ویدئو مارکتینگ Video marketing یکی دیگر از انواع روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد. اگر بخواهیم در دنیای سئو سایت دست به انجام کارهایی بزنیم که در نظر گوگل رتبه سایت بالا رود باید از روش های مختلفی استفاده کنیم که یکی از آن روش ها ویدئو مارکتینگ می باشد. حال ممکن است سوالی ذهن شما را مشغول کند که ویدئو مارکتینگ چیست؟ و به چه صورت باعث افزایش رتبه سایت در نظر گوگل می شود؟ در واقع به انجام کارهایی که برای تبلیغ برند و فروشگاه در قالب ویدیو انجام می شود ویدئو مارکتینگ و یا بازاریابی ویدئویی گفته می شود.

اهمیت ویدئو مارکتینگ

بدون شک ویدئو مارکتینگ می تواند یک گزینه‌ی عالی برای تقویت و همچنین تبلیغ کسب و کار می باشد. اهمیت ویدئو مارکتینگ روز به روز بیشتر برای کاربران و طراحان مهم شمرده می شود. برای هر کسب و کاری می توان با استفاده از ویدئو مارکتینگ اقدام به بازاریابی کرد که انواع کارایی ویدئو مارکتینگ که می توانیم نام ببریم ویدیوهای معرفی محصول، ویدیوهای تجاری، ویدیوهای آموزشی، ویدیوهای انیمشنی، ویدیوهای توضیحی می باشند.

ویدئو مارکتینگ چیست؟

مزایای ویدئو مارکتینگ

• با ویدئو اعتماد می سازید
از آن جایی که اعتماد مهم‌ترین مورد در کسب و کار می باشد اول از همه باید به فکر جلب اعتماد مشتری باشید. با استفاده از ویدئو مارکتینگ می توانید بر روی احساسات کاربران تاثیر بگذارید. برخی افراد برای خرید و یا استفاده از خدمات شما شک و تردید دارند که می توانید با استفاده از این بازاریابی ویدئویی شک و تردید افراد را رفع کنید و آن ها را مشتری خود کنید.

• ویدئو راحت تر در حافظه می ماند
یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ که دارای اهمیت می باشد این است که به راحتی در ذهن افراد باقی می ماند. اگر از کسی سوال در مورد موضوعی که به خواندن مطالب طولانی پرداخته و یا در مقابل ویدئویی در رابطه با آن موضوع دیده باشد قطعا تاثیرگذاری ویدئو بیشتر بوده و افراد راحت تر آن را یادآوری می کنند.

• در سئو سایت تاثیر به سزایی می گذارد
یکی دیگر از مزایای ویدئو مارکتینگ این است که گوگل و موتورهای جستجو به آن علاقه دارند، به محض دیدن ویدیو در سایت ها و بررسی کیفیت آن امتیاز چند برابر بالاتری را به آن ها می دهند.

• ویدئو از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد
محبوبیت بالای ویدئو را می توان یکی دیگر از مزایای ویدئو مارکتینگ در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد. زمانی که شما بخواهید دو روش متن و ویدئو را با هم مقایسه کنید متوجه می شوید که تعداد بازدید های ویدئو بیشتر از متن می باشد.

• به بازگشت سرمایه شما کمک می کند
با استفاده از ویدئو مارکتینگ می توانید سرمایه خود را به سرعت برگردانید. ویدئو مارکتینگ باعث می شود تا کاربران به سرعت تصمیم گرفته و بدون شک و تردیدی اقدام به خرید کنند.

• ویدئو به راحتی در دسترس عموم می باشد
ویدئو به راحتی در دسترس افراد قرار دارد کاربران به محض این که اراده کنند می توانند به بازدید از سایت و دیدن محتوای ویدئویی بپردازند. از دیگر مزایای ویدئو مارکتینگ می توان به راحتی در دسترس کاربران بودن را اشاره کرد.

• قابلیت انتشار آن زیاد می باشد
ویدئو افراد را تشویق به منتشر کردن آن می کند اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید توجه کنید که افراد زیادی با دیدن ویدئویی که مورد رضایت آن ها قرار گرفته می شود را منتشر می کنند تا با دوستان خود آن را به اشتراک بگذارند.

• کاربران موبایلی نیز بسیار تاثیرگذار می باشند اگر ویدئویی که در سایت خود منتشر کرده اید ریسپانسیو بوده یعنی در قالب موبایل هم به خوبی نمایش داده شود شک نکنید که پیشرفت بسیار بالایی را در کسب و کار خود مشاهده خواهید کرد. چرا که طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده که تعداد کاربران موبایلی زیاد می باشد به علاوه اکثر افراد ترجیح می دهند به جای تلویزیون و کامپیوتر با استفاده از موبایل و تبلت خود به بازدید از سایت و دیدن ویدئو بپردازند.

