با گسترش کسب و کار ها و نیاز هر چه بیش تر افراد به دنیای تکنولوژی و دنیای مدرن با ایجاد طراحی سایت روز به روز نیاز به داشتن پشتیبانی سایت بسیار بیش تر نیاز می شود بعد از طراحی سایت و اتمام آن ممکن است سایت با مشکل هایی مواجه شوید که شما اطلاعات و دانشی در این زمینه نداشته باشید پس یکی از ضروریات مهم طراحی سایت داشتن پشتیبانی سایت می باشد پشتیبانی سایت دارای مواردی است که باید به آن توجه کنید.

پشتیبانی سایت چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که پشتیبانی سایت چیست؟ و چه وظایفی دارند ما در این بخش شما را با پشتیبانی سایت آشنا می کنیم.پشتیبانی سایت در واقع وظیفه ی رفع مشکل های یک طراحی سایت را بر عهده دارند و پشتیبانان با دانش و تجربه ای که دارند می توانند کمک بسیاری به افراد کنند.

پشتیبانی سایت

طراحی و پشتیبانی سایت

در واقع طراحی و پشتیبانی سایت دارای زیر مجموعه هایی می باشد که هر کدام وظایف مربوط به خود را دارند و افراد با دانستن این که باید با چه بخش و چه مسئولی صحبت کنند به راحتی کار خود را با طراحی و پشتیبانی سایت خود انجام می دهند. زیر مجموعه های طراحی و پشتیبانی سایت عبارتند از:

• طراحی و پشتیبانی سایت فنی
در این بخش از طراحی و پشتیبانی سایت فنی تمام کارها نیاز به تخصص تجربه دارد و کارها باید در زمان خود انجام شود در غیر صورت امکان از دسترس خارج شدن طراحی سایت وجود دارد.

• طراحی و پشتیبانی محتوایی
در این روش از طراحی و پشتیبانی سایت به کارهایی گفته می شود که فقط با بخش محتوا قرار دادن محتوای جدید ، تنظیم و ویرایش آن ها برای صفحات مختلف می باشد.
در این قسمت از طراحی و پشتیبانی سایت با 2 مورد از طراحی و پشتیبانی سایت آشنا شدیم و دیدیم که هر کدام چه وظایفی دارند.
وظایف پشتیبانی سایت: در کل هر طراحی و پشتیبانی سایت دارای وظایفی می باشند در که آن هم به مجموعه ها و فرایندی که در یک طراحی سایت انجام می شود مربوط به وظایف پشتیبانی سایت می باشد می پردازند. که آن وظایف عبارتند از:
• تولید محتوای طراحی سایت و مدیریت آن محتواها در طراحی و پشتیبانی سایت
• پاسخ فوری به پرسش های کاربران و بازدید کنندگان
• تبلیغات و فعالیت عالی در شبکه های اجتماعی در طراحی و پشتیبانی سایت
• طراحی بنر لوگو و اسلایدشو

کارشناس پشتیبانی مشتری کیست: در بخش طراحی و پشتیبانی سایت کارشناس پشتیبانی مشتری به افرادی گفته می شود که تماس های ورودی خروجی در کسب و کار را پاسخ می دهد در واقع وظیفه ی کارشناس مسئول پشتیبانی رسیدگی به شکایات انتقادات و مشکلات مشتریان را کنترل و بررسی می کند. در بخش طراحی و پشتیبانی سایت کارشناس مشتری باید طوری رفتار کند تا مشتریان رضایت کاملی را از ایشان داشته باشند. همچنین وظایف دیگری را دارد از جمله:
• ایجاد روابط عالی و دوستانه با مشتری در طراحی و پشتیبانی سایت
• نیازهای مشتریان را بشناسد و راه حل های مناسبی برایشان ارائه دهد
• ارائه پیشنهاداتی در رابطه با انجام کار های مربوطه

در بخش طراحی و پشتیبانی سایت یک کارشناس پشتیبانی موفق دارای مهارت هایی می باشد از جمله:
• همیشه دارای لبخند می باشد
• اول گوش می دهند و سپس به رفع مشکل می پردازند
• مشتری را کاملا درک می کند
• به طور مختصر راه حل خود را به مشتری پیشنهاد می دهد
• مدت زمان انتظار مشتری در پشت خط را به مشتری اطلاع می دهد
• مواردی که باید توسط بخش های دیگر رسیدگی شود سریع تر اطلاع داده و پیگیری های لازم را انجام دهند
• در ایمیل یا متن از لحن های مناسبی استفاده می کنند
• برای انجام کارها برنامه ریزی مشخصی دارند

