طراحی سایت یکی از مهمترین امکانات یک کسب‌وکار می‌باشد و از آن‌جایی که با پیشرفت تکنولوژی افراد بیش‌تر کار خود را با اینترنت و فضای مجازی انجام می‌دهند باید یک سایت ایده الی را برای کسب‌وکار خود داشته باشید تا کاربران بسیاری را جذب کنید لازم به ذکر است مهمترین مورد در طراحی سایت ، سئو سایت می‌باشد یعنی باید سئو و بهینه سازی سایت خود را بالا ببرید جزئیات مهمی در طراحی سایت وجود دارد که باید در مسیر خود بر روی آن‌ها حساسانه قدم بردارید یکی از آن موارد که در این بخش می‌خواهیم به آن بپردازیم انتخاب نام دامنه می‌باشد. شما باید با نکات مهم در انتخاب نام دامنه آشنا شوید و با ذهن باز یک اسم خوبی را انتخاب کنید.

نکات مهم در انتخاب نام دامنه-طراحی سایت

سئو سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی سایت به اقداماتی که بر روی سایت مربوطه انجام میدهند تا رتبه سایت در نظر گوگل بالا رفته و سایت مورد نظر را در اولویت خود قرار دهد در سئو سایت موارد زیادی حائز اهمیت می‌باشد که توسط افراد متخصص و مجرب که به آن‌ها سئوکار گفته می‌شود انجام می‌شود مواردی مهم مانند اننتخاب کلمات کلیدی مناسب، ریسپانسیو بودن سایت، ایجاد محتوای کاربرپسند، داشتن گرافیک ایده آل و... که جزو موارد مهم در سئو سایت می‌باشد.

نکات انتخاب اسم سایت

برای انتخاب نام دامنه توجه کنید تا نام انتخابی شما مرتبط با کسب‌وکارتان باشد تا راحت‌تر در ذهن افراد بماند و کاربران زیادی را جذب سایت خود می‌کنید.نکته دیگری که باید به آن توجه کنید طرز نوشتن نام مورد نظر می‌باشد. تلاش کنید از انتخاب کلماتی که به روش‌های مختلفی نوشته می‌شود پرهیز کنید. توجه کنید برای انتخاب نام دامین خود سعی کنید تا از عبارت کوتاهی استفاده کنید کوتاه بودن نام دامین می‌تواند تاثیر به سزایی در نظر کاربران برجای بگذارد همچنین کوتاه بودن نام دامنه زیبایی و خاص بودن را به نمایش می‌گذارد.
یکی دیگر از نکات انتخاب اسم سایت است اگر مشاهده کردید که شخص دیگری نام دامنه شما را ثبت کرده نام دیگری را برای سایت خود در نظر بگیرید.همچنین استفاده از خط تیره باعث می‌شود تا نام دامنه شما دو بخشی شود همین موضوع باث به وجود آمدن اشتباهاتی توسط کاربران می‌شود. مورد دیگری از نکات انتخاب اسم سایت خود باید توجه کنید که نام دامنه شما نباید مشابه نام دامنه دیگری باشد برای مثال اگر طراحی سایت فروشگاهی بزرگی وجود داشته باشد که مشابه نام انتخابی شما باشد کاربران را به شک خواهید انداخت.از طرفی تلاش کنید تا از کلمات کلیدی در نام دامنه خود استفاده کنید که این امر موجب بالا آمدن رتبه سایت و سئوسایت می‌شود.

نکات مهم در انتخاب نام دامنه-طراحی سایت

نامگذاری سایت

در انتخاب نامگذاری سایت صاحبان سایت باید توجه کنند تا نام منحصر به فردی که پاسخ نیازهای افراد باشد را انتخاب کنند.همانطور که پش از متولد شدن کودک نامی را برای او انتخاب می‌کنند که تا آخر عمر آن نام همراه او می‌باشد طراحی سایت نیز باید دارای نام همیشگی را داشته باشد. انتخاب نام دامنه خاص بسیار کار دشواری می‌باشد اما سایت‌های مختلفی برای انتخاب نام مناسب وجود دارد که به کمک این سایت‌ها می‌توانید راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید. یک دامین خوب می‌تواند اعتماد بازدید کنندگان را جلب کند و باعث بازدهی بیش‌تر سایت شود.