الگوریتم‌های گوگل موارد مربوط به طراحی سایت‌ها را بررسی کرده و آن‌ها را با توجه به استانداردهای تعیین شده توسط گوگل امتیاز مناسبی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. اگر طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شرکتی از همه قوانین گوگل پیروی کرده باشند الگوریتم‌های گوگل نیز رتبه عالی را به آن‌ها داده و در اولویت گوگل قرار می‌دهند که در نتایج جستجوی افراد ظاهر می‌شوند، این کار منجر به پیشرفت کسب و کار مورد نظر می‌شود.
یکی از جدیدترین ابزاری که در گوگل وجود دارد ریچ کاردز Rich Cards می‌باشد ریچ کاردز یا کارت‌های غنی شکل پیشرفته ریچ اسنیپت Rich Snippet می‌باشد که در زیر منوی Search Appearance به نوعی نمایش جدیدی اطلاق می‌شود که در مرورگرهای موبایل برای دستور غذا و فیلم فعال می‌باشد.
اگر نتایج را بررسی کنید متوجه می‌شوید که قبلا وجود متن‌ها در صدر نتایج‌ها قرار گرفته اما رفته رفته در کنار این متن‌ها وجود تصاویر کوچک هم باعث شده تا در نتایج افراد ظاهر شوند. زمانی که شما نتیجه‌ای را در صفحات نتایج جستجو بررسی کنید مشاهده می‌نمایید که علاوه بر نمایش عنوان و متا دسکریپشن توضیحی که در پایین عنوان قرار می‌گیرد موارد دیگری مانند نقد و بررسی آن مانند قیمت تعداد امتیازی که از کاربران گرفته و همچنین موجود بودن کالا در انبار به صورت خلاصه به نمایش در می‌آید. برای امتحان کردن این موضوع هم می‌توانید خودتان یک موردی را در کادر جستجو قرار دهید و به جستجوی آن بپردازید.
همانطور که گفتیم ریچ کاردز مورد پیشرفته ریچ اسنیپت می‌باشد در جستجوی موبایل خود می‌توانید یک موردی را قرار دهید و شاهد ریچ کارد در آن باشید. ریچ کاردزها برای دسته بندی بهتر محصولات مناسب می‌باشد که می‌توان به دسته‌هایی تقسیم‌بندی کرد که عبارتند از: فیلم، مقالات، سریال‌های تلویزیونی، نقد و بررسی کتاب‌ها، رویدادها و اتفاقات.
برای فعال کردن ریچ کاردزها می‌توانید به پنل Google Webmaster Tools بروید سپس در منوی Search Appearance منوی Rich Cards را فعال کنید. برای دسته بندی مطالب می‌توانید با دو روش آن‌ها را دسته بندی کنید پس از فعال کردن آن باید چند روزی صبر کنید تا طراحی سایت شما توسط ربات‌های موتور جستجو بررسی شود. مورد دیگری که شما باید آن را هم بررسی کنید تا خیال خود را از طراحی سایتتان راحتی کنید اطمینان از دسترسی ربات‌ها به سایت شما می‌باشد برای چک کردن این مورد می‌توانید با رفتن به بخش Crawl در وبمستر تولز Fetch As Google را چک کنید.
روش اول که باید دانش برنامه نویسی را داشته باشید که به Google Structured Data Testing معروف است. در روش دوم که در این بخش نیازی به دانش برنامه نویسی نیست می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید به Data Highlighter معروف می‌باشد.

Rich Cards چیست؟-طراحی سایت

ریچ اسنیپت چیست؟

در واقع به کدهایی که برای توصیف و اطلاعاتی برای نشانه گذاری طراحی وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ریچ اسنیپت گفته می‌شود در واقع کار ریچ اسنیپت‌ها این است تا به موتورهای جستجو کمک کند تا به راحتی موضوع محتوا را درک کنند ریچ اسنیپت‌ها جزئی از ریچ انسرها Rich Answerها هستند که به این Rich Answerها Rich Cards هم گفته می‌شود. یکی از مهمترین دلیل‌های پدید آمدن از آن‌ جایی که افراد بیش تر وقت خود را با موبایل و طراحی اپلیکیشن ها سر می‌کنند و روز به روز در حال افزایش می‌باشد به همین منظور گوگل به معرفی این ابزار ریچ کاردز پرداخت تا نتیجه‌های جذاب‌تری را در صفحات اول گوگل برای کاربران پدید آورند. ریچ اسنیپتهای مختلفی وجود دارد که ما در این بخش برخی از ریچ اسنیپت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

اسنیپت اشخاص Person

زمانی که نام شخص معروفی را در گوگل جستجو می‌کنید اطلاعات کامل آن فرد برای شما ظاهر می‌شود که تصویر او هم در کنار بیوگرافی قرار داده شده که آن از موارد ریچ اسنیپت می‌باشد.

اسنیپت محصولات Product

یکی دیگر از موارد اسنیپت، محصولات می‌باشد زمانی که شما نام محصولی را در گوگل جستجو می‌کنید مشخصات محصول مانند قیمت محصول و... را به همراه تصویر کوچک آن برای شما نمایش داده می‌شود.

اسنیپت ویدیو Videos

این اسنیپت نیز برای نمایش جستجوی ویدیوها به کار می‌رود زمانی که شما به جستجوی محتوای ویدیویی می‌باشید ویژگی‌های آن محتوا مانند شرکت سازنده، نام سازنده، مدت زمانی که این ویدیو دارد و خیلی از موارد را برای شما نشان می‌دهد.

عوامل مهم در شناسایی سایت تاثیر ریچ کاردز بر سئو سایت

سئو سایت یکی از مهمترین بخشی است که صاحبان طراحی سایت باید به آن اهمیت دهند و همه کارهای خود را در مسیر بهتر شدن سئو و بهینه سازی سایت خود انجام دهند. ریچ کاردزها یکی از آن موارد مهمی می‌باشند که تاثیر بسیاری در سئو و بهینه سازی طراحی سایت مورد نظر دارد با وجود این مورد باعث می‌شود تا کاربران جذب طراحی وب سایت مورد نظر شوند با نمایش دادن اطلاعات مفیدی از سایت کاربران می‌توانند به راحتی تصمیم بگیرند که به کدام یک از طراحی سایت‌ها بروند و از محصولات و خدمات آن استفاده کنند. به همین منظور حتما این مورد را در طراحی سایت خود فعال کنید.

طرز اضافه کردن ریچ اسنیپت به محتوا در وردپرس

اگر ساخت سایت شما با وردپرس انجام شده می‌توانید به راحتی با استفاده از افزونه‌های مختلف آن را به محتوای خود اضافه کنید پلاگین‌های All in One، پلاگین Schema App Structured Data، پلاگین WPSSO schema json ld، پلاگین wp structuring markup و...