راه های ارتباطی با طراحی و پشتیبانی سایت:
• امکان ثبت تیکت
• ارتباط از طریق تلگرام و یا واتساپ
• از طریق تماس تلفنی
• با هماهنگی قبلی مراجعه حضوری و ملاقات کارشناسان بخش طراحی و پشتیبانی سایت

موارد پشتیبانی سایت

پس از طراحی و ارتقا سایت و تحویل به مشتری مهم ترین مرحله که مرحله ی پشتیبانی آن می باشد آغاز می شود. موارد پشتیبانی سایت شامل مواردی می باشد که در این بخش برای شما خواهیم گفت پشتیبانی یک سایت دارای وظایف دیگری هم هستند مانند قرار دادن و تنظیم و ویرایش محتوا از سئو سایت و تغییراتی که لازم باشد انجام داده شود .
در واقع موارد پشتیبانی سایت شامل موارد دیگری نیز هستند مثلا که کارهایی که باعث می شود تا سایت دارای عملکرد بهتری داشته باشند به طور مثال: به روز رسانی های ضروری نگهداری از هاست لینوکس تشخیص و کارهایی که باعث می شود تا در برابر حملات هکر ها بگیرند از موارد پشتیبانی سایت می باشند.

تعرفه پشتیبانی سایت

تعرفه پشتیبانی سایت دارای هزینه هایی می باشد و همچنین آن هزینه ها ماهانه می باشد که به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند این که سایت شما چه نوع سایتی می باشد و یا رتبه سایت و کلمات کلیدی شما در چه مرحله ای می باشد برای مشخص کردن تعرفه پشتیبانی سایت طراحی سایت آنالیز و بررسی می شود و همه ی فاکتور ها مانند سرعت تبلیغات امنیت و محتوای آن سایت مورد ارزیابی قرار می گیرد همچنین به خواسته های مشتری هم توجه می کنند تا ببینند مشتری چه خواسته هایی را از شرکت و تعرفه پشتیبانی سایت می خواهد برای مثال برای به روز رسانی های نرم افزارهای مورد نظر که نسخه ی جدید وارد بازار می شود و تعرفه پشتیبانی سایت نیز برای داشتن عملکرد بهتر طراحی سایت اقدام به به روز رسانی آن ها می کنند که دارای تعرفه هایی می باشد پس مطمئن باشید که تعرفه پشتیبانی سایت ارزش آن را دارد و استفاده خیلی زیادی از آن می کنید.
با پشتیبانی سایت شما دغدغه ای در مورد به مشکل خوردن طراحی سایت خود ندارید و با پرداخت تعرفه پشتیبانی سایت خیالتان از بابت مشکلات سایت راحت خواهد شد. هزینه هایی که در راه اندازی یک طراحی سایت و تعرفه پشتیبانی سایت تاثیر گذار می باشد عبارتند از:
دامنه طراحی سایت ، هاست طراحی سایت ، گرافیک طراحی سایت ، برنامه نویسی طراحی سایت ، قرار دادن محتوا در طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، امنیت طراحی سایت.
با بررسی این موارد شما می توانید به هزینه هایی را که راه اندازی یک سایت نیاز دارد و همچنین تعرفه های پشتیبانی سایت برسید این را بدانید که تعرفه پشتیبانی سایت آن چنان هزینه ای ندارد و ارزش آن را دارد که به گرفتن پشتیبانی سایت برآیید چرا که کمک بسیار بالایی را در مسیر موفقیت شما خواهد کرد.هر شرکتی بستگی به کارهایی را که انجام می دهند دارای تعرفه پشتیبانی سایت متفاوتی می باشند که شما با مراجعه حضوری و یا مشاوره گرفتن از آن ها از تعرفه طراحی سایت و تعرفه پشتیبانی سایت اطلاع پیدا کنید.

آموزش پشتیبانی سایت وردپرس

آموزش پشتیبانی سایت وردپرس هم دارای کلاس ها و دوره هایی می باشند که با شرکت در آن ها می توانید به یادگیری آن بپردازید و اگر خواستید در جایی مشغول به کار شوید و به کسب در آمد بپردازید. همینطور با آموزش پشتیبانی سایت وردپرس می توانید که اگر در طراحی سایت خود به مشکل بر خوردید می توانید با آموزش پشتیبانی سایت وردپرس به یادگیری و رفع مشکلات سایت خود بپردازید.یکی دیگر از مزایای آموزش پشتیبانی سایت وردپرس می توانید در منزل خود به فعالیت بپردازید و پشتیبانی چندین سایت را بر عهده بگیرید و کسب در آمد کنید با آموزش پشتیبانی سایت وردپرس می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید.