اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن

اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن

اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن


اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن : به طور کلی در روند طراحی اپلیکیشن فرمول مشخصی وجود ندارد اما همیشه اشتباهاتی رایج در این زمینه به چشم می خورد که برای رسیدن به موفقیت در دنیای طراحی اپلیکیشن می بایست تمام تلاش خود را برای از بین بردن آن ها انجام دهید . در ادامه ی این مقاله شما کاربران عزیز را با یکی از رایج ترین این اشتباهات آشنا خواهیم نمود .


استفاده ی بیش از حد از آیکون ها :


یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند این است که می خواهند از تمام کاراکتر های وب سایت خود در طراحی اپلیکیشن استفاده نمایند . می بایست به این دسته از افراد این نکته را یادرآوری نمود که اپلیکیشن ها به طور کلی بر روی صفحات نمایش با سایز کوچک تر فعالیت می کنند و برای دست یابی به اهدافی متفاوت طراحی می شوند . به بیان ساده تر در دست داشتن یک اپلیکیشن کمک شایانی به موفقیت شما در بازار رقابتی خواهد کرد اما قرار دادن یک وب سایت ( آن هم به طور کامل ) در اپلیکیشن روش صحیحی نبوده و نتایج نا مطلوبی به همراه خواهد داشت . کاربران اپلیکیشن ها درست زمانی که با حجم بالایی از محتوا در یک اپلیکیشن مواجه می شوند به سرعت اقدام به ترک آن اپلیکیشن می کنند از این رو می توان متوجه اهمیت عدم استفاده از تمامی اطلاعات یک وب سایت در اپلیکیشن شد .
یکی دیگر از مشکلات رایج در زمینه ی طراحی اپلیکیشن استفاده بیش از حد از آیکن ها می باشد . طراحان اپلیکیشن می بایست در شروع نیاز کاربران را مورد تحلیل قرار داده و نهایتا بهترین دسترسی را برای آن ها تولید نمایند . اگر بخواهیم در این زمینه مثالی را برای شما شرح دهیم می توان به این نکته اشاره داشت که در یک اپلیکیشن نمایش آلارم های مربوط به اخبار جدید از لینک یوتیوب مهم تر می باشد .


سادگی در دسترسی :


سعی کنید ایده هایی که برای طراحی اپلیکیشن تان در نظر گرفته اید ساده نگه داشته و بخش عظیمی از تمرکز تان را بر روی قابلیت های مهم اپ بگذارید . در واقع برای دست یابی به موفقیتی چشم گیر سعی کنید بهترین امکانات را با ساده ترین سطح دسترسی در اپلیکیشن قرار دهید .