چکیده:

جدیدترین برنامه شبکه های اجتماعی که باید داشته باشید Clubhouse نام دارد. این یک برنامه فقط برای آیفون است که به شما امکان میزبانی و پیوستن به مکالمات صوتی با سایر کاربران را می دهد.
تابستان سال گذشته، برنامه رسانه های اجتماعی Clubhouse فقط چند هزار کاربر داشت، عمدتا کارگران فناوری Silicon Valley و سرمایه گذاران خطرپذیر که می خواستند در طی همه گیر شدن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. امروزه میلیون ها کاربر دارد که ارزش تقریبی آن 1 میلیارد دلار است. ایلان ماسک و مدیر اجرایی تسلا اخیراً و مارک زاکربرگ رئیس فیس بوک نیز اخیراً در کلاب هاوس ظاهر شدند و چنان هیاهویی ایجاد کردند که پلت فرم تقریباً خراب شد.
هنوز هم مطمئناً وقتی با فیس بوک، توییتر و اینستاگرام مقایسه می شود به اصطلاح، یک شبکه کوچک شناخته می شود. اگر در مورد آن چیزی شنیده اید و می خواهید بدانید که این هیاهو چیست، شما را به ادامه مقاله دعوت میکنم.

کلاب هاوس چیست؟-طراحی سایت

برنامه Clubhouse چیست؟

یک برنامه شبکه اجتماعی که به مردم امکان می دهد در اتاق های گفتگوی صوتی جمع شوند و در مورد موضوعات مختلف، ورزش، سلامتی و یا هنر بحث کنند. اتاق ها معمولاً به دو گروه تقسیم می شوند: کسانی که در حال صحبت هستند و کسانی که در حال گوش دادن هستند. شرکت کنندگان می توانند لیستی از همه کسانی را که در یک مکالمه هستند مشاهده کنند و تعداد آنها گاهی اوقات به هزاران نفر می رسد. برخلاف توئیتر، کلاب هاوس یک بستر سلسله مراتبی بسته است. یک مجری نظارت بر بحث ها را انجام می دهد و توانایی این را دارد که کسی را صدا کند یا بی ادبی را بیرون کند. علاوه بر "کلوپ ها" که براساس موضوع مرتب شده اند، دو یا چند کاربر می توانند به هم بپیوندند و اتاق گفتگوی خود را راه اندازی کنند.
این برنامه بهار سال گذشته توسط دو پیشکسوت صنعت فناوری ، پل دیویسون و روهان ست رونمایی شد. نمونه اولیه آنها از یک برنامه پادکست شباهت زیادی به پخش داشت، بنابراین آنها ویژگی اضافه کردند که به کاربران اجازه می دهد به مکالمه بپیوندند. Clubhouse با مشارکت مخاطبان به یک پادکست تشبیه شده است. نسخه 2021 پیام رسان فوری AOL ؛ و یک خط مهمانی به سبک قدیمی.

درباره کلاب هاوس

اگر طی دو هفته گذشته در شبکه های اجتماعی گشت و گذار می کردید، احتمالاً کلمه جدیدی را شنیده اید: Clubhouse. این پلتفرم جدید به کاربران امکان می دهد افراد بدون نیاز به تجهیزات زیاد، در زمان واقعی گپ بزنند، داستان ها را به اشتراک بگذارند، همکاری کنند و با استفاده از صدای خود از یکدیگر ایده بگیرند.
این رسانه احساس واقعی را از رسانه های اجتماعی خارج می کند و آنچه را که همیشه در مورد رسانه های اجتماعی دوست داشتیم و از دست می دادیم، جنبه های اجتماعی، برای ما باقی می گذارد. ممکن است مقاله تاثیر سوشیال سیگنال در سئو طراحی سایت نیز برایتان مفید باشد.

نحوه استفاده از برنامه Clubhouse

در حالی که سیستم عامل های شبکه های اجتماعی می آیند و می روند و افراد مشهور و غول فناوری در سیستم عامل های دیگر حضور دارند، کلاب هاوس تمام نشانه های چرخش بازاریابی در شبکه های اجتماعی را همانطور که می دانیم نشان می دهد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا Clubhouse می تواند پلتفرم اصلی بعدی رسانه های اجتماعی باشد:
1. این برنامه امکان ارتباط و تعامل با متخصصان خارج از صنعت یا جایگاه شما را فراهم می کند.
2. الگوریتم های معمول شبکه های اجتماعی که به مردم کمک می کنند اتاق های پژواکی را در سیستم عامل های دیگر ایجاد کنند، با اتاق های خودجوش پر از گپ های بی درنگ در موضوعات مختلف جایگزین می شوند.
3. تمرکز بیشتر بر روی مکالمات با ارزش بالا است تا محتوای تولید شده.
4. بیش از همه، Clubhouse در نهایت فاکتور دیگری را که سیستم عامل ها تا حد زیادی نادیده می گیرند، وارد رسانه های اجتماعی می کند: صوت. در حالی که سایر سیستم عامل ها بر روی رسانه های تصویری و نوشتاری (مانند زیرنویس ها ، تصاویر و فیلم ها) تمرکز دارند ، کلاب هاوس تمرکز خود را به یک قالب فقط صوتی تغییر می دهد.

کلاب هاوس چیست؟-طراحی وب سایت

نقطه عطف کلاب هاوس

پس از چند دقیقه پیوستن به برنامه و پیمایش در اطراف، ذهن شما مملو از گزینه هایی برای استفاده از Clubhouse برای شبکه سازی، افزایش اقتدار یا گسترش دانش شما خواهد بود. مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی اهمیت این موضوع را بیان می کند.
• انجمن سازی برای مربیان
در حالی که برنامه Clubhouse هنوز در بتا خصوصی است، ممکن است نتوانید کل جامعه خود را وارد برنامه کنید. اما هنگامی که برنامه برای عموم باز می شود، Clubhouse به مکانی جدید و جدید برای ایجاد جامعه شما تبدیل می شود و راهی جدید برای تعامل و ارتباط با آنها ایجاد می کند. علاوه بر این، هنگامی که با سایر اعضای Clubhouse ارتباط برقرار می کنید و با آنها ملاقات می کنید، متوجه خواهید شد که آنها به طور طبیعی شما را در کانال ها و انجمن های دیگر شما دنبال می کنند.

• ایجاد انجمن برای رویدادهای مجازی
سال 2020 شاهد افزایش رویدادها و اجلاس های مجازی بودیم ، اما با این وجود نگرانی ها و هزینه های مربوط به حریم خصوصی برای جلب حضور شرکت کنندگان در یک محیط زنده همراه بود. Clubhouse یک انجمن صمیمی و منحصر به فرد را در قالب یک باشگاه ارائه می دهد که می تواند برای شرکت کنندگان و مجالس مجالس و حتی حضوری رابط برقرار کند و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

جمع بندی

در هر دوره یک شبکه اجتماعی قدرتمند معرفی می شود و بسته به استقبال کاربران قوت میگیرد در حال حاضر نظر کاربران در خصوص کلاب هاوس 50 50 بوده و نمی توان به طور صد در صد عنوان کرد این پلتفرم محبوبیت خود را نزد کاربران پیدا کرده است و یا کاملا از طرف کاربران رد می شود.