چگونه و به چه دلایل در طراحی سایت فروشگاهی مجوز می گیرند

چگونه و به چه دلایل در طراحی سایت فروشگاهی مجوز می گیرند

چگونه و به چه دلایل در طراحی سایت فروشگاهی مجوز می گیرند


چگونه و به چه دلایل در طراحی سایت فروشگاهی مجوز می گیرند : عموما امروزه با این موضوع مواجه می شویم که فروشگاه های اینترنتی رسمی درآمد بالاتری را نسبت به فروشگاه های موجود در بازارها پاساژها دارند. دلیل آن هم زمان کم مردم برای خرید و گشت و گذار در مراکز خرید است و از این طریق می توانند به راحتی در منزل خود استراحت کنند و خرید خود را انجام دهند.
در گذشته چون اعتماد به چنین فروشگاه هایی وجود نداشت افراد کمتری از طریق اینترنت خرید می کردند   اما امروزه برای فعالیت در این زمینه افراد در زمان طراحی سایت باید به دنبال گرفتن مجوز های آن که نماد الکترونیکی یا ای نماد نام دارد باشند. این نماد یک تاییده و مجوزی از طرف مرکز توسعه و تجارت کشور که زیر مجموعه و وابسته به وزارت صنعت, معدن و تجارت است صادر می شود و فروشگاه اینترنتی که این نماد را داشته باشد مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند.


نماد الکترونیکی چگونه است؟


تمامی طراحی سایت های فروشگاهی باید این نماد را داشته باشند تا در صورت رخ دادن اشتباهی از جانب سایت ها بتوان از این طریق به طور قانونی پیگیر شد. دو نوع نماد دائم داریم, یکی تک ستاره و دیگری دو ستاره.در تک ستاره تمام معیارها بررسی میشود و در دو ستاره هم همین شکل است اما در دو ستاره مرحله ای اضافه با نام گواهی امنیت SSL وجود دارد که باید آن را هم دریافت کنید تا به شم انماد دو ستاره بدهند.برای دریافت آن هم می توانید به سایت نماد اعتماد مراجعه کنید و درخواست خود را اعلام کنید.


فکر می کنید که چرا فروشگاه های اینترنتی به کندی پیشرفت می کنند؟


در گذشته طراحی سایت های فروشگاهی به سادگی پیش می رفت و کمتر به فکر گرفتن نماد ها بودند. اما به دلیل معتبر نبود این فروشگاه ها و تعداد زیاد آنها مشخص نبود که کدامک به دیگری برتری دارند و کاربران از خرید خود پشیمان می شدند. صاحبان فروشگاه ها نیز برای سخت و کند پیشرفتن مراحل دریافت نماد از گرفتن آن پشیمان می شدند. اما به مرور با گسترش فروشگاه های دارای نماد اعتماد ها افزایش یافت و کمی پیشرفت کرد.

تحریر و تنظیم شده در واحد توسعه شرکت طراحی سایت نونگار

ارائه دهنده خدمات طراحی اپلیکیشن موبایل و کلاسهای آموزش طراحی سایت