در مقاله ی ورود html به دنیای وب و نقش آن بر طراحی سایت سعی بر این داشتیم که html را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم اما محتوای آن مقاله گنجایش توضیح در مورد تگ های html را نداشت و قصدمان براین شد که در پی ارائه چندین مقاله در حد توان به تشریح تمامی تگ های html بپردازیم. امیدواریم این فرآیند مورد اقبال همگان قرار گیرد. این تگ html دربرگیرنده کدهایی می باشد که می‌توانید با استفاده از آن به صفحات خود عناصرهای مختلفی بیافزایید، توجه داشته باشید که با استفاد از نشانگرهای < > به پیاده سازی موازی این موارد بپردازید. این تگ‌ها به صورت جفت می‌باشند که به تگ اول تگ شروع و تگ دوم نیز تگ پایان می گویند.
یکی از مهمترین تگ‌ها، تگ html می‌باشد که متن بین تگ باز و بسته آن برای توضیح دادن صفحات WEB به کار می‌رود. کل کدهای html شما باید در میان این دو تگ قرار بگیرد. در واقع با استفاده از این به مرورگر می‌گوییم که صفحه مربوطه، صفحه HTML می‌باشد.

html و آشنایی با تگ های آن-طراحی سایت

تگ شروع یا همان تگ HTML را به عنوان اولین تگ با ذکر مثال های واقعی و کاربردی ارائه خواهیم داد.
شما برای ایجاد یک محتوا در درون یک فایل HTML نیاز دارید دستوراتی را به کار ببرید که این دستورات یا این تگ ها، نقش، تصویر، متن و.. را در دنیای وب به عرضه ی نمایش درآورد. در حقیقت شما به عنوان یک طراح سایت در نظر دارید که پروژه طراحی فروشگاه اینترنتی را شروع کنید، بنابراین شما در ابتدا باید یک سند Html برای پروژه مورد نظر ایجاد کنید. به عبارتی می توان گفت که این تگ ریشه ی اصلی همه ی تگ ها می باشد و مانند یک فضای خالی و آماده به کار می باشد.

html و آشنایی با تگ های آن-طراحی وب سایت

برای این کار ابتدا در درون فایل html خود تگی با این عنوان HTML را درج کنید، به این ترتیب که در ابتدای صفحه از این تگ HTML استفاده می شود و قبل از بستن تگ پایان /HTML تمام تگ هایی که برای ایجاد ساختار صفحه ی مورد نظر را نیاز داریم، درج خواهیم کرد و سپس تگ پایان را درج می کنیم. نکته ی قابل توجه این است که وقتی شما قصد دارید یک صفحه HTML ایجاد کنید معمولا با ابزار هایی همانند VSCode کار خواهید کرد که در این ابزار یا ویرایشگر وقتی شما تگی را باز می کنید دیگر نیاز به نوشتن تگ پایان ندارید و خود ویرایشگر، آن را درج خواهد کرد، اما توجه داشته باشید وقتی یک تگ را پاک می کنید تگ متقابل پاک نخواهد شد به عنوان مثال شما یک تگ HTML را برای شروع درج می کنید، ویرایشگر به صورت پیش فرض تگ بسته ی /HTML را درج خواهد کرد اما دقت داشته باشید وقتی همان تگی که درج کرده اید را پاک کنید دیگر تگ پایان آن پاک نخواهد شد و خودمان باید اقدام به پاک کردن آن تگ کنیم.
علامت "/" در پایان همه ی تگ ها قرار دارد /HTML و وجود آن نیز به معنای تگ پایان می باشد و وقتی شما از این نشانگر استفاده کنید در تگ هایتان به این منظور می باشد می خواهید تگ مورد نظر را خاتمه دهید.
حال مرورگر هایی که از این تگ در صفحات شما پشتیبانی می کنند به شرح زیر خواهد بود: Chrome
Safari
IE
Opera
Firefox

html و آشنایی با تگ های آن-سئو سایت

در ادامه ی این فرآیند سعی خواهیم کرد که تگ های مورد استفاده در درون این تگ را مورد بررسی قرار دهیم و بیان کنیم که چه کاربردهایی دارند.