در این مقاله قصدمان بر این است توضیح مختصری درباره عنوان این مقاله را ارائه دهیم تا پایه و اساس و یا حتی می توان اذعان کرد، مبنای مرجع صفحات سایت های موجود را بهتر بشناسیم و آن را درک کنیم. حال با توصیف هدف این مقاله، به تشریح مختصری از ورود این موضوع به دنیای وب خواهیم گفت و در بعد با مثال هایی سعی بر این داریم که ساختار و موجودیت این فرآیند را تشریح سازیم.

ورود Html به دنیای وب-طراحی سایت

در سال 1980، تیم برنرزلی، ملقب به آفریننده ی وب، سیستمی را برای پژوهشگران به منظور ایجاد فرآیند اشتراک گذاری متن ها و سند ها و... را ارائه داد. در نهایت در اواخر دهه 80 میلادی تیم توانست با نوشتن یک یادداشت نوید ورود یک سیستم ابرمتنی مبتنی بر اینترنت را بدهد.
در واقع می توان این موضوع را بیان کرد که تیم، ایده ی زبان نشانه گذاری ابر متن را ارائه داد. اولین نشان رسمی که در اینترنت در دسترس عموم قرار گرفت به اسم برچسب HTML شناخته می شد که برای اولین بار در اینترنت در دهه ی 90 در اینترنت ذکر شد.
با بیانی ساده می توان گفت که این فرآیند، ساختار سند های وب را به صورت معنایی توصیف می کند. به بیانی دیگر، با استفاده از این امکان، شما می توانید محتوای دلخواه خود را در اینترنت به اشتراک بگذارید و قابلیت های بالای این فرآیند به شکلی است که می توان فرآیند های دیگر طراحی سایت و در کل وب را در آن به کار برد. با مطالعه مثال زیر شاید بتوان آن را بهتر درک کرد.
فرض کنید شما قصد دارید، یک ساختمان را از صفر تا صد بسازید. حال در اولین قدم باید مکانی برای ساخت این ساختمان در نظر داشته باشید که بتوانید ساختمان مورد نظر را در آن بنا نهید. با مشخص کردن زمین مورد نظر، امکان ساخت برای شما در ابتدا بوجود می آید حال باید زمینه های ساخت فیزیکی ساختمان را فراهم کنید و پس از فراهم کردن این زمینه، ساختمان را از لحاظ فیزیکی به مرحله ی ساخت رساندید پس از گذر از این مرحله، لازم به ذکر می باشد تا به اینجا فقط اسکلت ساختمان را بنا نهادید، برای مرتب کردن آن از لحاظ ظاهری نیاز به سقف و دیوار و گچ و طراحی های مورد نظر دارید و پس از اتمام کارهای زیبایی ساختمان برای ارتباطات داخلی ساختمان تلاش می کنید از جمله برق کشی، لوله کشی و...

ورود Html به دنیای وب-طراحی وب سایت

در اینجا با در نظر گرفتن مثال و تصویر بالا می توان گفت که Html همان اسکلت اولیه ی ساختمان می باشد و از لحاظ زیبایی ظاهر ساختمان می توان به Css اشاره داشت و در آخر برای اشاره به java script می توان به ارتباطات ساختمانف به عنوان مثال برق کشی ساختمان رجوع کرد.
با ذکر مثالی دیگر در این رابطه سعی می کنیم که مفهوم زبان نشانه گذاری ابر متن را بهتر برای شما کاربران محترم عنوان کنیم. در حقیقت برای طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت بیمه و.. از فرآیند زیر می توان مفهوم کلی را متوجه شد.
ساختار بدن یک انسان را در نظر بگیرید، اسکلت یک بدن را می توان Html نامید یا همان مبنای اصلی پیاده سازی طراحی ما.

ورود Html به دنیای وب-سئو سایت

حال با اضافه شدن رنگ و پوست و گوشت به این اسکلت می توان گفت که به ظاهر آن کمک کرده ایم و به نوعی به Html مورد نظر Css اضافه نمودیم.

ورود Html به دنیای وب-سئو

در آخر هم با اضافه کردن رگ و خون و مغز و فعالیت آن ها می توان گفت به این بدن جان بخشیدیم و یا java script اضافه نمودیم.

جمع بندی

در جمع بندی این مقاله تشریح می سازیم که زبان نشانه گذاری ابر متن در واقع مبنای و پایه فرآیند طراحی سایت می باشد و اگر قرار بر این باشد که به عنوان مثال، اقدام به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کنید، باید برای این کار ابتدا مبنا و پایه ی کار را فراهم کنید تا بتوانید به این مهم دست پیدا کنید و مبنا و پایه ی کار طراحی سایت ازجمله طراحی سایت آگهی ، طراحی سایت املاک، طراحی وب سایت و.. را می توان Html نامید.