همانطور که مطلع هستید ما در دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات زندگی می‌کنیم که روز به روز این دنیای تکنولوژی رو به پیشرفت می‌باشد. در سال های اخیر شاهده به وجود آمدن هوش مصنوعی هایی شدیم که تغییرات بزرگی را در زندگی همه افراد ایجاد کرده که منجر به صرفه جویی در زمان‌های افراد کرده است. گوگل در سال 2018 در کنفرانسی از سرویس جدید خود هوش مصنوعی رونمایی کرد که می‌توانست صدای انسان را تقلید کند.
گوگل دوپلکس همانند یک انسان می‌باشد و در کارهایی مانند قرار ملاقات گذاشتن و... کسب و کارهایی که با مشتریان با تلفن در ارتباط هستند بسیار مناسب است. برخی کسب و کارهایی هستند که مشتریان باید از قبل وقت بگیرند و به آن جا مراجعه کنند مانند آرایشگاه، مطب دکتر و... که در این صورت گوگل دوپلکس می‌تواند بهترین گزینه باشد.
این تکنولوژی به کاربران امکان دریافت اطلاعات را بدون داشتن اینترنت را می‌دهد کارهای مختلفی را با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید انجام دهید برای مثال ممکن است شما بخواهید تا از ساعت کاری یک فروشگاه مطلع باشید اما نمی‌توانید آن را در طراحی سایت مورد نظر پیدا کنید یا ممکن است بخواهید از موجودی محصولی در طراحی سایت فروشگاهی مطلع شوید که با استفاده از این روش گوگل دوپلکس Google Duplex می‌توانید به راحتی از پس همه این کارها بربیایید.
زحمات بسیاری پشت این برنامه هوش مصنوعی کشیده شده است و اگر آن را مشاهده نمایید میبینید که تن صدا، آواها و حتی حروف‌های اضافی که به کار رفته می‌شود بسیار با انسان‌ها شباهت دارند. در واقع به راحتی می‌تواند کارهای یک منشی را حتی فراتر از آن در مدت زمان کوتاهی به راحتی انجام دهد. این تکنولوژی به قدری قدرتمند می‌باشد حتی وقتی کسی با آن ربات صحبت می‌کند متوجه تفاوت آن با انسان معمولی نمی‌شود.

وظیفه گوگل دوپلکس Google Duplex چیست؟

وظیفه اصلی گوگل دوپلکس این است تا برخی از کارهای شما را مدیریت کند و از مشغله‌های شما کم کند. برخی افراد به قدری سرشان شلوغ است که به اصطلاح وقت سر خاراندن هم ندارند با پدید آمدن این تکنولوژی کارهای افراد پر مشغله را راحت کرده یعنی می‌تواند به راحتی از طرف فرد تماس بگیرد قرار مربوطه را فیکس کند. زمانی که شما به Google Assistant بگویید که می‌خواهید در عصر پنجشنبه ساعت 9 به رستوران بروید در این جا گوگل دوپلکس وارد عمل می‌شود با تماس به رستوران مورد نظر به رزرو میز می‌پردازد.

گوگل دوپلکس Duplex Google چیست؟-طراحی سایت

تاثیر گوگل دوپلکس بر سئو

این تکنولوژی به صورت مستقیم به سئو و نتایج طراحی وب سایت تاثیر نمی‌گذارد. اما لازم به ذکر است که برای داشتن طراحی سایتی که از سئوسایت عالی برخوردار باشد حتما باید به همه عوامل آن توجه کنید که یکی از آن ها ایجاد محتوای مفید می‌باشد محتوایی که از کیفیت بالایی بهره مند شود و کاربران از آن رضایت کاملی داشته باشند. با پیچیده‌تر شدن این نتایج محتوا پیش از پیش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد که صاحبان طراحی سایت شرکتی یا فروشگاه اینترنتی آنلاین باید به آن توجه کنند.

این تکنولوژی برای چه کسانی مفید است؟

توجه کنید که این تکنولوژی برای افرادی که مشکل شنوایی دارند بسیار مناسب است که با این تکنولوژی می‌توانند با افراد دیگر به گفتگو بپردازند همچنین با به وجود آمدن این تکنولوژی موانع‌ هایی که ممکن است برای شما در سفرتان پیش بیاید حل شده برای مثال اگر شما به کشور دیگری سفر کرده باشید و با زبان آن جا آشناییتی نداشته باشید با استفاده از تکنولوژی می‌توانید زبان گوگل مورد نظر را به زبان آن کشور تغییر دهید گفته‌های شما را به زبان مربوطه تبدیل کند.
گوگل دوپلکس این گونه عمل می‌کند فرض کنید شما زمانی که شما با جستجوی گوگل نقشه شغل مورد نظر خود را پیدا می‌کنید می‌توانید با صاحب آن شغل تماس بگیرید و کار مورد نظر خود را پیش ببرید. این فناوری برای عموم افراد در دسترس نمی‌باشد و در آینده نه چندان دور می‌توان همه افراد از این تکنولوژی بهره مند شوند.
زمانی که شما از این هوش مصنوعی بهره مند هستید که با افراد دیگر در ارتباط می‌باشد باید توجه کنید تا همه رفتارهای این ربات بر اصول اخلاقیپیش رود. آیزاک آسیموف سه قانون را برای این ربات‌ها بیان کرد اولین قانون این است که یک ربات نباید به هیچ عنوان به انسان‌ها آسیب برساند دومین قانون به این صورت است که ربات‌ها باید از دستورات افراد پیروی کنند و سومین قانون هم به این صورت است که ربات ها باید از خود مراقبت کنند تا مشکلی را برای خود پیش نیاورند.

گوگل دوپلکس سازگاری بهتری را با گوشی‌های همراه دارد

روز به روز به کاربران موبایلی افزوده می‌شود و از طرفی دنیای طراحی اپلیکیشن نیز از اهمیت بالایی برخوردار شده است. از آن جایی که افراد بیش‌تر کارهای خود را با استفاده از گوشی‌های خود انجام می‌دهند که در این صورت مشاهده می‌شود که گوشی‌های همراه سازگاری بالاتری را با این تکنولوژی دارد چرا که برای رزرو رستوران و موارد دیگر از این تکنولوژی استفاده می‌کنند به همین منظور گوگل در تلاش است تا این خدمات دوپلکس را با گوشی‌های هوشمند در دسترس قرار دهد.