ویدئو مارکتینگ چیست؟

آموزش ویدئو مارکتینگ

برای ویدئو مارکتینگ باید از روش هایی استفاده کنید تا برای کاربران جذاب باشد و عواملی را در آن رعایت کنید که رضایت افراد و همینطور موتورهای جستجو را جلب کنید آن موارد عبارتند از:
• از عنوان جذاب استفاده کنید
اولین موردی که باید در آموزش طراحی سایت و ویدئو مارکتینگ توجه کنید عنوان می باشد. عنوان مهم‌ترین بخش برای جذب کاربران می باشد که باید بسیار جذاب باشد تا بازدید کنندگان رغبت به دیدن ویدئو مورد نظر کنند. سعی کنید تا عنوانی که انتخاب می کنید حس کنجکاوی بازدید کنندگان را برانگیزید..

• در 10 ثانیه اول به جلب توجه بپردازید
فقط 10 ثانیه اول را فرصت دارید تا با ارائه محتوا و توضیحات خوب بازدید کننده را راغب به ماندن کنید. می توانید توضیح دهید که ویدئوی شما چه مزایایی برای مخاطبان دارند و چرا باید آن ها به مشاهده ویدئو شما بپردازند.

• انتهای ویدئو خود را جذاب کنید
مورد دیگری که در آموزش ویدئو مارکتینگ باید توجه کنید این است که در ابتدای ویدئو طوری صحبت کنید تا کاربران را وادار به ماندن و مشاهده کل ویدئو کنید. اگر مطلب شما دارای نکته مهمی می باشد آن را در آخر ویدئو خود قرار دهید تا افراد تا انتهای ویدئو شما را یاری کنند.

• لوگوی کسب و کار خود را در آن قرار دهید
قرار داده شدن لوگوی شما در محتوای ویدئویی بسیار حائز اهمیت می باشد. با قرار دادن لوگو می توانید برند خود را برای افراد معرفی کنید همچنین افراد با اشتراک گذاری ویدئو این امکان را فراهم می کنند تا سایر کاربران نیز آن را ببینند و به همین ترتیب کسب و کار شما معروف می شود.

• ویدیو مختصری در سایت قرار دهید
در آموزش ویدئو مارکتینگ وقتی ویدئویی در سایت خود قرار می دهید توجه کنید در عین حال که مفید بوده مختصر و کوتاه هم باشد چرا که وجود ویدئوهای طولانی باعث می شود تا کاربران خسته شوند.

• حجم ویدیوهای خود را کاهش دهید
یکی دیگر از نکاتی که در آموزش ویدئو مارکتینگ باید به آن توجه کنید کاهش حجم ویدئو می باشد اما طوری نباشد که به کیفیت آن آسیب برساند. این کار تنها برای راحت دانلود کردن کاربران همچنین جلوگیری از کند شدن سرعت سایت می باشد.

• کسل کننده نباشید
مطالب جذابی را برای بازدید کننده ارائه دهید پر از انرژی باشید و در بعضی جاها کاربران را بخندانید. این نکته در آموزش ویدئو مارکتینگ شاید پیش پا افتاده باشد اما شک نکنید که می تواند در افزایش بازدید طراحی سایت املاک و طراحی سایت فروشگاهی همچنین پیشرفت کسب و کارتان بسیار تاثیرگذار باشد.

نکاتی در مورد ویدیو مارکتینگ که باید بدانید

کیفیت تولید محتوا بسیار مهم می باشد
توجه کنید زمانی که اقدام به بازاریابی ویدئویی می کنید حتما به کیفیت آن توجه کنید چرا که کیفیت یک ویدئو بیشتر از تعداد آن در سایت و بر روی کاربران موثر می باشد. برای بازدید کنندگان محتوای ویدئویی و توضیحاتی که در آن ویدیو قرار داده شده حائز اهمیت می باشد.

یوتیوب مهم‌ترین مکان بازاریابی ویدئویی
همانطور که مطلع هستید یوتیوب بهترین مکان برای ارائه ویدئو و فیلم های تبلیغاتی می باشد. شبکه های اجتماعی مختلفی در دنیای اینترنت قرار دارد که به نمایش گذاشتن ویدئوها می پردازد اما باید قبول کنیم که نقش یوتیوب در ارائه محتوا قابل قیاس با سایر شبکه های اجتماعی نمی باشد. پس حتما در یوتیوب هم ویدئو های خود را قرار دهید.