CakePHP یک چارچوب PHP منبع باز برای توسعه برنامه های وب است. CakePHP به شما امکان می دهد ساخت سایت و طراحی اپلیکیشن ها را بسیار سریعتر بسازید و همچنین با به حداقل رساندن نیاز به ساختن برنامه از ابتدا، کار خود را ساده تر می کنید.

مزایای فریمورک CakePHP-طراحی سایت

چرا باید از CakePHP استفاده کرد؟

CakePHP علاوه بر راحت و انعطاف پذیر بودن ، موارد بیشتری دارد که آن را برای بسیاری از افراد به فریمورک توسعه PHP ترجیحی تبدیل می کند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نمی توانند تصمیم بگیرند که آیا باید با توسعه برنامه های وب CakePHP بروید ، در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید این کار را انجام دهید.

طراحی MVC

CakePHP از MVC یا 'Model View Controller' به عنوان الگوی طراحی نرم افزار پیروی می کند. الگوی MVC برنامه شما را به سه جز اصلی تقسیم می کند. هر مولفه برای رسیدگی به جنبه های مختلف ساخته شده است. "مدل" برای پشتیبانی از تمام منطق مربوط به داده ها که با آنها کار می کنید طراحی شده است. با استفاده از کلاس model، می توانید داده ها را از پایگاه داده وارد کنید، به روز کنید، حذف یا بخوانید. ردیف دوم یعنی "View" از ارائه داده در صفحه پشتیبانی می کند. این برای تمام منطق رابط کاربر مربوط به برنامه استفاده می شود.
«کنترل کننده» پردازش می کند و به اقدامات واکنش نشان می دهد و می تواند داده ها را قبل از اینکه با مدل (پایگاه داده) تعامل کند تغییر دهد. اساساً، به عنوان رابط بین اجزای Model و View عمل می کند. این الگو تقسیم منطق و ارائه را که برای برنامه ها و طراحی فروشگاه اینترنتی های بزرگ مفید است، آسان می کند.

سهولت استفاده از برنامه های افزودنی

اگر از CakePHP استفاده می کنید، به راحتی می توانید پروژه خود را با مولفه ها، خط مشی و پلاگین ها گسترش دهید. به شما امکان می دهد قسمتهایی از کد قابل استفاده مجدد را ایجاد کنید که برای چندین پروژه مفید می شود. با گسترش قابلیت ها با استفاده از این مولفه ها، قوانین و افزونه ها، می توانید به جای کتابخانه های اصلی Cake’s یک کتابخانه عمومی ایجاد کنید. این کتابخانه می تواند بین مدل ها، کنترل کننده ها و نماهای مختلف به اشتراک گذاشته شود و همچنین می تواند در پروژه های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، افزونه ها، راهنماها و مولفه های زیادی برای کاربران CakePHP در دسترس است که توسط قراردادهای کاملاً مشخص CakePHP ساخته شده اند، بنابراین شما مجبور نیستید همه چیز را از ابتدا بنویسید.

پیکربندی آسان

این یکی از مهمترین دلایلی است که اکثر کاربران CakePHP آن را به عنوان فریمورک وب خود انتخاب کرده اند. با CakePHP ، فقط باید تنظیمات اتصالات پایگاه داده را مدیریت کنید. به غیر از این، هیچ بخشی از کدها یا پیکربندی ها وجود ندارد که شما نیاز به تعیین محل کتابخانه یا آدرس اینترنتی خاص وب سایت داشته باشید. همه این عملکردها در CakePHP خودکار هستند و کار شما را تا حد قابل توجهی آسان تر و سریع تر می کنند.

CRUD

CRUD از فعالیتهای اصلی مربوط به اکثر برنامه های وب یعنی ایجاد ، خواندن ، به روزرسانی و حذف گرفته شده است( Create, Read, Update, Delete ) که فقط در یک خط کد به شما نمای مقدماتی از برنامه را می دهد. اکنون کتابخانه اصلی bake.php به cake phpتغییر کرده است که تغییر در موارد خاص برنامه شما را بسیار آسان می کند. این ویژگی ممکن است در سایر برنامه ها نیز موجود باشد اما با CakePHP در وقت شما صرفه جویی می کند.

سازگاری با نسخه های مختلف PHP

اگرچه برخی از توسعه دهندگان معتقدند CakePHP فقط برای PhP4 کار می کند ، اما این درست نیست. CakePHP هم در PHP4 و هم در PhP5 قابل استفاده است.

ویژگی آزمایش

اگرچه ممکن است برای خیلی ها مفید نباشد، اما این یک ویژگی مهم برای توسعه دهندگانی است که برنامه های بزرگی ایجاد می کنند. CakePHP از توانایی ایجاد آزمون برای بررسی برنامه شما و هر نوع حساسیت متصل به آن برخوردار است. دو تست وجود دارد: هسته ای و سفارشی. هر دو به راحتی ساخته می شوند. برای برنامه های بزرگ که ممکن است فکر کنید هر بخشی حیاتی است و عملکرد به بررسی منظم نیاز دارد، مفید است.

فریمورک CakePHP

بدون شک CakePHP یکی از محبوب ترین چارچوب ها برای توسعه PhP است. این هزینه های توسعه را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و می تواند با استفاده از تولید کد و سایر ویژگی ها به سرعت برنامه هایی ایجاد کند. هیچ پیکربندی پیچیده ای مورد نیاز نیست ، فقط نیاز است پایگاه داده خود را راه اندازی کنید. علاوه بر این، بسیاری از ویژگی های مورد نیاز در داخل چارچوب از جمله ترجمه ها، دسترسی به پایگاه داده، ذخیره سازی، اعتبار سنجی، احراز هویت و سایر موارد وجود دارد.