همانطور که در مقالات گذشته نیز ذکر کردیم، انتشار مقالات پی در پی و در رابطه با کنسول جستجوی گوگل، را در اولویت قرار داده ایم. شایان ذکر می باشد که طراحی سایت را می توان نیمی از راه در حوزه ی ساخت سایت دانست، در حالی نیمی از راه سئو سایت می باشد و باید این فرآیند را طی نمود تا بتوان در رتبه های بالای تجارت قرار گرفت. حال با معرفی برگه (تب) های وب مستر سعی براین داریم تا مقالاتی مفید را دراین زمینه ارائه دهیم حال به سراغ تشریح عنوان مقاله خواهیم رفت.
قطعه بررسی گزیده کوتاه از یک مرور یا رتبه بندی از طراحی سایت است، که معمولاً به طور متوسط از امتیازات ترکیبی از بسیاری از بازبینی ها است. این یکی از پرکاربردترین انواع داده های ساخت یافته در وب است که میلیون ها وب سایت برای بسیاری از انواع محتوا مانند کتاب، فیلم، رویداد، محصول و موارد دیگر از آن استفاده می کنند. هنگامی که گوگل علامت گذاری معتبر برای بررسی ها یا رتبه بندی ها را پیدا می کند، ممکن است نتیجه ای غنی از ستاره ها و سایر اطلاعات خلاصه را نشان دهد.
همانطور که در عکس های زیر نشان داده شده است، این نتیجه غنی می تواند مستقیماً در نتایج جستجو یا به عنوان بخشی از پانل Google Knowledge ظاهر شود.امروزه گوگل پشتیبانی از قطعه های بررسی را در کنسول جستجوی گوگل، از جمله گزارش های جدید، برای کمک به شما در یافتن هر گونه مشکل در اجرای خود و نظارت بر چگونگی بهبود عملکرد این نوع نتایج غنی، اعلام می کند. همچنین می توانید از آزمون Rich Results Test استفاده کنید تا URL های موجود خود را مرور کرده یا کد نشانه گذاری خود را قبل از انتقال به مرحله تولید، اشکال زدایی کنید.

گزارش review snippets در وب مستر-طراحی سایت

گزارش review snippets

برای کمک به صاحبان سایت در استفاده بیشتر از بررسی های خود، گزارش جدیدی از بررسی در حال حاضر در Search Console برای سایت هایی که داده های ساختاری یافته بررسی یا رتبه بندی را اجرا کرده اند، وجود دارد. این گزارش به شما امکان می دهد خطاها، هشدارها و صفحات معتبر را برای علامت گذاری در سایت خود مشاهده کنید. علاوه بر این، اگر مشکلی را برطرف کنید، می توانید از گزارش برای تأیید اعتبار آن استفاده کنید، این فرآیندی را شروع می کند که گوگل صفحات آسیب دیده شما را دوباره بازیابی می کند.
گزارش عملکرد کنسول جستجو اکنون به شما امکان می دهد با استفاده از فیلتر جدید ظاهر جستجو "بررسی قطعه" ، عملکرد بررسی و رتبه بندی صفحات مشخص شده در جستجوی Google و Discover را مشاهده کنید. این بدان معناست که شما می توانید تعداد بازدیدها، کلیک ها و نتایج CTR صفحات قطعه بررسی خود را بررسی کرده و عملکرد آنها را بررسی کنید تا نحوه روند آن ها را برای هر یک از ابعاد موجود درک کنید.
این گزارش همانند گزارشات دیگر در قالب دو بخش اطلاعاتی را درمورد سایت مدنظرمان خواهد داد. این اطلاعات شامل بخش نموداری و بخش جدولی می باشد.

بخش نمودار review snippets

سه زیربخش اصلی وجود دارد: Error، Wraning و Valid که توضیح مختصر ومفیدی را برای هر کدام در زیر ارائه داده ایم:
Error: در این بخش خطاهای مربوط به کدهای ما را نمایان می کند خطاهایی که باعث افت رتبه ی ما در گوگل می شود.
Warning: این بخش هشدارهایی در مورد کدهای ما می دهد اما در کل وجود این هشدار ها تاثیر چندانی در روند کار نخواهند داشت.
Valid: در این بخش اعتبارات مربوط به سایت را می توانیم مشاهده کنیم.

گزارش review snippets در وب مستر-طراحی وب سایت

بخش جدول جزئیات review snippets

در بخش Details: می توانیم جزئیات مربوطه را مشاهده کنیم. و با کلیک بر روی ردیف جزئیات می توانیم موارد مربوط به ردیف جزئیات را نمایان سازیم.در حقیقت با کلیک بر روی ردیف جزئیات وارد بخش کامل جزئیات خواهیم شد و توانایی این را داریم که با بررسی کردن URL مد نظر کدهای بررسی شده را مشاهده کنیم. در بالای سمت راست این بخش می توانیم با مشاهده علامت فیلتر تمامی گزینه های نمایش اطلاعات را فیلتر کنیم که از این موارد می توان به Status، Validation، Type و... اشاره داشته باشیم.

گزارش review snippets در وب مستر-سئو سایت

با هاور شدن بر روی ردیف جدول می توان بررسی URLمورد نظر را مشاهده کرد و با کلیک بر روی آن URL مورد نظر را بررسی کرد . اگر اطلاعات به نمایش در آمده برای تاریخ های گذشته می باشد می توانید همانطور که در شکل می بینید با کلیک بر روی TEST LIVE URL به طور زنده و در زمان وقت، بررسی را دوباره انجام داد تا بتوان بروزرسانی URL را به اتمام رساند چرا که این امکان وجود دارد که اگر خطاهایی را در مورد خود متوجه شد را اعلان سازی کنند.