گوگل در حال بررسی روش‌های مخفی کردن قسمت‌هایی از URL وب سایت در نوار آدرس است تا اینکه فقط نام دامنه را نشان دهد. این بروزرسانی ممکن است به زودی در نسخه بعدی کروم (نسخه 85) اعمال شود. اما اینگونه نیست که شما کلا به آدرس کامل دسترسی نداشته باشید، چرا که کاربران می توانند با کلیک بر روی نوار آدرس مسیر کامل URL را مشاهده کنند. دیگر تغییر مربوط به پنهان شدن کل URL است زمانیکه کاربر مشغول به تعامل با صفحه می‌شود. این تغییر یک تغییر نسبتاً قابل ملاحظه از آنچه کاربران عادت دارند هنگام مرور با کروم بر روی دسکتاپ مشاهده می‌کنند، است. در حال حاضر ، کروم بیشتر مسیر URL صفحه وب را نشان می دهد، اگرچه پیشوندهایی مانند "HTTP / HTTPS" و "www" را پنهان می کند. به زودی، این فقط به نمایش نام دامنه و پسوند دامنه کاهش می‌یابد. در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد که چرا ممکن است گوگل این کار را انجام دهد.

امنیت

در گذشته، یک مهندس نرم افزار گوگل اظهار داشت که نشان دادن URL به صورت کامل در نوار آدرس ممکن است در واقع تشخیص اینکه آیا یک سایت قانونی است یا نه را دشوارتر کند. استدلال این است که نشان دادن یک URL کامل ممکن است مهمترین بخش URL که نام دامنه است را خدشه دار کند. ، نام دامنه برای دانستن چگونگی امنیت سایت بسیار مهم است.

ثبات

تعدادی از نسخه‌های فعلی مرورگرهای وب مسیر کامل URL نمایش نمی‌دهند. پس ممکن است گوگل با این بروزرسانی بخواهد مرورگر خود را مثل ظاهر رقبا کند. به عنوان مثال، Safari مسیر کامل URL را پنهان می‌کند اما با شروع یک تعامل با یک صفحه ، نوار آدرس کامل را مخفی نمی‌کند.با این حال، URL کامل در مورد Safari قابل دسترسی نیستند.

لازم به ذکر است که گوگل این به‌روزرسانی خاص را به طور عمومی تأیید نکرده است.