شبکه‌های اجتماعی یکی از فضاهایی می‌باشد که افراد در آن به فعالیت می‌پردازند و بیش‌تر اوقات فراغت خود را در آن می‌گذرانند. یکی از پر طرفدارترین شبکه‌ها اینستاگرام می‌باشد که افراد با قرار دادن تصاویر و ویدیوها آن‌ها را به دوستان خود به نمایش می‌گذارند. از طرفی هم این فضاها می‌تواند برای کسب و کارها و کسانی که به فروشگاه اینترنتی آنلاین می‌پردازند بهترین فضا باشد و صاحبین مشاغل با ایجاد صفحات کاری خود به افراد خدمات و محصولات خود را معرفی کنند.
در اینستاگرام بسیاری از طراحی سایت املاک، طراحی سایت بیمه و طراحی سایت خبری و...‌ را مشاهده می‌کنیم که در صفحه اینستاگرام دارای صفحه کاری می‌باشند و از این طریق به جذب کاربران زیادی پرداخته‌اند. همچنین طراحی سایت دیجی کالا که یکی از معروف‌ترین طراحی سایت‌های فروشگاهی می‌باشد نیز در اینستاگرام هم از جایگاه خوبی برخوردار است و بسیاری از افراد نیز از طریق اینستاگرام با آن آشنا شده‌اند.
اگر برای اولین بار این اپلیکیشن را در موبایل خود نصب کرده‌اید با ما همراه باشید تا برای شما بگوییم که چگونه در اینستاگرام خود پست بگذارید؟ در ابتدا باید اینستاگرام خود را باز کنید پس از وارد کاردن یوزر پسوورد صفحه‌ی پروفایل برای شما باز می‌شود که با زدن بر آیکون مثبت در پایین صفحه می‌توانید هم از گالری خود تصویر یا ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید کرده سپس گزینه Next را در بالای صفحه بزنید که در این صورت اقدام به گذاشتن تصاویر و ویدیو می‌کنید. از طرفی هم می‌توانید با استفاده از دوربین خود اینستاگرام عکس یا ویدیو مورد نظر جدیدی بگیرید.
برای آپلود تصویر یا ویدیو، زمانی که عکس خود را انتخاب کرده‌اید توجه کنید که در پایین چارچوب تصویر یا ویدیو سه گزینه قرار دارد که اولی که به شکل دومربع روی هم می‌باشد برای انتخاب چندین عکس می‌باشد که لازم به ذکر است تا 10 عدد تصویر یا ویدیو می‌توان در این گزینه انتخاب کنید نه بیش‌تر. در کنار آن نیز گزینه‌ای برای قرار دادن چندین تصویر در یک قاب می‌باشد که برای استفاده از این باید اپلیکیشن مختص آن را نصب کنید. گزینه دیگری که در آن قرار دارد و آیکون بی نهایت را به خود اختصاص دارد برای بومرنگ می‌باشد بومرنگ یک نوع ویدیویی که با فشردن آیکون مورد نظر می‌توانید ویدیویی یک ثانیه‌ای بگیرید اما دقت کنید که ویدیو شما با ویدیو ساده دارای تفاوت می‌باشد. اما برای استفاده از این هم باید اپلیکیشن Boomrang را نصب کنید.
اگر می‌خواهید تا با استفاده از خود اینستاگرام به گرفتن بومرنگ بپردازید می‌توانید به قسمت استوری بروید و از آن جا به گرفتن ویدیو بومرنگ بپردازید. پس از اینکه با این موارد آشنا شدید حال شما می‌توانید دکمه Next را زده تا به مرحله بعد بروید در این مرحله شما می‌توانید به Edit و ویرایش تصوصر بپردازید یعنی فیلتر آن را تغییر دهید تصویر شما از نور و افکت مختلفی بهره مند شود. همچنین در کنار Filter با گزینه Edit مواجههستید که در آن می‌توانید به تغییراتی در تصویر و ویدیو خود بیانجامید در Edit گزینه‌هایی به نام Contrast،Warmth، Saturation، Color، Fade، Shadows، Vignette، Till Shift، Sharpen،Structure،Brightness، Adjust با استفاده از هر کدام از این موارد می‌توانید ویرایشاتی را در تصویر دهید.
بعد از اصلاح ویرایشات لازم گزینهNext را می‌زنیم تا به مرحله بعدی برویم در این مرحله Write a caption می‌توانید مواردی که می‌خواهید تا به کاربران توضیح دهید را در این قسمت وارد کنید توجه کنید که در هنگام دیدن پست‌ها توسط کاربران چند خط اول در جلوی دید آن‌ها قرار می‌گیرد پس حتما موارد مهمی را در چند خط اول بپردازید.
شما می‌توانید افرادی که به آن تصویر مرتبط می‌باشد را هم نام و آیدی id آن‌ها را وارد کنید هم می‌توانید با زدن بر گزینه Tag People بر روی عکس زده سپس چندین اسامی برای شما باز می‌شود اگه اسم مورد نظر جزو آن‌ها بود که بر روی آن بزنید اگر نه می‌توانید با وارد کردن @ و آیدی مربوطه به انتخاب آن‌ها بپردازید. همچنین می‌توانید در کپشن خود نیز با وارد کردن @ و آیدی صفحه مربوطه را تگ کنید. همچنین قسمتی هم به نام Add Location قرار دارد که با استفاده از این مورد هم می‌توانید موقعیت مربوطه تصویر یا ویدیو را مشخص کنید.
در نهایت نیز Share را انتخاب کرده و به آپلود تصویر و ویدیو خود بپردازید.

چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم؟-طراحی سایت

نکات مهم در پست گذاری اینستاگرام

توجه کنید که اگر شما دارای طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شرکتی هستید و می‌خواهید تا کسب و کار خود را وارد شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام کنید باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید که از جمله:
به زمان‌هایی که پست بیزنسی خود را در اینستاگرام قرار می‌دهید توجه کنید تا در زمان‌های معینی که افراد به استراحت و چک کردن می‌پردازند قرار دهید تا بیش‌تر جلوی دید افراد قرار گیرید. برای مثال در ساعاتی مانند صبح بین 7 الی 9 که برخی افراد از خواب بیدار می‌شود و ساعات 11 الی 14 که در استراحت و ناهار به سر می‌برند یا 5 به بعد که افراد به سمت خانه خود می‌روند و به استراحت می‌پردازند می‌تواند زمان‌های معینی برای قرار دادن پست باشد.
به هیچ عنوان در یک روز بیش‌تر از 3 پست قرار ندهید چرا که با گذاشتن پست بیش‌تر از 3 عدد کاربران را کلافه می‌کنید که منجر به آنفالو کردن صفحه کاری شما می‌شوند.