در این مقاله سعی داریم ۴ تا از اسکنرهای برتر و معروف بهینه سازی سایت را مورد بررسی قرار دهیم به همین منظور این مقاله ممکن است کمی فنی باشد اما اگر برنامه نویس نیستید زمانی می توانید از این امکان استفاده کنیدکه با توسعه دهنده خود مشورت کنید.
مروری بر این ابزارها:
• Security Headers
• SSL Test
• Mail Tester
• Structured Data Testing Tool

Security Headers

۴ اسکنر برتر برای بهینه سازی وب سایت-طراحی سایت

این شاید یکی از ابزارهای مورد علاقه همه باشد که عناوین امنیتی HTTP را تجزیه و تحلیل می کند. برخی از آنها مانع از حملات XSS می شوند، برخی دیگر از بارگیری وب سایت شما در iframe توسط وب سایت های مخرب دیگر جلوگیری می کنند. بسیاری از اسکنرها روی SEO یا عملکرد آن متمرکز هستند. در حالی که امنیت اغلب فراموش می شود. اعتقاد بسیاری در عملکرد این ابزار در این است که ضمن ارزیابی کیفیت وب سایت، مهارت توسعه دهنده را در هنگام مراقبت از این عناوین نشان می دهد.
درضمن به خاطر داشته باشید مخصوصا زمانی که امنیت وب سایت شما که در حال توسعه می باشد می تواند به چالش کشیده شود در حالی که برخی از عناوین مانند Content-Security-Policy می توانند منبع ناامیدی شوند. به عنوان مثال، وقتی تیم بازاریابی شما از Google Tag Manager استفاده می کند و نمی تواند بفهمد که چرا اسکریپت بارگذاری نمی شود.

SSL Test From SSL Labs

۴ اسکنر برتر برای بهینه سازی وب سایت-طراحی وب سایت

این واقعیت که همه باید از اتصالات ایمن استفاده کنند در سال 2020 دیگر نیاز به توضیح ندارد. مرورگرهای مدرن، وب سایت های فاقد گواهی را به عنوان خطر و ناامن بودن محسوب می کنند و آن ها را با برچسب نامن علامت گذاری می کنند با این حالی که می توان گفت همه ی وب سایت ها دارای امنیت می باشند هنوز راهی برای تشخیص یک وب سایت کاملا خوب وجود ندارد. این ابزار در حقیقت وب سایت شما را از دو اتصال ipv4 و ipv6 اسکن می کند چند نکته برای بدست آوردن نمره A+ وجود دارد که به شرح زیر می باشد:
• استفاده از وب سرور بروز
• استفاده از پرونده CAA در وب سایت
• استفاده از پروتکل Https

Mail Tester

سئو سایت-۴ اسکنر برتر برای بهینه سازی وب سایت

فراموش کردن اینکه آیا وب سایت به درستی ایمیل ارسال می کند می تواند عواقب جدی داشته باشد این امر منجر به ایمیل هایی می شود که توسط گوگل به عنوان مخرب برچسب گذاری شده اند و درنهایت به عنوان هرز نامه شناخته می شوند و یا اصلا تحویل داده نمی شوند. براساس تجربه توسعه دهندگان بهترین شرکت طراحی سایت نونگار پردازش رسیدگی به شکایات کاربران در مورد عدم دریافت ایمیل یکی از آزار دهنده ترین کارها برای یک توسعه دهنده است زیرا هنگام دسترسی به صندوق ورودی شخصی, اشکال زدایی از آن دشوار است، بنابراین بهتر است آن را به درستی تنظیم کنید. این سرویس به شما در این امر کمک می کند فرآیند کار به این شکل می باشد که شما یک ایمیل به یک آدرس ایمیل ویژه ارسال می کنید و آنها به شما می گویند آیا مشکلی در آن وجود دارد یا خیر. به سوابق SPF ، dmarc ، DKIM فکر کنید. همچنین می توانید بررسی کنید که آیا در لیست سیاه برخی از ارائه دهندگان قرار دارید یا خیر. چند نکته اضافی :
از SMTP استفاده نکنید زیرا یک پروتکل کند و ناکارآمد است. از سرویس هایی مانند Mailgun ، Postmark یا SendGrid استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که همیشه برخی از روزهای دوره نگهداری را برای پیگیری مشکلات صرف می کنید.
هرگز ایمیل وب سایت را از همان دامنه ارائه دهنده واقعی خود ارسال نکنید. از دامنه فرعی استفاده کنید.
این سرویس اغلب توسط بازاریابانی که دسته ای از خبرنامه ها را ارسال می کنند استفاده می شود, اما ایمیل های معاملاتی یک وب سایت باید مطابق با همان قوانین باشد بنابراین سعی بر استفاده از این سرویس را داشته باشید.

Structured Data Testing Tool

طراحی اپلیکیشن-۴ اسکنر برتر برای بهینه سازی وب سایت

این ابزار را به عنوان ابزار آخر و به عنوان یک ابزار سئو سایت یا SEO از گوگل می باشد. حتی اگر ماشین های جستجو در درک مطالب بسیار بهتر شده باشند، شما هنوز هم باید به آنها کمک کنید. ممکن است در کار با این اسکنر به دو چالش برخورد کنید:
1 – عدم وجود داده های ساختاری
2 – عدم اعتبار
رفع چالش دوم بسیار ساده می باشد. در حقیقت این ابزار به شما می گوی دقیقا باید چه کاری را انجام دهید نکته ای که وجود دارد و بسیار سخت تر از موارد گفته شده می باشد این است که چه زمانی از این اسکنر باید استفاده کنیم. در حقیقت این ابزار ساختار کدهای نوشته شده شما را بررسی خواهد کرد و اگر نکات مربوط به داده های ساختاری رعایت نشده باشند پیغام های مربوطه را صادر می کند.