دروپال یک نرم افزار مدیریت محتوا است که برای طراحی وب سایت ها و برنامه هایی است که هر روز استفاده می کنید، به کار می رود. دروپال دارای ویژگی های استاندارد عالی مانند نوشتن محتوای آسان، عملکرد قابل اعتماد و امنیت عالی است. اما آنچه آن را متمایز می کند، انعطاف پذیری آن است. علاوه بر این طراحی ماژولار اصلی ترین اصول آن است. دروپال یک سیستم مدیریت محتوا ( CMS ) با محبوبیت روزافزون در توسعه وب است. این یک CMS منبع باز است که تعدادی از ویژگی های خاص را ارائه می دهد که می تواند برای ایجاد وب سایت های انعطاف پذیر، مقیاس پذیر و امن مناسب باشد.

ویژگی های سیستم مدیریت محتوای دروپال

1. انعطاف پذیری

یکی از مهمترین نکات دروپال توانایی ایجاد و مدیریت انواع متنوعی از جمله شامل ویدیوها، نظرسنجی ها، وبلاگ ها، پادکست ها و آمار است اما آنها را محدود نمی کند. به دلیل این ویژگی، دروپال یک بستر طراحی انعطاف پذیر را برای ایجاد وب سایت های پرمحتوا برای انواع بازارهای مختلف مانند رسانه ها یا تجارت فراهم می کند. اسکریپت همچنین دارای قابلیت ویرایش عناصر ساخت سایت است، که ایجاد پیکربندی ساده و پیچیده صفحه وب را فراهم می کند.

2. قابلیت تنظیم

دروپال علاوه بر انعطاف پذیری، بسیار قابل تنظیم است. با داشتن بیش از 16000 ماژول و پلاگین، دروپال به شما امکان می دهد تا تعداد بیشماری از ویژگی های سفارشی اضافی را در وب سایت خود مانند CRM، امنیت، رسانه های اجتماعی و سئو اصلاح و تنظیم و پیاده سازی کنید.

3. مقیاس پذیری

یکی دیگر از نقاط قوت مهم دروپال این است که فوق العاده مقیاس پذیر است. شما می توانید تعداد صفحات وب خود را به طور تصاعدی و بدون تغییر چیزی رشد دهید. به همین دلیل، دروپال در سازگاری با رشد محتوا عالی است. همچنین در تناوب بین دوره های ترافیک ثابت و افزایش ترافیک بسیار عالی است.

4. انجمن

دروپال یک CMS منبع باز است. جدا از گزینه صدور مجوز، منبع آزاد در واقع یک فرهنگ و رویکردی به فناوری است که حول مبادله آزاد ایده و نوآوری می چرخد. جامعه منبع باز مستندات عمومی گسترده، تابلوهای بحث و گفتگو، چت و لیست های پستی، در کنار فضای فرهنگ آنلاین قابل دسترسی را ارائه می دهد.

5. امنیت

آخرین، اما مهم ترین ویژگی دروپال امنیت تزلزل ناپذیری آن است. از سال 2015، گزارش سالانه امنیتی دروپال خاطرنشان می کند که هیچ آسیب پذیری مورد استفاده گسترده ای در هسته دروپال وجود نداشته است که در زمان افشای عمومی هیچ گونه مورد یا نسخه ارتقا یافته در دسترس نباشد. به طور خلاصه، CMS از امنیت بالایی برخوردار است و به طور منظم نسخه هایی را برای محافظت در برابر سواستفاده ها ارائه می دهد، و این امر برای مشتریان سازمانی بسیار مناسب است.

معرفی سیستم مدیریت محتوای دروپال-طراحی سایت

دلایل استفاده از دروپال چیست؟

دروپال یک راه حل قدرتمند out-of-the-box می دهد زیرا تعدادی از ویژگی های مفید ایجاد شده برای کاربر در نسخه اصلی CMS قرار داده شده است. این به این معنی است که همه قابلیت های اساسی درست بعد از اتمام نصب دروپال در دسترس هستند. از نظر عملی، این به کاربران امکان می دهد بدون ماژول های اضافی وبلاگ یا طراحی سایت فروشگاهی و سایرین را ایجاد کنند.
روزهایی که مانیتور روی میز کار تنها دروازه ورود شما به دنیای دیجیتال بود، گذشته است. امروزه مردم برای دسترسی به اینترنت از صفحه نمایش و دستگاههای کوچکتری استفاده می کنند. این یک مشکل برای توسعه دهندگان وب است زیرا وب سایت های طراحی شده یک دهه پیش فقط در صفحه هایی با حداقل تغییرات اندازه قابل نمایش بودند. نکته قابل توجه در مورد دروپال این است که توسعه دهندگان وب نگران این مسئله نیستند زیرا دروپال کاملاً پاسخگو است و بنابراین آماده نمایش در تلفن همراه و سایر دستگاه ها است. وب سایت های دروپال به طور خودکار برای هر نوع صفحه نمایش به طور خودکار مقیاس زیبایی در نظر می گیرند.
با رشد وب سایت شما، به ناچار افراد بیشتری را در فعالیت های بخش ادمین و مدیریتی درگیر خواهید کرد. وقتی تیمی از افراد در سایت شما کار می کنند، نمی خواهید کنترل کاملی بر سایت در اختیار همه قرار دهید. برای حل این مشکل، دروپال یک سیستم کنترل مدیریت ارائه می دهد که بدون نگرانی در مورد مسائل امنیتی، می توانید مجوزها را برای هر کاربر جداگانه اضافه و سفارشی کنید.
یک وب سایت سریع مزایای زیادی از جمله بازدید کنندگان راضی و رتبه های بالا در SERP را ارائه می دهد از آنجایی دروپال به عنوان یکی از سریعترین CMS های موجود شناخته شده است استفاده از آن در طراحی سایت کمک زیادی به سئو سایت از نظر سرعت می کند. در ادامه سئو فرندلی بودن دروپال لازم به ذکر است در این دنیای کاملاً رقابتی، موقعیت در لیست نتایج گوگل سودآوری تجارت را تعیین می کند. دروپال تضمین می کند که وب سایت های شما شانس بسیار خوبی برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو دارند. ساختار URL تمیز، سرعت سریع و تعداد زیادی از ویژگی های سئو اطمینان می دهند که تمام موتورهای جستجو به وب سایت های دروپال برتری می دهند.