با پیشرفت دنیای تکنولوژی و طراحی سایت کسب و کارها به دنیای اینترنت روی آورده‌اند و برای گسترش دادن به کار خود دست به کارهای مختلفی می‌زنند بازاریابی اینترنتی یکی از مواردی می‌باشد که برای پیشرفت کسب و کارها وجود دارد. بازاریابی اینترنتی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد که ما در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم اما جدا از آن دارای محدودیت‌هایی هم می‌باشد که هم برای مشتریان و فروشندگان مشکل ساز هستند.
برای مثال در بازاریابی اینترنتی امکان این که محصول مورد نظر را از نزدیک ببینید از طرفی آن را لمس کنید و یا اگر جزو مواد غذایی بود امکان چشیدن مزه آن را ندارید اما برخی مشاغل برای رفع نگرانی مشتریان و جلوگیری از دست دادن آن‌ها امکاناتی مانند بازگرداندن محصول در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند تا مشتریان خود را حفظ کنند. موارد دیگری که در محدودیت‌های بازاریابی اینترنتی می‌توان اشاره کرد عبارتند از: دسترسی پرهزینه به اینترنت برای برخی از مشتریان، و نیاز به سرور وب اختصاصی می‌باشد.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

کسب و کارها برای افزایش فروش و خدمات خود اقدام به بازاریابی اینترنتی می‌کنند. در واقع هر فعالیتی که افراد برای جذب و نگهداری مشتریان در دنیای اینترنت می‌کنند بازاریابی اینترنتی گفته می‌شود و از طریق روش‌هایی مانند ارائه محتوای مناسب و کاربر پسند، ارسال ایمیل‌های جذاب برای کاربران، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و قرار دادن پست‌های جذاب، بازاریابی موبایلی، وبلاگ نویسی و.... اشاره کرد. انواع بازاریابی در دنیای اینترنت عبارتند از: بازاریابی از طریق موتورهای جستجو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی و وبلاگ نویسی.
بازاریابی اینترنتی برای طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی بسیار موثر می‌باشد مهم نیست شما صاحب چه مشاغل اینترنتی باشید همه‌ی کسب و کارهای های تحت بستر اینترنت اعم از طراحی سایت بیمه، طراحی سایت املاک، طراحی سایت آگهی میتوانید از این امکانات بهترین بهره را ببرید و شاهد پیشرفت روز افزون در کسب و کار خود شوید.

محدودیت‌ های بازاریابی اینترنتی-طراحی سایت

مزایای بازاریابی اینترنتی

1.راحتی و دسترسی عالی

یکی از مزایای بازاریابی اینترنتی فراهم نمودن راحتی و دسترسی عالی برای کاربران می‌باشد از آن‌جایی که اینترنت یک فضای قابل دسترسی می‌باشد با استفاده از این امکان می‌توان به راحتی با کاربران بسیاری در ارتباط بود. اینترنت هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارند همیشه حتی در روزهای تعطیل در اختیار شما می‌باشند که می‌توانید استفاده بهینه‌ای را از آن کنید.

2.کم هزینه بودن آن

یکی دیگر از مزایایی که می‌توان به بازاریابی آنلاین اشاره کرد کم هزینه بودن آن است. اگر شما بخواهید اقدام به تبلیغات از طریق تلویزیون، رادیو، یا بنر کنید باید هزینه‌های بسیار بالایی را برای این کار صرف کنید علاوه بر صرف هزینه‌های زیاد فرض کنید اگر بخواهید نامه‌ای را ارسال کنید باید به فکر مصرف کاغذ و چاپ آن همچنین هزینه‌های پستی و زمان‌بر بودن آن باشید. اما با استفاده از بازاریابی اینترنتی می‌توانید با هزینه خیلی کم مشتریان بی‌شماری را جذب کسب و کار خود کنید همچنین برای ارسال نامه با استفاده از فرستادن ایمیل از مصرف کاغذ و... صرفه جویی کنید.

3.بازاریابی جهانی

یکی از بزرگترین مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد بازاریابی در سطح جهانی می‌باشد با استفاده از اینترنت شما می‌توانید با اکثر نقاط جهان در ارتباط باشید و کاری کنید تا کسانی که در هر کجای دنیا هستند به راحتی از طراحی وب سایت و خدمات شما بهره‌مند شوند.

4.ایجاد روابط عالی

از طرفی اینترنت فضایی را برای کاربران و صاحبان مشاغل فراهم می‌آورند که به راحتی بتوانند با هم در ارتباط باشند یعنی پس از ارائه خدمات یا فروش محصولی که شرکت یا فروشگاه شما انجام داده‌ است می‌توانید از رضایت یا عدم رضایت افراد مطلع شوید و در صورت لزوم خدماتی دیگر را به آن‌ها ارائه دهید.

5.رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی یکی از فضای مهمی می‌باشد که در بازاریابی اینترنتی بسیار موثر می‌باشد. همانطور که می‌دانید رسانه‌های اجتماعی فضایی است که افراد بیش‌تر وقت خود را در آن سپری می‌کنند بنابراین شما با فعالیت بسیار زیاد در این فضا می‌توانید به افزایش ارزش و اعتبار کسب و کار خود کمک کنید.

6.برند سازی

بازاریابی اینترنتی این امکان را به کسب و کار شما می‌دهد تا برندتان را بسیار معروف‌تر کند تا افراد بسیار زیادی آن را بشناسند و از خدمات شما استفاده کند. دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما بسیار اعتبار می‌بخشد و باعث می‌شود تا برند شما یک متخصص در حوزه کاریتان شناخته شود.

تاثیر بازاریابی اینترنتی بر سئو سایت

بازاریابی نقش بسیار مهمی در سئو سایت ایفا می‌کند یعنی برای داشتن سئو و بهینه سازی خوب و قرار گرفتن سایت در رتبه اول سئو کاران کارهای مهمی که در دیجیتال مارکتینگ موثر می‌باشد را انجام می‌دهند. همانطور که می‌دایند در بازاریابی اینترنتی با انجام استراتژی های مختلف باعث می‌شود تا رتبه سایت شما در نظر گوگل بالا رفته و در نتایج جستجوی افراد ظاهر شوید.