عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی وب سایت

عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی وب سایت

عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی وب سایت

عوامل بسیاری در تعیین هزینه طراحی یک وب سایت موثر می باشند . طراحی وب سایت استاتیک قطعا نسبت به طراحی وب سایت داینامیک از هزینه کمتری برخوردار می باشد . از عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی سایت می توان به طراحی قالب وب سایت ، امکانات تعاملی با کاربر ، تعداد ماژول ها ، سئو و بهینه سازی وب سایت و ... اشاره داشت .
هزینه طراحی سایت استاتیک و داینامیک :
در طراحی وب سایت داینامیک از نرم افزار CMS برای مدیریت و کنترل محتوا استفاده می شود . این نرافزار امکان مدیریت ، افزودن و ویرایش اطلاعات و مقالات و را به مالک سایت می دهد . در طراحی وب سایت داینامیک امکانات جانبی به صورت ماژولار به هسته اصلی اضافه می گردند . هزینه طراحی داینامیک به قالب طراحی شده و تعداد ماژول ها بستگی دارد . یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی وب سایت داینامیک بروز رسانی دوره ای هسته اصلی نرم افزار می باشد .
در طراحی وب سایت استاتیک صفحات با استفاده از زبان HTMLطراحی می شوند و امکان اعمال تغییرات در محتوا به آسانی وب سایت های داینامیک نمی باشد . هزینه این نوع ازطراحی سایت به تعداد صفحات طراحی شده بستگی دارد . هزینه پایین طراحی سایت استاتیک را در ابتدا ملاک قرار ندهید زیرا با گذشت زمان امکان دارد برای ارتقاء صفحات وب نیاز به پرداخت مبلغی بیش از هزینه طراحی داینامیک داشته باشید .
هزینه hostو دامنه:
دامنه یا نام هاست از موارد دیگری است که در هزینه طراحی وب سایت موثر می باشد . البته قیمت دامنه ناچیز می باشد اما به طور سالیانه می بایست پرداخت شود . هاست یا حجم فضا که در قیمت طراحی وب موثر می باشد به فضایی گفته می شود که بر روی یک سرور به وب سایت شما اختصاص داده می شود . هزینه هاست نیز می بایست به صورت سالیانه پرداخت شود و به عوامل زیر بستگی خواهد داشت :
1. حجم فضا که بر مبنای گیگا بایت یا مگا بایت محاسبه می شود.
2. پهنای باند هاست که بر مبنای گیگا بایت در 1 ماه محاسبه می گردد.
3. میزان و نوع (DataBase)
4. تعداد دامنه های قابل میزبانی
5. نرم افزارهای امنیتی و کاربردی که بر روی هاست نصب شده اند.