باید ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

باید ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

باید ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی


باید ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت طراحی وب سایت برای اینکه بتوانید یک فروش مناسب و ایده ال را تجربه کنید تنها طراحی سایت و داشتن یک فروشگاه اینترنتی کافی نیست بلکه در این زمینه باید پارامتر ها و موارد بسیار زیادی را رعایت کنید تا بتوانید به نتایج مورد نظر خود دست یابید. شاید تنها اولین قدم ایجاد و طراحی سایت با تمامی امکانات و ویژگی ها ی مورد نظر مخاطبان شما باشد. گام دوم رعایت کردن تمامی اصولی است که برای طراحی فروشگاه اینترنتی تعریف شده است و باید به دقت در نظر گرفته و اجرا شوند. این اصول تعریف شده برای استفاده ی راحتتر کلیه افراد از فروشگاه اینترنتی و هم برای سهل نمودن جستجو ها در موتورهای جستجوگر تعریف و ایجاد شده است. زیرا شما باید بتوانید در جستجوهای کاربران در موقعیت و رتبه ی خوبی قرار بگیرید تا بتوانید با رقبای خود به رقابت بپردازید. گام نهایی در حقیقت شناساندن فروشگاه تان و امکانات و قابلیت های ان به مخاطبان است و بدون این اقدام نخواهید توانست موفقیت چشم گیری در این بازار داغ و پر رغابت داشته باشید.

نکاتی که باید در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی رعایت کنید

دسته بندی مناسب کالاها و محصولات
سعی کنید دسته بندی هایتان در نهایت نظم و ارتباط و هماهنگی با یکدیگر قرار بگیرند و کاربران در راحتترین شکل ممکن و تنها با چهار کلیک به محصولات مورد نظرخود دسترسی داشته باشند. همچنین برخی فیلتر هارا نیز برای کاربران ایجاد کنید تا کاربران بتوانند محصولات مورد نظر خود را از نظر رنگ و شکل و اندازه و ... تنظیم نمایند.

کاربری راحت و اسان در طراحی سایت

یک فروشگاه اینترنتی علاوه بر اینکه دارای حجم بسیار بالایی از اطلاعات و همچنین محصولات مختلف است اما باید دارای نظم و راحتی و سهولت در کاربری برای مخاطبان باشند. زیرا در غیر اینصورت و در صورت پیچیدگی بسیار بالای سایت شما برای مخاطبان بعد از مدت کوتاهی کاربران اقدام به خروج از فروشگاه اینترنتی شما خواهند داشت.

انتخاب تصاویر مناسب در طراحی سایت

برای اینکار پیشنهاد ما به شما این است که از یک عکاس حرفه ای برای عکاسی از محصولات خود استفاده کنید زیرا هرچه محصولات شما دارای تصاویر با کیفیت تری باشند مشتریان بیشتر برای اقدام به خرید از شما ترغیب خواهند شد.
نمایش به موقع پاپ آپ
سعی کنید به موقع و به اندازه از پاپ اپ ها استفاده کنید. زمانی که کاربران به سایت شما وارد می شوند انها را با حجم انبوهی از صفحات پاپ اپ سردرگم نکنید زیرا مشاهده شده که در چنین موقعیتی اکثر کاربران ترجیح می دهند که از چنین سایتی به سرعت خارج شوند.
ایجاد امنیت برای خرید مشتری
درج نماد اعتمادالکترونیک امروزه بسیار باعث اعتمادسازی برای مخاطبین خواهد شد به همین جهت پیشنهاد ما این است که حتما این نماد را در فروشگاه اینترنتی خود درج نمایید تا باعث اسودگی خاطر مخاطبین از انجام خرید انها شوید.
در نظر گرفتن و اعمال برخی تخفیفات
اعمال این تخفیفات برای برخی از خرید ها باعث می شود که کاربر به سایت شما علاقه مند شود و به طور مرتب به سایت شما مراجعه نماید تا از کالاهایی که شامل تخفیفات شده اند مطلع گردد و درصورت نیاز اقدام به خریدهای بعدی نیز نماید.در حقیقت چنین تخفیفاتی می تواند باعث افزایش هرچه بیشتر مشتریان فروشگاه اینترنتی شما گردد.