب این است که یک نقشه سایت داشته باشد و در آن صفحات را به صورت طبقه بندی شده نشان دهند. این سایت ها کاربران را به مطالبی هدایت می نمایند که امکانات گرفتن لایک و نظر در آنها جای داده شده است و متونی که با قرار گرفتن موس بر روی آنها تغییر رنگ می دهند. به این صورت کاربران از بودن در سایت شما لذت می برند و هر مطلبی را که بخواهند به راحتی به آن دسترسی دارند.


فرجام و چکیده مباحث طراحی محیط سایت


در مجموع باید بگوییم که شلوغ بودن و بی نظم بودن وب سایت شما باعث تأثیر منفی بر حرفه و کسب و کار شما می گردد. بنابراین باید با استفاده از نظرات کارشناسان طراحی سایت تمامی تلاش خود را به کار بگیرید تا این مورد در سایت شما اتفاق نیفتد.
متخصصین و کارشناسان حرفه ای طراحی سایت مدت مدیدی بر روی این موضوع که چگونه شلوغ بودن طراحی وب سایت تأثیر منفی باعث اتلاف وقت و انرژی و گنگ شدن کاربران می شود تحقیق کرده اند.
شلوغ بودن و بی نظمی صفحات در طراحی سایت خیلی راحت منجر می شود به سخت شدن فرایند یافتن اطلاعات مورد نیاز و در نتیجه ترک کردن سایت توسط کاربران. بالعکس زمانی که یک سایت قوانین و ساختار صحیح ارائه مطلب و به کاربر را رعایت می کند باعث می شود که بازدیدکنندگان در یک محیط ایدئال و آسان قرار بگیرند که دسترسی به مطالب و اطلاعات مورد نیازشان با سرعت انجام می گیرد و کاربر درک مناسب تری را از اهداف سایت به دست می آورد.
 طراح سایت نیز به هدف خود که جذب کاربران و ساخت یک سایت کاربر پسند است خواهد رسید و در نتیجه هم کسب و کار و اهداف کارشناسان طراحی سایت به نتیجه مطلوب می رسد و هم کاربران از سایت بدون احساس نا مطلوب استفاده می کنند.