یکی از اهداف مهم طراحی وب سایت ها گرفتن رتبه بالا و رفتن به اولویت گوگل است، با دریافت رتبه بالا می توانند به راحتی در جستجوی کاربران نمایش داده شوند که این امر مستلزم داشتن سئوسایت خوب می باشد. برای رسیدن به این هدف باید تلاش و کوشش بسیاری را به عمل آورند دنیای سئوسایت از موارد مختلفی تشکیل شده که یکی از آن ها Pogo Sticking می باشد برخی افراد Pogo Sticking را با Bounce Rate اشتباه می گیرند و این طور تصور می کنند که این دو یکی می باشد در صورتی که این دو مورد فقط شباهت هایی با هم دارند و مثل هم نیستند.
همه چیز فقط آمدن به اولویت گوگل و گرفتن رتبه خوب نمی باشد بلکه باید به همه جزئیات توجه کنید تا سایت شما با پدیده Pogo Sticking مواجه نشود چرا که به سرعت رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند.
خب ببینیم که اصلا Pogo Sticking چه زمانی اتفاق می افتد؟ وقتی کاربری در گوگل به دنبال موردی باشد هر کدام از صفحات نتایج ها را جستجو می کنند و در صورت نارضایتی به صفحه نتایج باز می گردند تا به صفحه ای که به دنبال آن می باشند برسند.

pogo sticking چیست؟-طراحی سایت

تاثیر Pogo Sticking بر سئوسایت

وقتی صفحه شما در اولویت گوگل قرار گیرد و در نتایج کاربران صفحه سایت شما را نمایش دهد وقتی کاربر وارد سایت شما شود و به آن نتیجه ای که میخواهد نرسد دوباره به صفحه نتایج بازمی گردد که در این صورت گوگل متوجه می شود که سایت شما مورد رضایت کاربر قرار نگرفته و باعث می شود تا تاثیرات بدی را بر روی سئو سایت شما قرار دهد.

چرا Pogo Sticking رخ می دهد؟

دلایل پدید آمدن Pogo Sticking موارد مختلفی است که ما در این بخش آن ها را برای شما بیان می کنیم که عبارتند از:

1. محتوای بی کیفیت

اگر محتوایی که در وب سایت خود قرار داده اید مفید نبوده و نتواند کاربران به پاسخی که می خواهند برساند می تواند یکی از دلایل رخ دادن Pogo Sticking باشد. قبل از نوشتن محتوا حتما باید خود را جای مشتری قرار دهید و ببینید که مشتری از صفحه شما چه انتظاراتی دارد تا بر اساس توقعات او پیش بروید تا بتوانید افراد را جذب وب سایت خود کنید.

2. پایین بودن سرعت سایت

همانطور که در بخش های مختلف بارها توضیح دادیم یکی از موارد مهمی که هم برای گوگل و هم برای کاربران بسیار حائز اهمیت می باشد سرعت بالای سایت می باشد کاربران دوست دارند تا به سرعت به نتیجه دلخواه خود برسند و انتظاری در آن نکشند بنابراین حتما به سرعت وب سایت خود بسیار اهمیت دهید.

3. ریسپانسیو نبودن سایت

یکی دیگر از مواردی که دلیل به وجود آمدن Pogo Sticking می باشد، ریسپانسیو نبودن سایت می باشد یعنی قالب سایت در نمایشگرهای دیگر مانند موبایل به خوبی نمایش نمی دهد و از نامنظمی‌هایی برخوردار است که باعث می شود تا کاربر را کلافه کند. همانطور که می دانید امروزه افراد همه جستجوهای خود را با استفاده از گوشی و تبلت خود انجام می دهند که تنظیم نبودن سایت در نمایشگرهای دیگر باعث ازدست دادن کاربران بسیاری می شود.

4. وجود پخش خودکار موزیک

یکی دیگر از مواردی که کاربران را آزار می دهد و باعث می شود تا به سرعت از وب سایت مورد نظر خارج شوند پخش خودکار موزیک می باشد افراد که به سایت مربوطه وارد می شوند دوست ندارند بدون اجازه موزیک یا ویدیویی پخش شود.

5. تعداد زیاد پاپ آپ ها

یکی دیگر از دلایلی که Pogo Sticking رخ می دهد تعداد بالای پاپ آپ ها می باشد اگر پاپ آپ های زیادی وارد سایت شما شود که این یک امتیاز منفی برای سایت شما به حساب می آید و باعث می شود تا کاربران را کلافه کند و آن ها را از سایت شما خارج نماید.

pogo sticking چیست؟-طراحی وب سایت

افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت

Dwell Time یا زمان ماندگاری در سایت می باشد وقتی شما به همه جزئیات توجه کنید با این روش های گفته شده در بالا می توانید زمان ماندگاری کاربران را در سایت افزایش دهید زمانی که کاربری وارد سایت شما شود و زمان بیش تری را در آن سپری کند به معنای رضایت او از وب سایت شما می باشد.

تفاوت Bounce Rate با Pogo Sticking

در واقع Bounce Rate یا نرخ پرش به درصد بازدید کنندگانی که از وب سایت بازدید می نمایند گفته می شود در واقع به فاصله از زمانی که سایت توسط کاربر باز شود تا زمانی که سایت را ترک کند گفته می شود. در واقع Bounce Rate همیشه بد نیست اما Pogo Sticking همیشه بد است و وجود آن در سایت باعث می شود تا اعتبار سایت در نظر گوگل کاهش پیدا کند.
گوگل از Pogo Sticking بسیار متنفر است و رخ دادن آن به منظور این است که سایت شما به آن صورتی که باید کاربران را جذب نماید مناسب نمی باشد. حتما زود زود سایت خود را چک کنید و تمام صفحات سایت خود را بررسی نمایید تا اگر خطایی در صفحه ای رخ داده باشد به سرعت آن را اصلاح نمایید.